Marinemaster sumo mod VS Alpina diver
Odpowiedz do tematu

: Marinemaster sumo mod VS Alpina diver
Wzięło mnie na MM300 hmmm
Ale ponieważ nie ma ofert sprzedaży w interesujących mnie pieniądzach to pomyślałem o czymś innym...
Zawsze podobała mi się koperta sumo, nawet trochę podobna do MM300 a i dużo niższa, to na plus. Tylko ten nieszczęsny bezel...
Ale pojawiła się limitka z szafirem z ar i ceramicznym bezelem, wykonanym wg opisów na Wus wg tej samej technologii co w MM300.


Jakość, kształt koperty super, ale faktycznie z tarczy wieje nudą.

I w związku z tym pomyślałem, że jakbym dostał gdzieś oryginalną tarczę od MM do byłby super mod.

I Teraz pytanie: da się? Widział ktoś?

Ostatnio zmieniony przez prezesso 2015-02-16, 17:52, w całości zmieniany 1 raz
Skate or die!
:
Rob monsterwatches ma na pewno, ale tanio nie będzie
ze wskazówkami to pewnie coś ok 100 eur
a pomysł niegłupi

Ostatnio zmieniony przez bofff 2015-02-15, 14:45, w całości zmieniany 1 raz
:
Widziałem ostatnio na bazarku WUS Sumo zrobione na MM300 i z opisu wynikało że ma tarczę i wskazówki od oryginału, ale ręki nie dam sobie uciąć. Jak znajdę to wrzucę linka, chyba że się sprzedało.
Znalazłem http://forums.watchuseek....=seiko+sumo+mod

Ostatnio zmieniony przez satanic666 2015-02-15, 14:47, w całości zmieniany 1 raz
:
Dzieki chłopaki, piszę do Roba.
Da ktoś linkę do tej limitki, gdzie najtaniej? Nie orientuję się, który sklep jest najlepszy dla SEIKO : DF, sky czy jeszcze coś innego?

Skate or die!
:
prezesso, info od Roba z grudnia

Cytat:
I can get the parts next month, a set of hands is 65 euro, a dial is 45 euro.

I only send those with registered mail. (11 euro in Europe, 16 worldwide).


pifko

:
No to chyba będę miał fajnego moda :złośliwiec:

Skate or die!
:
tylko gdzie SBDC027 kupić w fajnej kasie nie mam pojęcia na sky jest juz out of stock

:
Tak szybko? Cholera... :evil:

Skate or die!
:
No? :popcorn:
Od 20 minut już podbite i co? Czekamy na te źródełko tanich nowych sumo :))

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
Dzieki.

Generalnie mam aktualnie potok myśli i nie wiem dokąd mnie to doprowadzi...
Więc chciałem was zapytać bo ja nie mam chłodnej głowy.
Aktualnie rozważam 3 opcje:
1. Mod zbudowany na wyżej wymienionej limitce, zalety:
- szafir z ar
- diashield
- bezel identyczny co w MM

Całość wyglądałaby mniej więcej tak:

2. Kupić alpinę divera używkę - cenowo wyjdzie to samo, podobna tarcza, ciekawa też koperta, No i nie mam już nic pamowatego aktualnie.


3. Zrobić moda z sumo nielimitowanego ze zdjęcia z pktu1. Bezel będzie od yobokies, z cienkimi cyframi - niestety aluminiowy. Szafir z ar. Zostanie sporo kasy.

Co myślicie?

Skate or die!
Szymon
[Usunięty]
:
prezesso,

- Alpina podobno sporo traci na żywo (chyba bert69 coś tak wspominał kiedyś hmmm )
- Pierwszy mod - rewelacja ! (tylko jeszcze tę poszerzaną bransę od Yabookies dorzucić i jest prima sort!)
- Drugi mod - moim zdaniem trochę półśrodki- nie w Twoim stylu.

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2015-02-16, 14:29, w całości zmieniany 1 raz
:
1. Nosiłbym jak cholera. Jak masz parcie na MM a nie chcesz jeszcze kupować MM, to chyba by było to. Tylko skąd brać te tanie limitki?

2. Niby fajna ta Alpinka, ale mnie rozwala okno datownika. Że niby co, że nie wiem jaki dzień jest przed i po siódmym? Musi mi pokazywać, że jutro 8 a wczoraj 6? hmmm

3. Nie od dziś wiadomo, że ceramiczny/szafirowy/itp. bezel robi ogromną robotę w zegarku. Z amelinium będzie jakoś tak... ubogo i smutno.

"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
:
Dla ścisłości dodam, bo może niejasno to napisałem, że pkt 3 to dokładnie zdjęcie z pktu 1 plus szafir z ar.
Nie ma takiego moda zwyczajnie jeszcze (na nowym sumo) wiec obydwa punkty ilustruje to samo zdjęcie.

Gadałem z Pisarem i ten bezel niby ceramiczny ponoć łatwo się rysuje - a nie po to szukam ceramicznego bezela.
Dlatego pomyślałem, żeby zrobić na zwykłym sumo i już. Kasy zostaje około kilogram.
Sam już nie wiem...

Skate or die!
:
Miałem Alpinę z pomarańczowymi elementami i tak koperta fajnie zrobiona różne szlify na powierzchniach, do daty trzeba się przyzwyczaić, dobry AR i guma. Tylko wskazówki do wymiany, jakby były takie od rasowego daivera to pewnie bym nie sprzedał.


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.