Poprzedni temat «» Następny temat
Oceanus - elegancja i technologia
Autor Wiadomość
sergserg
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-09-15, 21:51   Oceanus - elegancja i technologia

Ponieważ moje "autorskie" wątki są na obydwu pozostałych polskich forach, więc i tu nie może zabraknąć :)
Ale muszę wcześniej przy tej okazji usystematyzować informacje, a to wymaga cennego czasu, który jak na razie wolę przeznaczać na głaskanie moich zegarków :razz:

Więc zacznę od końca, pokażę mój nowy nabytek, który jest jednocześnie jednym z ostatnich wytworów Casio w tej linii zegarkowej.

"Elegancja i technologia" to hasło, pod którym Casio prezentowało Oceanusy na BaselWorld 2010. Myślę, że to hasło bardzo dobrze opisuje stylistykę i "zawartość elektroniczną" tych zegarków. Ewentualna konkurencja dla Oceanusów to linia Brightz od Seiko (kalibry 7B32 i 8B53) i Attesa/Promaster Citizena (kalibry U600, U680). Żaden z tych dwóch konkurentów nie ma takiej różnorodności wyglądu i kształtu, jak w produktach Casio. Dodatkowo Casio wypada najkorzystniej cenowo. Także od strony wykorzystywanych materiałów - konkurencja między tymi firmami jest bardzo ostra. W liniach tych pojawiają się najtwardsze stopy tytanowe, pokrywane dodatkowymi powłokami typu DLC, bezele ceramiczne, szafiry z podwójnym AR. Jednym słowem zaawansowanym mechanizmom cyfrowym towarzyszą podobnie zaawansowane materiały.

Planuję za jakiś czas kilka artykułów porównujących wybrane modele zegarków konkurencyjnych tak, aby w ten sposób przedstawić ich zalety (wydaje mi się to lepszym pomysłem niż zwykła recenzja, w której nie można dokonać porównań dobrego z lepszym :) ).

Koniec ględzenia, czas pokazać jakiś zegarek :)

Oceanus OCW-P100TD-1A (pierwsza literka P oznacza przynależność zegarka do sub-linii "Cachalot")
Rozmiar: 46.4 X 42.7 X 10.8 mm / 97.3 g

Zasilanie solarne, utwardzany tytan, szafir z powłoką AR, odbiornik radiowy 6-zakresowy, funkcjonalność automatycznej korekcji pozycji wskazówek.
Podwójny bezel (ten zewnętrzny - obracający się), wskazówki i indeksy świecące (spokojnie przez całą noc).













Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-09-15, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mnihu
Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 392
Skąd: Warszawa
 #2  Wysłany: 2010-09-15, 22:09   

A ja kiedyś myślałem że Casio to robi tylko takie plastikowe zegareczki :grin:
Super zegarek, ma perpetual calendar?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2010-09-15, 22:11   

Ładne są te zegarki i z pewnością bardzo funkcjonalne, ale jako zegarkowy talib pytam, gdzie on ma koronkę :wink:
_________________
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-09-15, 22:17   

mnihu napisał/a:

Super zegarek, ma perpetual calendar?


Każdy "radiowy" zegar z definicji ma perpetual calendar.

Svedos napisał/a:
Ładne są te zegarki i z pewnością bardzo funkcjonalne, ale jako zegarkowy talib pytam, gdzie on ma koronkę :wink:


Na całe szczęście nie ma, choć chodzą słuchy, że Casio coś takiego rozważa. Zgadzam się od razu, że koronka wygląda super, bo i mnie się podoba w wielu zegarach. Ale jeśli mamy tego używać często (jak w Citizenie na kalibrze U600/U680 wysuniętą na 1 koronką dokonuje się wyboru funkcji zegarka i wyświetlanej informacji) to jest mordęga.
W Brightz'ach Seiko jest takie rozwiązanie połowiczne - koronka służy do ręcznego ustawiania czasu (a po co to robić w zegarku "atomowym" ? :) ), zaś do codziennych działań służą przyciski. Z tym, że nie wiem jak wygląda sprawa w bardziej zaawansowanych Brightz'ach, bo miałem w rękach tylko modele klasyczne (jedna tarcza, bez komplikacji).
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-09-15, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #5  Wysłany: 2010-09-15, 22:20   

hmmm zegarek jest bardzo fajny , mam nadzieje że ta ekspansja wymiecie trochę pyszałków z doliny fioletowych krówek
_________________

 
 
topek 
Ryżowy

Wiek: 56
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 519
Skąd: podkarpacie
 #6  Wysłany: 2010-09-16, 07:44   

Przyznam, ze i mnie sie podoba :smile:
_________________
Noze tez lubie
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2010-09-16, 08:54   

sergserg napisał/a:
utwardzany tytan,


Mozesz podać jakieś szczegóły? Parametry?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-09-16, 09:10   

Powiem szczerze, że zegarek bez koronki wygląda tak... świeżo. :grin:
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2010-09-16, 09:41   

Spinner napisał/a:
sergserg napisał/a:
utwardzany tytan,


Mozesz podać jakieś szczegóły? Parametry?


Problem z Casio polega na tym, że oni nie stosują żadnych "handlowych" klas na materiał (typu Diashield, Duratect), ale poszukam co to jest dokładnie w tym zegareczku.

Znalazłem.
Koperta i bransoleta mają pokrycie węglikiem tytanu (titanium carbide coating, TiC). Proces ten odbywa się w temperaturze 1000 stopni Celcjusza. Kolor powłoki jest szary.
Za wikipedią: "Jest ze względu na swoją twardość wykorzystywany jako materiał części roboczej narzędzi skrawających, takich jak skalpele i żyletki."
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-09-16, 10:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2010-09-16, 09:47   

Blaz napisał/a:
Powiem szczerze, że zegarek bez koronki wygląda tak... świeżo. :grin:


Heretyk :mrgreen: :wink:
_________________
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #11  Wysłany: 2010-09-16, 10:33   

przyznam, że obserwując zbiorek sergserg'a chętnie bym przygarnąl jakiegoś Oceanusa :smile:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #12  Wysłany: 2010-09-16, 10:53   

Kyle nie tylko ty
_________________

 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2010-09-16, 11:05   

jak hi-tech to jakies wypasione chrono moze... Plaszczke jakąś... :wink:
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #14  Wysłany: 2010-09-16, 11:25   

Bez koronki jest hmmm ciekawy. Szkło z antyrefleksem i kolor koperty sprawia że zegarek jest bardzo fotogeniczny. W zasadzie to tylko nei podoba mi się data bo takiej nie lubię i już. Fajny haj-tek Kazik 8)
_________________
Foch und Ch.
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-09-16, 11:37   

Spinner napisał/a:
jak hi-tech to jakies wypasione chrono moze... Plaszczke jakąś... :wink:


Jak wypasione, to może z ostatnich modeli coś takiego? :)





 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum