Poprzedni temat «» Następny temat
Seiko SNK803K
Autor Wiadomość
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #1  Wysłany: 2012-03-31, 23:09   Seiko SNK803K

Czytając dobrą literaturę przeglądnąłem zawartość swojego komputerka i natknąłem się na kilka "recenzji" swoich zegarków z początkowego okresu użytkowania. Wrzucam do działu, może komuś kiedyś po coś się przyda. Będzie odzew to wrzucę kilka kolejnych :wink:

Seiko Aviator SNK803K2 Automat (data zakupu: 04.2011)


W roku 2011 na moje 30 urodziny moja żona nie wiedziała co uczyniła nakierowując mnie swoim prezentem na wejście w świat zegarkowy. Po mniej więcej tygodniu użytkowania i chuchania na Edzia stwierdziłem, że nie jest to jednak zegarek na każdy dzień i każdą pogodę. Dodatkowo zbliżające się wakacje i urlop spowodowały, że w mojej głowie zrodziła się myśl o kolejnym zegarku. Fakt, że podczas poszukiwań opinii o Edoxie natrafiłem na kilka for zegarkowych, spowodował że świat ten zaczął mnie coraz bardziej fascynować. Po lekturze kolejny recenzji różnej maści zegarków stwierdziłem, że kolejny zegarek powinien być z “duszą” oparty o mechanizm automatyczny. Niestety, jak to zwykle bywa pragnienia nie idą w parze z portfelem, a dodatkowo zbliżający się urlop nie pozwalał na żadne szaleństwa zakupowe. Dlatego tym razem odpuściłem sobie przeglądanie witryn sklepowych i zacząłem przeszukiwanie Internetu.



Tani i dobry automat, do tego łatwo dostępny… To se ne da Pane Havranek - a jednak… Z pomocą przyszły tu fora zegarkowe, które na ten czas wskazywały jednego faworyta w moim przedziale cenowym - Seiko 5.



Przeglądając olbrzymią ofertę Seiko 5 natrafiłem na ciekawą serię zegarków SNK80x. Modele te wydawały mi się idealnym kandydatem na wakacyjny automat. Niestety, w moim wspaniałym mieście ciężko było znaleźć sklep w którym mógłbym spokojnie przejrzeć ofertę Seiko, a co dopiero znaleźć interesujący mnie model. Musiałem także zdać się na swoją wyobraźnie w połączeniu z dostępnymi w sieci zdjęciami. Po analizie wszystkich za i przeciw każdej z wersji kolorystycznych zwycięzcą okazał się pustynny aviator czyli SNK803K2. Kolejna konsultacja mojego wyboru na forach zegarkowych utwierdziła mnie w słuszności swojego wyboru. Pozostało tylko zakupić interesujący mnie model. Niestety okazało się to w Polsce niewykonalne, ale kto powiedział, że zakupu trzeba dokonać w Polsce? Tak też dzięki Seiko 5 stałem się szczęśliwym posiadaczem konta na Ebay oraz dokonałem swojego pierwszego zakupu w Singapurze. Przelana kwota ok. 70$ i już tylko oczekiwanie na Pana Listonosza.



Po około 10 dniach oczekiwania, kilka dni przed urlopem dotarł do mnie pierwszy zakup z zatoki. Zegareczek znajdował się w etui sygnowanym logo Seiko oraz posiadał przewieszkę. A teraz słów kilka o głównym bohaterze recenzji.



Seiko 5 w wersji Aviator został zakupiony jako zegarek wakacyjny, który powinien pasować do krótkich spodenek, klapek oraz nieźle sprawować się podczas wysokich temperatur. Jasna kolorystyka tarczy oraz paska, szara matowa koperta oraz niewielkie wymiary powodują, że zegarek bardzo dobrze spełniał powyższe założenia. Wspólnie spędzone dwa tygodnie na Sycylii, spowodowały, że jest to jeden z moich ulubionych czasomierzy. W tym czasie, zegarek dzielnie znosił sycylijskie upały oraz chłodne noce. Niezastąpiony okazał się pasek typu “NATO”, który powodował, że ręką nie pociła się od jego noszenia. Pomimo swojej niewielkich wymiarów zegareczek jest dość ciężki i czuć, że ma się coś na ręku. Uroku dodają mu dyskretnie pokryte warstwa luminescencyjną indeksy oraz wskazówki. Jakość wykonania nie wzbudza zastrzeżeń, po prawie 12 miesiącach użytkowania, gdzie jest to częsty gość na moim nadgarstku nie dopatrzyłem się specjalnych śladów zużycia. Szkiełko, koperta nie dorobiły się żadnych rys, jedynie szklany dekiel jest lekko zmęczony.



