Raymond Weil Nabucco Automatic GMT
Odpowiedz do tematu

Woytec60
[Usunięty]
: Raymond Weil Nabucco Automatic GMT
Witam

Przy okazji poszukiwania tego idealnego zegarka z GMT trafiłem na takiego diverka: Raymond Weil Nabucco Automatic GMT



Widzimy dwie wersje ale jest ich więcej, niebieski, biały i czarny cyferblat i różne kolory wskazówek. Mnie najbardziej przypadł do gustu układ klasyczny dla diverów czyli czarna tarcza i białe indeksy i wskazówki, tylko ta od czasu GMT jest czerwona.
Więcej fotek znalezionych w internecie







Zegarek ma częściowo polerowaną, częściowo szczotkowaną stalową kopertę z masywna osłoną koronki,
koronkę też sporą, sygnowana inicjałami producenta,
stalową bransoletę ze składanym zapięciem,
W tym modelu (fotka poniżej) jest czarny cyferblat, świecące wskazówki i markery, datownik, wskazówkę GMT też białą z czerwoną strzałką.
W środku ETA 2893-2, nie mam pojęcia w jakiej wersji wykonania.
Słuszne 44 mm średnicy i 12 mm grubości, ładny kawałek zegarka.



Całość wygląda spójnie i masywnie i nawet mi się podoba, może tylko te śrubki na tarczy mogli sobie darować



Taki model na angielskim ebayu kosztuje jakieś 690 funtów czyli tanio nie jest ale to szwajcar i w dodatku z nietanim mechanizmem...

Jak Wam się widzi taki zegar?

Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2011-05-01, 07:01, w całości zmieniany 2 razy
: Re: Raymond Weil Nabucco Automatic GMT
ten bialy mi sie widzi, ale nie kurde za 690 funtow... 69, no 169 max :wink:

s

Woytec60
[Usunięty]
:
Co chcesz. "słis kłalita"" kosztuje ;)
Fajny mają design ale cena rzeczywiście wysoka. Steinhart Ocean Vintage GMT na tym samym mechanizmie kosztuje 390 euro a też niczego mu nie brakuje.
Ale te ładne są...

Blaz
[Usunięty]
:
A po boku koperty to karbon jest?

:


Leicę mi przypomniał.

I to chyba jedyne odczucie, które ten zegarek wzbudził. Ale ja jestem gbur bez pojęcia o sztuce.

J. :wink:

:
Jak go pierwszy raz zobaczyłem, chyba się zakochałem ;) Wersja biała wywaliła mnie z kapci. Te wszystkie szczegóły i załamania koperty, śruby po boku, wstawki z karbonu(choć nie wiem czy prawdziwego), maty i poler, ładny datownik, niebieskie akcenty...no mióóód i tyle. A koronka i dekiel to...eh, nic już nie mówię i pogapię się na foty ;)
W Stanach do wyrwania widziałem nówki za circa 900 dolków, a to niezła cena jak za tak wykonany zegar. Cło i VAT skutecznie jednak odstraszają i pozostaje szukać używki w EU.

: Re: Raymond Weil Nabucco Automatic GMT
Woytec60 napisał/a:

W środku ETA 2893-2, nie mam pojęcia w jakiej wersji wykonania.

W wersji pylącej :mrgreen:
A zegarek z wygladu genialny.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Woytec60
[Usunięty]
:
Mnie też podobi się coraz bardziej...

PS
http://allegro.pl/raymond...67.html#gallery
Forum czytają? ;)

Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2011-05-01, 14:34, w całości zmieniany 2 razy
:
Do mnie średnio trafił , jak się podoba to brać ;)

Woytec60
[Usunięty]
:
Nie zając, nie ucieknie.
Na razie wziąłem...Eternę ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.