Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomek
2016-03-19, 01:04
Nowe nabytki Vintage
Autor Wiadomość
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #166  Wysłany: 2015-06-25, 23:25   

Wskazówy ,koronki super .
Fajna maszyna pifko
_________________
Skoro nie stać na rolexa ,
będziem nosić pierdzielexa
:)
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #167  Wysłany: 2015-06-26, 08:47   

diverofobia napisał/a:
kaido2 napisał/a:
feleksc napisał/a:
Piękny werk ,z takiej omeszki to każdy by chciał pasówkę zrobić pifko



Czy ja wiem? Ostatnio 2 takie działąjące 17-ki z tarczami znajomemu dałem bo mnie tylko wqrw..y. Ładniejsze zostawiłem... na razie , jeszcze... ;) Jak ktoś chce werki pod pasówki, pytać dogadamy się! :)


Kaido chętnie kupię od Ciebie werk omesi z mikro (masz rację inne to wspaniałe długowieczne
choć mało dokładne werki :) ), jeśli chciałbyś sprzedać jakąś omesię z mikro to proszę
o info tu, a później na pw pogadamy, pozdrawiam pifko


Nigdzie nie napisałem że inne werki są mniej dokładne, dokładność nie zależy od producenta, a od " klasy" wykonania, a u starych Omeg w zależności od partii( użycie materiałów, spasowanie) było różnie zresztą jak i u wielu innych producentów. Doskonałym przykładem jest tu 40,6. Porównując dokładności mechanizmów przy założeniu " nówka" prosto z fabryki to np cal 97 8-mio dniowy leży i kwiczy przy Hebdomasie, już nie wspominając przy takim Junghansie J30( B, BZ, E) ;) . Obecnie wolnych werków Omegi nie mam, jak pisałem dałem znajomemu, ale mam inne porządne, nawet bardziej zaawansowane i lepsiejsze ;) mechanizmy, jak np ten:



Omegi dorównującej grubości temu mechanizmowi jeszcze nie spotkałem ( przedstawiam cały zegarek w kopercie), dokładność jego tez zajebi..a:

_________________
Pozdro!!!
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2015-06-26, 08:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
diver
[Usunięty]

 #168  Wysłany: 2015-06-26, 10:00   

kaido2 napisał/a:
diverofobia napisał/a:
kaido2 napisał/a:
feleksc napisał/a:
Piękny werk ,z takiej omeszki to każdy by chciał pasówkę zrobić pifko



Czy ja wiem? Ostatnio 2 takie działąjące 17-ki z tarczami znajomemu dałem bo mnie tylko wqrw..y. Ładniejsze zostawiłem... na razie , jeszcze... ;) Jak ktoś chce werki pod pasówki, pytać dogadamy się! :)


Kaido chętnie kupię od Ciebie werk omesi z mikro (masz rację inne to wspaniałe długowieczne
choć mało dokładne werki :) ), jeśli chciałbyś sprzedać jakąś omesię z mikro to proszę
o info tu, a później na pw pogadamy, pozdrawiam pifko


Nigdzie nie napisałem że inne werki są mniej dokładne, dokładność nie zależy od producenta, a od " klasy" wykonania, a u starych Omeg w zależności od partii( użycie materiałów, spasowanie) było różnie zresztą jak i u wielu innych producentów. Doskonałym przykładem jest tu 40,6. Porównując dokładności mechanizmów przy założeniu " nówka" prosto z fabryki to np cal 97 8-mio dniowy leży i kwiczy przy Hebdomasie, już nie wspominając przy takim Junghansie J30( B, BZ, E) ;) . Obecnie wolnych werków Omegi nie mam, jak pisałem dałem znajomemu, ale mam inne porządne, nawet bardziej zaawansowane i lepsiejsze ;) mechanizmy, jak np ten:

Obrazek

Omegi dorównującej grubości temu mechanizmowi jeszcze nie spotkałem ( przedstawiam cały zegarek w kopercie), dokładność jego tez zajebi..a:

Obrazek


Jakbyś był uprzejmy napisać co to jest to byłoby fajnie, bo ja nie poznaję a nie za bardzo mam czas przeszukiwać katalogi, napisz na pw czego chciałbyś się pozbyć (głównie interesują mnie werki z mikroregujacją, ale nie jako wodotryski- raczej jako dokładnie chodzące- bo ja mam na tym punkcie bzika, jughansy mam 3 licząc z kominkowy i chodzą dokładnie mimo braku mikro) i za ile, pozdrawiam
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #169  Wysłany: 2015-06-26, 11:42   

Producentem jest Buser. Robił te werki w tym wydaniu dla Audemarsa i H.Mosera. Różnicą pomiędzy stockową 290-ką a wersją dla wspomnianych producentów jest rozbicie koła minutowego na 2 przełożenia, co pozwoliło sporo obniżyć wysokość mechanizmu.
Jak już wspominam o tym wszystkim tutaj, to pozwolę sobie na kontynuacje w tym temacie, bo być może kto inny się skusi. Za ten werk,albo dokładniej zegarek( brakuje ramki ze szkłem i wskazówki sekundowej z tego co pamiętam) zadowoliłbym się 100-ką. Jeżeli chodzi o mikroregulację to mam coś takiego:





Jest to rozpoczęty i nieukończony z braku laku projekt naręczny na mechanizmie Tavannes 19 ligne, jedna z wersji 3B i oddam go w całości w takim stanie jak jest, powiedzmy 120 pln mnie zadowoli.
Mylące Delmar jakby mogło się okazać to nic innego jak jedna z marek Tavannesa na rynek amerykański, stąd w mechaniźmie też rozwiązanie remontuaru łamanego podobnie jak w zegarkach z za oceanu.
Pomimo, że dokładność chodu jest niemalże idealna, to wymaga przeczyszczenia( zatrzymuje się ).
_________________
Pozdro!!!
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2015-06-26, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diver
[Usunięty]

 #170  Wysłany: 2015-06-26, 12:07   

OK wezmę obydwa za podaną cenę razem z kosztami wysyłki- pisz na pw

nie można od razu na pw?
Następne lądują w koszu.
Mod
Ostatnio zmieniony przez feleksc 2015-06-26, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #171  Wysłany: 2015-06-26, 14:24   

Jest już koperta.

Mechanizm pasuje ;) . Koronka, nie. Ma za dużą średnicę trzpienia. Ale i tak była do wymiany ;) .
T teraz szukamy tarczy...
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
diver
[Usunięty]

 #172  Wysłany: 2015-06-26, 15:24   

mw75 napisał/a:
Jest już koperta.
Obrazek
Mechanizm pasuje ;) . Koronka, nie. Ma za dużą średnicę trzpienia. Ale i tak była do wymiany ;) .
T teraz szukamy tarczy...


nie wiem czy mnie wzrok myli ale to chyba znana powszechnie "obudowa" nie będę pisał z...
osobiście mnie się podoba, powodzenia, tarczę można tanio kupić- tak jak obudowę, albo porcelany szukać :)) gdyby coś to służę adresami
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #173  Wysłany: 2015-06-26, 15:35   

Koperta jest mosiężna i chromowana, na jednym z uszu od spodu jest odprysk. Dekiel jakiś taki stalowy, lunetka aluminiowa. Szkło mineralne. Mi pasuje, mam pasówki z całymi aluminiowymi kopertami i tragedii z tego nie robię ;) .
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
diver
[Usunięty]

 #174  Wysłany: 2015-06-26, 15:51   

mw75 napisał/a:
Koperta jest mosiężna i chromowana, na jednym z uszu od spodu jest odprysk. Dekiel jakiś taki stalowy, lunetka aluminiowa. Szkło mineralne. Mi pasuje, mam pasówki z całymi aluminiowymi kopertami i tragedii z tego nie robię ;) .



No ja ostatnio nierdzewki preferuję, ale to kwestia gustu nikomu nie mówię rób to czy tamto, życzę powodzenia w zamierzeniach- udanego projektu!
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #175  Wysłany: 2015-06-28, 22:21   

Nowy nabytek, w znaczeniu właśnie wrócił od zegarmistrza . Dawno temu pokazywałem link do wygranej aukcji, ale zegarek wymagał naprawy. Zegarmistrz dorobił koło pośrednie. Przy okazji, nieproszony uzupełnił braki wypadniętej lumy i przepolerował lunetę. Jestem zwolennikiem na ile to możliwe oryginalnego stanu zachowania więc :wkurzony: Na szczęście w realu nie wygląda to tak strasznie, jak na zdjęciach makro. Luneta przy tym z czasem zaśniedzieje.... Już wcześniej, z uwagi na przetarcia chromu był to taki bi-color. Dobrałem więc do tego pasującą stanem bransoletkę. Po naprawie jest sprawny i na dobrym chodzie.
INVAR

Zegarek z dedykacją świadczącą o wręczeniu żołnierzowi 10 Brygady Kawalerii - jednostki, która pod dowództwem wtedy jeszcze pułkownika dypl. Stanisława Maczka bardzo dobrze walczyła w kampanii wrześniowej, odtworzona we Francji, a na jej podstawie utworzono 1 Dywizję Pancerną w Wielkiej Brytanii.

Tu zdjęcie żołnierzy Brygady. Jeden nawet ma na nim jakiś zegarek :D

Jak widać była to nagrodówka, za zwycięstwo w zawodach podoficerów w strzelaniu z ręcznego karabinu maszynowego.

Tarcza, podobnie jak w moim W. Mayzelu, dzięki zastosowaniu srebrnej metalicznej farby zmienia kolor w zależności od padającego światła. Raz jej środek jest ciemny, raz jasny.

Szerokość 37mm bez koronki, a więc na tamte lata spory.

Mechanizm na 10 kamieniach oznaczony E.B. Co. Levant Watch, a więc oznaczeniem należącym do Ernest Borel&Cie. Invar to nie tylko nazwa stopu stosowanego wtedy w zegarmistrzostwie, ale też firmy z siedzibą w Neuchatel. Stąd podejrzenia o przekładkę, choć i tarcza i cała reszta wydają się być z tej samej epoki. Może ktoś wie i doda coś od siebie więcej na ten temat. hmmm

Ogółem cieszę się z nabytku - polonica, zwłaszcza przedwojenne i wojskowe to w zasadzie jedyny kierunek zbieraczy, w którym aktualnie podążam.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #176  Wysłany: 2015-06-28, 22:24   

...graty nabytku pifko
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #177  Wysłany: 2015-06-28, 23:11   

Cudo pifko
Ładnie go wycacał ,super wojak
pifko
_________________
Skoro nie stać na rolexa ,
będziem nosić pierdzielexa
:)
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #178  Wysłany: 2015-06-29, 05:40   

perełka pifko
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #179  Wysłany: 2015-06-29, 08:55   

Tymi plombami zegarmistrz oszpecił zegarek :( Pewno chciał dobrze ...
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #180  Wysłany: 2015-06-29, 08:59   

jak już chciał to powinien wywalić starą i wrzucić nową-postarzaną a la vintage hmmm

[ Dodano: 2015-06-29, 09:01 ]
Wintergreen napisał/a:
polonica przedwojenne i wojskowe to w zasadzie jedyny kierunek zbieraczy, w którym aktualnie podążam.


hmmm ......rozumiem, że wszystkie germańce co masz, są do nabycia w atrakcyjnej cenie :?: :złośliwiec:
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-06-29, 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum