Poprzedni temat «» Następny temat
Poczta Polska - przygody z przesyłką...
Autor Wiadomość
olp1
Starszy Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 650
Skąd: mieć na piwo
 #361  Wysłany: 2014-02-19, 12:01   

pmwas napisał/a:
Mam wrazenie, ze PP zatrudniła nowych złodziei, bo już drugi nierejestrowany list z USA stracił się w ciągu 2 miesięcy. Dodam, że w te 2 miesiace miały przyjsć 3, wiec póki co skuteczność 33%. Ten trzeci może jeszcze przyjdzie, ale wygląda to źle, bo już dużo czasu minęło. jeden jest z końca grudnia, więc...
Nigdy do tej pory nie ginęły mi listy z USA. Słyszałem o tym, ale ostatnio było OK,,,
A teraz w tracking amerykańskim (tam te listy na L są sledzone, w Polsce nie) wychodzą z USA i... echo. PP oczywiscie odpowiada, ze są nierejestrowane, czyli nie da się ich zlokalizować, czyli - jak rozumiem - list nierejestrowany każdy moze sobie po prostu bez konsekwencji zabrać (żeby się chociaż przejęli, ze im przesyłka zaginęła - gdzie tam...)
Także ostrzegam, jeśli coś wartego więcej niż przysłowiowe piwo... lepiej dopłacić za "R-kę", choć niestety z USA do dopłata jakichś 20USD :(


u mnie to samo, list z grudnia i cisza :głową w mur:
 
 
Seven 
Starszy Ryżowy
Kwarcoholik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Far East
 #362  Wysłany: 2014-02-19, 13:20   

Ale skoro trackingu brak to skąd wiadomo, że to wina "naszych"? hmmm
_________________

 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #363  Wysłany: 2014-02-19, 16:59   

Owszem - może i wina Kolegów z USA. Ale ich tracking działa dobrze, i skoro w ich trackingu poszło już np z Chicago do Polski, to ktoś musiałby zarąbac go na ostatnim etapie w dziale międzynarodowym. Poza tym - jedna przesyłka leci z Chicago, druga z NY, przypadkiem obie do Warszawy. Wydaje się, ze o wiele bardziej prawdopodobnym jest, ze giną u nas.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
infectedcontrol 
Starszy Ryżowy
Conus Destroyer ;)


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 777
Skąd: Maryland, USA/Płock
 #364  Wysłany: 2014-02-19, 18:06   

pmwas napisał/a:
Mam wrażenie, ze PP zatrudniła nowych złodziei, bo już drugi nierejestrowany list z USA stracił się w ciągu 2 miesięcy. Dodam, że w te 2 miesiące miały przyjść 3, wiec póki co skuteczność 33%. Ten trzeci może jeszcze przyjdzie, ale wygląda to źle, bo już dużo czasu minęło. jeden jest z końca grudnia, więc...
Nigdy do tej pory nie ginęły mi listy z USA. Słyszałem o tym, ale ostatnio było OK,,,
A teraz w tracking amerykańskim (tam te listy na L są śledzone, w Polsce nie) wychodzą z USA i... echo. PP oczywiście odpowiada, ze są nierejestrowane, czyli nie da się ich zlokalizować, czyli - jak rozumiem - list nierejestrowany każdy może sobie po prostu bez konsekwencji zabrać (żeby się chociaż przejęli, ze im przesyłka zaginęła - gdzie tam...)
Także ostrzegam, jeśli coś wartego więcej niż przysłowiowe piwo... lepiej dopłacić za "R-kę", choć niestety z USA do dopłata jakichś 20USD :(


Ja z reguły nie wysyłam nigdy bez Rejestracji. Ja tam nic nie mowie, ale ze wszystkich kartek świątecznych (tylko kartki, nic więcej w środku) dosłownie garść z nich doszła do rodziny ... i czy warto komuś było ryzykować wiezieniem żeby malutkie koperty ze zdjęciem dzieciaków przy choince rozrywać? Nawet w tym roku wysłałem w kopertach prześwitujących i tez na nic.
Jak wsadzam coś wartego więcej niż 25$ to R przymusowa.

Registered mail kosztuje około $13 (tez w zależności od wielkości i wartości czasami, ale z reguły $13) i niesie ze sobą automatyczne pokrycie kosztów do $46.50 (indemnity).

Na szczęście do większych paczek są prywatne polonijne firmy kurierskie ... paczka idzie kolo miesiąca, ale jest taniej, szczurki się nie czepiają i jest bezpieczniej :)
_________________
InfectedControl a.k.a. Dawid
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #365  Wysłany: 2014-02-19, 18:31   

Tez sobie myślałem, że ten z grudnia nie doszedł, bo się kartkami świątecznymi zapchali, ale już jest luty, a tymczasem drugi list szlag trafił :(
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum