Poprzedni temat «» Następny temat
Oceanus - elegancja i technologia
Autor Wiadomość
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #16  Wysłany: 2010-09-16, 11:49   

Ale tam z paskami lipa i drogie toto jak nieszczescie... :razz:
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2010-09-16, 12:25   

Spinner napisał/a:
Ale tam z paskami lipa i drogie toto jak nieszczescie... :razz:


Racja, w tych obydwu modelach jest inne mocowanie bransolety. Ale można znaleźć chrono z bransoletą z klasycznym mocowaniem :)

Mantę (ceramiczny bezel) osobiście przekładałem:




A co do ceny, hmm, są droższe zegarki, gdzie się płaci więcej za podobny materiał, jakość, wykończenia, mechanizm. A tańszych nie znalazłem :razz:
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-09-16, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-11-08, 17:02   

Dzisiaj zajrzałem na japońskie strony Oceanus i ... jest coś zupełnie nowego: OCW-T1000 (w nowej sub-linii oznaczonej jako Smart Access). Zajrzałem do youtube'a i ... o ja pier..lę
To trzeba zobaczyć!!!



Kolejne podniesienie poprzeczki przez Casio:
- pierwszy Oceanus z koronką - i do tego nie tylko wyciąganą, ale także naciskaną!!!
- jeszcze większa niezależność wszystkich wskazówek - minuta oddzielona zupełnie od godziny
- stoper/timer realizowane na głównych wskazówkach - i to JAK!!!

Pierwszy filmik, model biały:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Z modelem czarnym - zmiana stref czasowych - błyskawiczna rekcja zegarka, bez czekania na zakończenie pozycjonowania wskazówek:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

I jeszcze reklamówka:
http://www.youtube.com/watch?v=3wPBmlv4LMI

Oficjalna cena: 100 000 jenów.
Zaczynam zbierać na biały kolor :)
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-11-08, 17:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Jash
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2010-11-08, 18:44   

Fajny, ale Casio za ponad 3kpln :shock:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #20  Wysłany: 2010-11-08, 18:55   

Cóż trzeba się przyzwyczajać do tego że Casio nie musi być synonimem taniego zegarka.
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #21  Wysłany: 2010-11-08, 18:57   

Sergserg rozumiem twój entuzjazm
Zegarek super , ale do reklamy dali porysowany i ze śladami paluchów :D
_________________

 
 
sergserg
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2010-11-08, 19:24   

Jash napisał/a:
Fajny, ale Casio za ponad 3kpln :shock:


Jash, w kwarcach w dużo większym stopniu liczy się to, za co płacisz. No i czy kupujesz dla siebie, czy żeby inni widzieli.

Wolałbyś mieć TV CRT z napisem Sony, czy za podobną kasę LCD HD z napisem Samsung? :) Pewnie dla siebie LCD, a żeby zaszpanować przed sąsiadami - Sony :)

Rudolf napisał/a:
Sergserg rozumiem twój entuzjazm
Zegarek super , ale do reklamy dali porysowany i ze śladami paluchów :D


Też to zauważyłem. Może chcieli pokazać, że to autentyk, a nie wirtualna podrópka? :)

Kumotrzy, przerzuciłem troszkę kwarcyków technologicznych i mówię Wam, tego jeszcze nie było, jak zobaczyłem, to prawie w pieluchę popuściłem. Bo to jest ten kierunek o który chodzi, kwarc nie jest po to, żeby imitować zegarek mechaniczny. Jest elektronika i procek w środku, to niech pokazują to na tarczy, w sposobie działania zegarka. Bo inaczej to lenistwo i niska poprzeczka.
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-11-08, 19:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jash
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2010-11-08, 19:45   

Nie lubię Sony. Wybrałbym Samsunga mimo wszystko.
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2010-11-08, 19:48   

Jash napisał/a:
Nie lubię Sony. Wybrałbym Samsunga mimo wszystko.


Tylko czy należy wybierać marką czy jednak w dużym stopniu (przy normalnym poziomie zaufania do marki) parametrami?
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #25  Wysłany: 2010-11-08, 19:48   

Wskazówki się mu kręcą nie w tą stronę co trzeba :P

Ale tak naprawdę to w szoku jestem, że zegarek potrafi takie sztuczki ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #26  Wysłany: 2010-11-08, 19:52   

zgadzam się technologicznie jest bardzo PRO !
_________________

 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #27  Wysłany: 2010-11-08, 19:54   

Ciekaw jestem jak się sprawdzi taka strategia w wykonaniu Casio. Może jestem niedoinformowany (co jest mocno prawdopodobne) ale to dla nich raczej nowy segment rynku i nie będzie łatwo się przebić. Zegarek na zdjęciach prezentuje się świetnie. Na żywo pewnie lepiej ale 3k PLN za Kazika jednak jeszcze mi się w łepetynie nie układa. Seiko, Citek, Omega w high-endowym kwarcu może wg mnie kosztować nawet więcej ale Casio musi jeszcze na to zapracować.

No dobra, obejrzałem film. Taki balet wskazówek to widziałem ostatnio na Seiko Filipa. Też mnie zamroczyło z wrażenia ale nadal uważam, że nie za tą kasę. ;)

Acha, i też nie kupiłbym Sony :razz:
_________________
Foch und Ch.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #28  Wysłany: 2010-11-08, 19:55   

To jak chcę wiedzieć ile ma mi się jajko gotować to na którą wskazówkę patrzeć, i w którą stronę ona lata ;) ... :?:
Wygląda świetnie.
 
 
Jash
[Usunięty]

 #29  Wysłany: 2010-11-08, 19:56   

sergserg napisał/a:
Jash napisał/a:
Nie lubię Sony. Wybrałbym Samsunga mimo wszystko.


Tylko czy należy wybierać marką czy jednak w dużym stopniu (przy normalnym poziomie zaufania do marki) parametrami?

Parametrami to Sharp ;)
A co do ceny - ja nigdy nie wydałbym tyle za kwarca, nawet jeśliby wskazówki miały tańczyć walca :lol: Chyba dlatego, że na komunię dostałem mechaniczną Ruhle mam zryty beret na mechaniki. Nie umiem, nie potrafię i nie chcę tego zrozumieć.
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #30  Wysłany: 2010-11-08, 20:20   

kubama napisał/a:
Ciekaw jestem jak się sprawdzi taka strategia w wykonaniu Casio. Może jestem niedoinformowany (co jest mocno prawdopodobne) ale to dla nich raczej nowy segment rynku i nie będzie łatwo się przebić.


Z mojej wiedzy, to raczej okrzepły segment. Stety albo niestety (dla konsumentów pewnie źle) ale Casio wycofało Oceanusy z Europy tworząc sytuację podobną do Citizena i Seiko (stąd ostatnia akcja wyprzedaży Oceanusów za połowę ceny przez Casio Deutchland). Na świat idzie głównie niska półka. Niestety Japonia nie jest Szwajcarią, mają 150mln populacji we własnym kraju i sporo rynków typowo azjatyckich (Korea, Hong Kong - gdzie biedni ludzie nie mieszkają). No i Stany, tutaj od kilku lat Oceanusy są sprzedawane pod brandem Oceanus (na tarczy brak napisu Casio) - ale też są to tylko wybrane egzemplarze z kolekcji. Pozostaje tylko "normalne" źródło zaopatrzenia, czyli Seiya/Chino/Higuchi itp.
Tak jak pewnie pisałem, na WUSie wiedzą, co to Oceanus, zegarki spod tego znaku są zaliczane do HEQ. Tak jak z innymi poważniejszymi kwarcykami, trzeba się w nie zaopatrywać bezpośrednio w Japonii.
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-11-08, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum