1GCzZ typ-17 1940r
Odpowiedz do tematu

: 1GCzZ typ-17 1940r
I oto w końcu przybył z Rassiji taki oto dezel:



Wygląda totalnie nieimponująco, że się tak wyrażę, ale tylko na taki zdezelowany egzemplarz mogę sobie pozwolić, bo lepsze po prostu są za drogie ;) . To pierwszy zaprojektowany w ZSRR mechanizm tzw "typ-17". Produkowany w niewielkich ilościach w latach 1940-1941. Badzo ciekawa konstrukcja, choć widać, ze to dopiero początki :D .

Wyglada niegroźnie, ale jest całkiem spory, wymiary to około 45x32mm.




więcej na stronie tu:

http://pmwatch.republika...._type_17_0.html

Z czasem dorzucę też szerszy opis mechanizmu. renowacji nie będzie, bo mi się podoba - widać, że swoje w 'życiu' przeszedł ;)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
No to sie nie dziwię czemu się nie chciałes wychylać co tam idzie ... fpysk się należy bez dwóch zdań :P :!:

:
Idzie jeszcze więcej (miałem chyba najlepszy miesiąc w historii moejej kolekcji :twisted: ), tym to nawet akurat się ciut ciut chwaliłem ;)

Ну, погоди! :wkurzony:
Spam
[Usunięty]
:
Wreszcie siedemnastka doszła. Co tu dużo gadać. Graty :!: I szczerze za sygnaturę mechu hejtuję. A że godzina młoda to możesz jeszcze wyskoczyć na spacer z fokami :razz:

[ Dodano: 2012-02-20, 19:07 ]
A z tą tarczą to wygląda całkiem przyzwoicie

:
ŁO w mordkę

:
Graty :!: Szczęka opadła :twisted:

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
gratulacje :)

:
popełniłem taką krótką charakterystykę mechanizmu:

http://pmwatch.republika.pl/Movements/type17.html

Ну, погоди! :wkurzony:
Spam
[Usunięty]
:
Czy osoba może przestać drażnić kumotrów :evil:
...a rozumiem...zapusty :razz: ... od jutra 40 dni wstrzemięźliwości z nowymi perełkami :twisted:

:
Eeee tam, akurat. Jak coś przyjdzie, zaraz wrzucę :twisted:

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2012-02-21, 20:15, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
Spam
[Usunięty]
:
Protestuję :!: :!: :!: :twisted:

:
Ooooj tam, największe hiciory juz przyszły, teraz tylko "płotki" :D O ile Pabiede 3-47 czy ZiFa można nazwać płotką... cóż, przy Typie 17... :twisted:

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Tylko podziwiać :twisted:

:
Spam napisał/a:
Czy osoba może przestać drażnić kumotrów :evil:
...a rozumiem...zapusty :razz: ... od jutra 40 dni wstrzemięźliwości z nowymi perełkami :twisted:


+1 :twisted:

Piotr
:
pmwas napisał/a:
czy bardzo ciekawy mechanzizm naciągowo-nastawczy,
nawiązujący nieco do amerykańskiego systemu z dźwignią.


To się nazywa mechanizm chybotkowy i jest stary jak sam grzech - wywodzi się z układów z przyciskiem do zmieniania funkcji koroonki. A amerykanie stosowali chybotkę ze względu na odpormość; będzie miało luzy jak jadaczka mojej teściowej, ale działać będzie.

J.

[ Dodano: 2012-02-21, 21:40 ]
PS: ang.: rocker bar, niem.: Kronenschaltung mit Schaltwippe

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.