Kilka słów o mechanizmie. Jako, że jest to mój pierwszy automat przeszklony dekiel powodował, że często podziwiałem pracujący mechanizm zastanawiając się nad mistrzostwem i precyzją wykonania zegarków mechanicznych. Serce stanowi 21 kamieniowy mechanizm cal. 7S26 o naciągu automatycznym. Rotor jest bardzo wydajny i wystarczy kilka ruchów ręką aby sekunda zaczęła płynąć. Jest to najtańsze rozwiązanie Seiko i nie ma co szukać tu stop sekundy, ale umówmy się, po zegarku za 200zł nie oczekujmy cudów. Jeden minus należy się tu za koronkę, która jest bardzo mała, i o ile podczas noszenia jest to wygodne, to nastawianie daty i godziny po dłuższym nienoszeniu nastarcza odrobiny problemów.
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
Ostatnio zmieniony przez Słoniu 2012-04-01, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
turbiss 
Kierownik Pola Ryżowego

Pomógł: 8 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 1612
Skąd: Wielka Wies
 #2  Wysłany: 2012-03-31, 23:22   

Słoniu napisał/a:
Będzie odzew to wrzucę kilka kolejnych


jako nowy krzycze dawaj nastepne plis :wink:
 
 
sylwek
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2012-04-01, 09:12   

Słoniu, bardzo fajna opowieść :mrgreen: zegareczek może Osoba wysłać do mnie :twisted:

a na następne historyjki czekamy niecierpliwie :wink:
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #4  Wysłany: 2012-04-01, 10:04   

Dzięki za miłe słowa, opowiadanek jest jeszcze kilka, jak tylko dorobię fotki to będę dorzucał :wink:
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14363
Skąd: KR
 #5  Wysłany: 2012-04-01, 11:40   

Super recka i foty, no i zegarek rewelka - wiem bo mam, tyle że inny kolor :twisted: ale po tych fotach... Chyba jednak zapoluje na tego, a swój sprzedam - za dużo czarnego już mam :mrgreen:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2012-04-01, 12:20   

Recka fajna chociaz zegarek nie z mojej bajki ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2012-04-01, 12:29   

On jest nawet bardzo ciekawy. Ten Seiko. :wink:
 
 
Grizzly 
Prezes Uncle Bens'a
to taki nieświeć


Pomógł: 23 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 6964
Skąd: Śląsk
 #8  Wysłany: 2012-04-01, 15:46   

Bardzo fajny zegarek, wiem bo miałem, był dla mnie trochę przymały.
_________________
Człowiek z zegarkiem zna pojęcie czasu.
Człowiek z dwoma zegarkami nigdy nie jest tego pewien.
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #9  Wysłany: 2012-04-01, 21:46   

grizly napisał/a:
Bardzo fajny zegarek, wiem bo miałem, był dla mnie trochę przymały.

wiem, bo teraz ja go noszę :mrgreen:
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Grizzly 
Prezes Uncle Bens'a
to taki nieświeć


Pomógł: 23 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 6964
Skąd: Śląsk
 #10  Wysłany: 2012-04-01, 22:28   

Co prawda to prawda, ważne że się dobrze nosi.
_________________
Człowiek z zegarkiem zna pojęcie czasu.
Człowiek z dwoma zegarkami nigdy nie jest tego pewien.
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #11  Wysłany: 2012-04-03, 00:30   

nosiłem go ciurkiem przez pare ostatnich dni z mocnym postanowieniem że się do czegoś przyczepię
i figa :mrgreen:
zegar ideał :mrgreen: no może jakość paska trochę odbiega od jakości zegara ale naprawdę warto go mieć
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #12  Wysłany: 2012-04-03, 08:32   

moje pierwsze seiko to bylo, granatowa wersje wzialem - bardzo sympatyczny zegar, ale niestety za maly :roll: szkoda, ze nie ma go w 40mm wersji.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
irek1981 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 2327
Skąd: Wrocław
 #13  Wysłany: 2012-04-03, 10:41   

Mi ten Seikacz chodzi po głowie jako baza do moda. Chciałbym go wsadzić na cienką podkładkę. Jeszcze nie wybrałem konkretnego moda.
http://forums.watchuseek....ble-358278.html
Ostatnio zmieniony przez irek1981 2012-04-03, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #14  Wysłany: 2012-04-03, 10:52   

te wzory tarcz od yobo calkiem ciekawe - szczegolnie te z indeksami ala PO.
Ale niestety - wg mnie 38 z taka tarcza militarno-sportowa nie wyglada.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #15  Wysłany: 2012-04-03, 10:57   

imo masz całkowitą słuszność
za mało tam miejsca na eksperymenty
siekacz powstał z pewną koncepcją stylistyczną i ten konkretny model nie powinien być modowany
inna rzecz że rzeczywiście te 2-3 mm wpłynęłyby może pozytywnie na zegar, ale być może koncepcja była taka żeby zrobić coś na rękę kobiecą lub dziecięcą na zasadzie "niech tez łapią bakcyla"
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum