Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis Jumbo Jet
Autor Wiadomość
dasiek7 
Starszy Kulis


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Polska
 #16  Wysłany: 2011-07-28, 23:00   

tez mi sie podoba.....musi pieknie swiecic :wink:
 
 
dasiek7 
Starszy Kulis


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Polska
 #17  Wysłany: 2011-08-10, 21:29   

na zatoczce mozna juz znalezc tego nowego niebieskiego Parnisa :twisted:
 
 
qbapiasek 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1142
Skąd: Azjatycka Warszawa
 #18  Wysłany: 2011-08-11, 08:18   

A u majfrendów ktoś widział, bo ani wenping ani manbushijie nie mają go?
 
 
Dominik 
Tempus Fugit



Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 3763
Skąd: Poznań
 #19  Wysłany: 2011-08-11, 17:21   

Jedzie do mnie ten zegar (Rudolfino się trochę naszukał), foto i info za kilka dni.
_________________
hrg.pl
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #20  Wysłany: 2011-08-11, 18:01   

Nie jest łatwo , ale mam nadzieje że lotnik będzie fenomenalny .
_________________

 
 
dasiek7 
Starszy Kulis


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Polska
 #21  Wysłany: 2011-08-11, 21:56   

jak juz bedzie na stanie to prosze go ładnie obfocić i bedziemy komciać te fotki :twisted:

ciekaw jestem czy ten mechanizm tez tak halasuje jak niektore parnisy.....i oczywiscie jak swieci na niebiesko :shock:
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #22  Wysłany: 2011-08-11, 23:40   

świeci na bank słabo ale nie hałasuje na pewno ;)
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
dasiek7 
Starszy Kulis


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Polska
 #23  Wysłany: 2011-08-12, 11:13   

a nie spotkal ktos Parnisa 44mm na tym mechanizmie.....albo 44mm z centralna sekunka na asian unitasie?? :shock: .. :roll: szukalem po zatoczce i po forum ale jakos nigdzie nie widzialem :neutral:


Edyta: dorzucam jeszcze cos takiego.......przeciez ten zegarek nie ma 41mm?? :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=0ZeIViHjgBE
Ostatnio zmieniony przez dasiek7 2011-08-12, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2011-08-12, 11:29   

Parnisa z centralną sekundą na Unitasie nie ma. Taki wynalazek rzuciły na rynek chyba dwie firmy i kosztował on kilka tysięcy zielonych. :wink:

Ten z yt to raczej 43mm bez koronki.
 
 
dasiek7 
Starszy Kulis


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Polska
 #25  Wysłany: 2011-08-12, 12:56   

dzieki za odp....tez mi sie tak wydawalo ze ten z yt musi byc wiekszy.....pewnie mu sie suwmiarka omskneła :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez dasiek7 2011-08-12, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dominik 
Tempus Fugit



Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 3763
Skąd: Poznań
 #26  Wysłany: 2011-08-20, 02:03   

A więc dotarł - dziękuję Wujku Rudolfie.

PARNIS PI71 BIG PILOT 47MM JUMBO PVD BLUE

Kilka słów tytułem recenzji, kilka zdjęć, więcej zapodam niebawem w fotoplastikonie.

Otóż na plus:
- punktualny - ale tu już przyzwyczailiśmy się do jakości tych mechanizmów
- bardzo ładne wykonanie, żadnych kantów, zacięć na powłoce dlc (czy jak tam oni to robią, w każdym razie jakaś forma anodowania), żadnych zacieków, odprysków, uchybień - słowem: naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
- boki koperty, wypełnienie dekla i uszy w satynie, ring "bezela" w połysku, koronka mieszana - częściowo matowa, częściowo w połysku - bardzo ładnie dograli te połączenia, przez co zegarek nie jest tak "ciężki" wizualnie przez dominującą czerń
- słuszny rozmiar, ale nie przerażający - dzięki zagiętym uszom, co już znamy z innych pilotów Parnisa. Leży na ręce dokładnie jak
- cichutki mechanizm
- mała wskazówka to wskaźnik rezerwy chodu, przy czym oczywiście 7 dni należy podzielić przez jakieś 3
- przyjemny widok świecących na niebiesko indeksów - zarówno podziałek, jak i cyfr
- stylowe, również powlekane pvd zapięcie
- 24 mm w uszach i dużo wolnej przestrzeni pozwalają na montaż grubych pachów
- ciekawie wycięty wahnik plus kilka niebieskich śrubek
- osobiście cieszy mnie brak jakichkolwiek napisów na tarczy poza skromnym Automatic

