Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy w parnis-shop.com i płatność paypal
Autor Wiadomość
keg 
Kulis

Pies czy kot?: pies
Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Z Gdańska i okolic
 #1  Wysłany: 2014-02-16, 21:12   Zakupy w parnis-shop.com i płatność paypal

Wczoraj zamówiłem w parnis-shop.com kilka zegarkowych pozycji. Wybrałem płatność PayPal i zakończyłem proces zamówienia akceptacją ostatniej strony formularza. Dopiero po otrzymaniu maila ze sklepu dotarło do mnie że nie doczytałem wszystkiego :głową w mur: i w polu dodatkowych uwag na formularzu zamówienia miałem podać swój email do konta w PayPal dzięki czemu będą wiedzieć komu przesłać prośbę o dyspozycję zapłaty. (Zupełnie inaczej niż w creationwatches gdzie robiłem wcześniejsze zakupy)
Szybciutko więc napisałem maila na adres sklepu (parnishop@gmail.com) który widniał w polu nadawcy maila z informacją o złożonym zamówieniu że to mój błąd bo nie doczytałem i proszę o przesłanie polecenia zapłaty na podany adres lub informację że mam dokonać zamówienia ponownie. No i równie szybciutko dostałem polecenie zapłaty na wymaganą kwotę od 陈 英杰 Uff... Wszystko dobrze. :))
Cieszę się bo sprawnie udało się problemik rozwiązać i zegarki niedługo będą w zasięgu ręki. Ale patrzę drugi raz na otrzymane polecenie i jednak nie... nono
W przesłanym poleceniu z innego adresu niż adres sklepowy brak jest pozycji zamawianych, brak danych kupującego (czyli moich) oraz adresu do wysyłki (czyli moich). Zgadza się tylko numer zamówienia oraz kwota do zapłaty. Dodatkowo wszystko napisane wyłącznie po chińskich znakach, a wiadomo że już Makuszyński pisał że "jest tych znaków nie tak wiele, ze czterdzieści coś tysięcy..." stąd moja lekka konfuzja z tej okazji bo wcześniejszy mój mesycz był w ingliszu.

Po tym nieco przydługi wstępie właściwe pytanie: czy w tym sklepie to normalny sposób postępowania w przypadku złożonego zamówienia, czy może jednak zalecana jest ostrożność i dalsze drążenie ze sklepem o otrzymanie kolejnego, tym razem poprawnie wypełnionego polecenia zapłaty od PayPal?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2014-02-16, 21:21   

Wysyłając pieniądze, zaznaczasz czy to towar/usługa/podarunek. Przy towarze, PP nie puści cię dalej jeśli nie zaznaczysz czy wysyłka jest wymagana czy nie jest - i "kliknięcie" na jaki adres ma być zrealizowana.
_________________
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2014-02-16, 21:36   

A nie lepiej,łatwiej i pożyteczniej dać zarobić Koledze Czerwononosemu :D
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2014-02-16, 23:01   

Sylwek napisał/a:
A nie lepiej,łatwiej i pożyteczniej dać zarobić Koledze Czerwononosemu
I za to się z tobą napiję pifko
_________________

 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2014-02-16, 23:07   

Rudolf, z Tobą ??? zawsze i wszędzie :)) pifko :))
 
 
keg 
Kulis

Pies czy kot?: pies
Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Z Gdańska i okolic
 #6  Wysłany: 2014-02-17, 00:58   

Dzięki za sugestię, w przyszłości zapewne skorzystam z usług Rudolfa. Tym czasem jednak chciałbym doprowadzić sprawę zamówienia w sklepie do pomyślnego zakończenia więc nawiązując do tego co pisał Kolega Alamo mogę rozumieć że nie ma niebezpieczeństwa że ktoś ze sprzedawców podał mi prywatne namiary w paypal i że mój przelew nie pójdzie na jego konto i potem szukaj wiatru w polu?
Z tego co na stronie paypal jest napisane wpłatę można wycofać do chwili odebrania pieniędzy przez adresata ale jak znam życie nieuczciwy adresat będzie w stanie szybciej odebrać wpłatę niż ja dostanę potencjalną przesyłkę. Jak to wygląda w praktyce? i czy spotkaliście się z takimi sytuacjami bezpośrednio?
Jakie macie wypracowane mechanizmy aby ustrzec się przed potencjalnym oszustwem?
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #7  Wysłany: 2014-02-17, 01:01   

keg, masz 45 dni na wszczęcie sporu jeśli sprzedawca nie wywiązał się z zamówienie i nie otrzymasz tego co zamawiałeś .
_________________

 
 
Maras68
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2014-02-17, 07:33   

Rudolf napisał/a:
Sylwek napisał/a:
A nie lepiej,łatwiej i pożyteczniej dać zarobić Koledze Czerwononosemu
I za to się z tobą napiję pifko


pifko
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2014-02-17, 09:09   

keg napisał/a:
Jakie macie wypracowane mechanizmy aby ustrzec się przed potencjalnym oszustwem?


Transakcja w Internecie jest de facto bezpieczniejsza niż zakupy w sklepie, ponieważ realizujesz ją płatnościami elektronicznymi.
W Paypalu, pieniądze dostaniesz z powrotem ZAWSZE o ile nie dostałeś towaru, i z zasady o ile towar przyszedł niepełnowartościowy.
Przy płatności kartą kredytową masz coś takiego jak charge back, czyli jeśli nie dostałeś towaru, idziesz do swojego banku i każesz tę transakcję wycofać.
Poziom ochrony kupujących na dużych chińskich portalach w stylu dx czy aliexpress jest nieporównywalnie wyższy niż na Allegro, ponieważ to są wszystko transakcje prowadzone przez rachunki escrow - powiernicze. Chiński sprzedawca nie powącha jednego juana, zanim ty nie potwierdzisz że zamówienie zostało zrealizowane zgodnie z umową. Terminy ochrony to kilkadziesiat dni, można je przedłużać o czas dostawy, itd. Nie musisz nigdzie biegać, prosić się i zgłaszać ciul wie komu - trzy kliknięcia wystarczą żeby wszcząć spór, a pieniądze lądują z powrotem na karcie kredytowej w ciągu miesiąca od rozstrzygnięcia. W przypadku towarów tanich, nie jest nawet wymagany ich zwrot do kupujacego ...
_________________
 
 
keg 
Kulis

Pies czy kot?: pies
Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Z Gdańska i okolic
 #10  Wysłany: 2014-02-17, 09:40   

Dzięki za pomoc Alamo, rozwiałeś moje wątpliwości zupełnie.
Dodatkowo dosłownie chwilę wcześniej majfriend z szopu potwierdził (potwierdziła?) mi z adresu sklepowego wcześniej podesłany adres z paypal. Także teraz tylko czekać na posłańca...
pifko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum