MM dla taty na urodziny
Odpowiedz do tematu

: MM dla taty na urodziny
Ostatnią MM zrobiłem dla mojego taty na jego urodziny. Od dawna się zastanawiałem jaki by mu tu zegarek sprezentować. On w sumie jest laikem zegarkowym i przez ostatnie 15lat nie nosił zegarka, a wszystkie poprzednie rozpadały się na jego nadgarstkach. Od zawsze widziałem go z jakimś panurajowatym przy jego obwodzie 25cm, tylko czy kupować mu pama nie wiedząć czy bedzie go nosił i ile wytrzyma ten zegarek! Ojciec wykonuje przez ostatnie 37lat zawód rybaka na Bałtyku, dlatego klimaty morskie zegarka jak najbardziej na tak, no a zegarek też musi być wytrzymały dlatego mechanik a nie automat. Postanowiłem że zrobię mu taką marinę i też ciekawi mnie jak długo ona wytrzyma w jego warunkach pracy. Zegarek nie musi być super wodoszczelny, wystarczy te 3 atmosfery, dlatego zegarek bez zakręcanej koronki, co ma ułatwić codzienne nakręcanie jeśli ma on służyć na codzień. Zakręcanie koronki mogłoby mu przysporzyć kłopotów przy jego grubosci palców i prędzej czy póżniej zerwałby gwint. Mechnizm to chiński unitas, tani w ewentualnej wymianie i dokładny jak te z swiss.
Paska to najbardziej sie obawiałem. Dałem zrobić go 160/90, no i ledwie co zapina go na ostatnią dziurkę, ale można tam jeszcze dorobić dziury.
No dobra pare zdjęć :wink:



















no i MM w akcji


:
Świetny prezent Ram :!: Pełen respekt :-)

Blaz
[Usunięty]
:
Piękny gest...

:
Ekstra pomysl z ta grawerka , Tata pewnie zadowolony :wink:

:
Tata zadowolony?
Bo jeśli tak to gra gitara,pomysł świetny :smile:

:
Piękny prezent dla taty :)

:
Świetny pomysł!!! Gratuluję! mam nadzieję że tata zadowolony z prezentu :mrgreen:

a z drugiej strony świeża rybka... mniam!

:
Przewracasz Ram.

Mam nadzieje, ze bedziesz na biezaco informowal, jak sie zegar sprawuje i czy tata nadal zadowolony ;)

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Tata jak narazie zadowolony i mówił że zegarek bardzo się podoba jego znajomym!

Ostatnio zmieniony przez Ram 2011-08-16, 19:16, w całości zmieniany 1 raz
wypass
[Usunięty]
:
świetny prezent!

:
Świetny pomysł, projekt i prezent. Bardzo mi się podoba. Mam pytanie odnośnie dekla, to jakiś wklejany medalion ? :idea:

:
Super pomysł i świetne wykonanie :)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Super!!
Pytanie: czy sam polerowałeś kopertę?
Czy taką kupiłeś?

:
koperte jak i dekiel sam polerowalem. Dekiel jest zakrecany i dorabiany na wzor orginalu. Tarcze i wskazowki malowalem tez sam :grin:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.