A na minus:
- świeci słabo i bardzo krótko
- wskazówki nie świecą w ogóle - czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie, co palili projektanci wsadzając nieświecące wskazówki do świecących indeksów? Mi to pachnie suszonym barszczem sosnowskiego co najmniej... W każdym razie po ciemku widać indeksy, ale nie widać, która jest godzina (chyba, że chodziło o to, aby zastanawiać się, które indeksy w danej chwili zasłonięte są przez wkazówki?)
- biała data - koszt zerowy w produkcji, a przy czarnej z białą czcionką byłoby zdecydowanie lepiej
- pasek wykonany z resztek betonowego pomnika smoka, ostatnia dziurka przewidziana na nadgarstek minimum 19 cm - trzeba go dziurawić, a więc de facto niszczyć
- zrzynactwo: po co zerżnięto kształt wahnika jota w jotę, oraz dlaczego zerżnięto jota w jotę napisy informujące o 7-dniowej rezerwie chodu, skoro obie te rzeczy można było zrobić po swojemu, a więc zgodnie z realiami? I wyszłoby o wiele lepiej i w zgodzie z prawdą - inny, niepowtarzalny kształt wahnika plus prawdziwa informacja o rezerwie - o to apeluję
- cena - to dość drogi zegarek, jak na standardy Parnisa. Nie będę pisał o cenie, bo nie chcę wchodzić w kompetencje Rudolfa i wolę, aby to on ją oficjalnie ustalił w swojej firmie, ponieważ teraz już wie, z czym się ten temat je ;)

Reasumując: jestem zadowolony, nie ma tych zegarków chyba zbyt wiele w Polsce, na naszym Forum jest chyba pierwszy. Niemniej nie wiem, czy nie warto poczekać z zakupami, aż nieco stanieją i poprawią niedoróbki szczególnie w obrębie Luminovy, może też i czarnej daty. Paski i tak w większości przypadków lądują w koszach, więc to akurat nie problem dla nas.

Foto:









Pozdrawiam
_________________
hrg.pl
 
 
dasiek7 
Starszy Kulis


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Polska
 #27  Wysłany: 2011-08-20, 03:26   

dzieki za fotki :wink: gratuluje....pierwszego zegarka na forum :twisted: ten zegar powinien sie nazywac tylko Big Blue.....jak ten film :twisted:
 
 
Pietrek
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2011-08-20, 10:36   

Miałem podobnego, tylko w standardowej kolorystyce. Luma na wskazówkach była, ale i tak świeciła może z 10 minut, podobne uwagi jak Twoje co do rezerwy chodu "7 days", mają tarcze przygotowane pod podroby innego słynnego pilota i tu malują Parnis, a tam iwuce. Gdyby tylko nie to nieszczęsne białe okienko daty w całkowicie czarnym zegarku, no kaman, ciężko to znieść. Udając, że nie widzę datownika, to bardzo mi się podoba, lubię duże piloty z centralną sekundą.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #29  Wysłany: 2011-08-20, 10:39   

Potwierdzam zegarek bardzo ładnie wykonany , na pewno ciekawie wygląda na ręku.
Szkoda że to ciągle początek produkcji i cena za nowość ( za którą wśród MM można mieć full wypas ) .
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #30  Wysłany: 2011-08-20, 10:49   

Split, a jesteś pewien że ten "7 days" to nie jest wskaźnik dni tygodnia skorelowany z datownikiem ;-) ?
Bo to nie jest ST25, tylko taki lepiej wykończony hertzowaty ...
Co do koloru - ten kolor lumy nie będzie świecił długo, nie ma bata - ona daje mniej-więcej połowę możliwości wzorcowej C3. Mogę sie pomądrować, bo ją testowaliśmy do bliźniaków i poszła się czesać właśnie z tego powodu ;-)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum