Poprzedni temat «» Następny temat
Seria "Kolekcjonnyje Czasy"
Autor Wiadomość
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #1  Wysłany: 2014-12-04, 13:23   Seria "Kolekcjonnyje Czasy"

Waham się czy pisać o tym na forum, ale chyba warto; takie zjawiska też istnieją i mają swoich amatorów. I w końcu to zegarki.
Otóż monitorując co tam na wschodzie (nawyk starego agenta) trafiłem na rosyjską serię pisemek z palstykowymi replikami starych kieszonek, coś w stylu kolekcji De Agostini: http://nacekomie.ru/forum/viewtopic.php?t=4046
W linku jest strona z odnośnilami do forów nt. poszczególnych numerów kolekcji
Zegareczki są plastykowe i raczej tandetne, sekundniki centralne bo wewnątrz siedzi najtańsza kwarcowa "mutra". Niemniej w witrynce za szybką mogą mieć pożądany glanc. I o to zapewne chodzi, albowiem takie rzeczy z zasady są przeznaczone dla dzieci i niskobudżetowych bibelociarzy.
A może z jakiegoś szczawia, teraz mędzącego pod klepem "Papa, pokupi mnie czasiki, pożaożał'sta" wyrośnie zegarkowy pasjonat albo przemysłowiec... ;)

Гбурчонок.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2014-12-04, 20:23   Re: Seria "Kolekcjonnyje Czasy"

...też się waham czy przypadkiem nie szkoda na to mojego czasu :D ale trudno... przepadło :D

...tandetne to one są... ale do tej bibelocialnej gabloty jak znalazł...


Jacek. napisał/a:

A może z jakiegoś szczawia, teraz mędzącego pod klepem "Papa, pokupi mnie czasiki, pożaożał'sta" wyrośnie zegarkowy pasjonat albo przemysłowiec... ;)



...od takich p...ł się zaczyna :)) niestety :/
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #3  Wysłany: 2014-12-04, 23:50   Re: Seria "Kolekcjonnyje Czasy"

Spam napisał/a:
niestety :/


Masz na myśli zostanie przemysłowcem, oczywiście!
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2014-12-05, 08:12   Re: Seria "Kolekcjonnyje Czasy"

Zinajda napisał/a:
Spam napisał/a:
niestety :/


Masz na myśli zostanie przemysłowcem, oczywiście!


...póki co jestem na etapie manufaktury :D a chodziło mnie bardziej, że od tego zaczyna się choroba ;)
 
 
Deco79 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 15 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2120
Skąd: Gdańsk
 #5  Wysłany: 2014-12-05, 08:59   

Wy się śmiejecie ale ostatnio mój znajomy na facebooku wstawił zdjęcie swojej "kolekcji" zegarków w pudełku na 12 zegarków było 11 zegarków tak znakomitych "marek" jak Perfect i Q&Q (czy jak to się piszę) i co najgorsze on naprawdę się cieszy z ich posiadania. Najlepsze jest to, że patrząc na komentarze pod zdjęciem większość komentujących uważało tą "kolekcję" za rewelacyjną. :facepalm: :głową w mur: :głową w mur: :facepalm:
_________________
Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #6  Wysłany: 2014-12-05, 10:52   

Każdy ma prawo zbierać co się mu podoba nawet zegarki takich marek .
_________________

 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #7  Wysłany: 2014-12-05, 11:32   

Rudolf napisał/a:
Każdy ma prawo zbierać co się mu podoba nawet zegarki takich marek .


+ milion i pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #8  Wysłany: 2014-12-05, 13:28   

Rudolf napisał/a:
Każdy ma prawo zbierać co się mu podoba nawet zegarki takich marek .


Dlatego się już nie chwalę, co by nie być pożywką do szydła :P ;)
_________________
Pozdro!!!
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #9  Wysłany: 2014-12-05, 22:16   

Deco79 napisał/a:
Wy się śmiejecie ale ostatnio mój znajomy na facebooku wstawił zdjęcie swojej "kolekcji" zegarków w pudełku na 12 zegarków było 11 zegarków tak znakomitych "marek" jak Perfect i Q&Q (czy jak to się piszę) i co najgorsze on naprawdę się cieszy z ich posiadania. Najlepsze jest to, że patrząc na komentarze pod zdjęciem większość komentujących uważało tą "kolekcję" za rewelacyjną. :facepalm: :głową w mur: :głową w mur: :facepalm:


Co w tym złego? Takie same zegarki dla zwykłych ludzi, jak swego czasu Ingersoll, Roskopf i wiele, wiele innych.

BTW my jesteśmy rozpaskudzeni, bo nawet w latach 60 w zasadzie każdy mógł pozwolić sobie na zegarek klasy średniej: 15 lub 17 kamieniowy. Szczawiostwo dostawało takież zegarki na konfirmację (lub komunię).
I tu czas na opowieść Gburdorffa nr 2. A dokłądniej jest to opowieść ciotki Orpington (nazywa się inaczej, ale ja zwykle ją tak nazywam.
Otóż jeszcze w latach 60 w przemysłowych miastach Alnglli nadal duża ilość zegarów publicznych miała oczywiste uzasadnienie; większość robotników, sprzedawców itp. nie miała zegarków. Oprócz tego fabryki miały systemy sygnałów syreną, przeważnie co 15 minut. Ostatni, najdłuższy oznaczał początek pracy. Sygnał był też na początek i koniec przerwy i na fajrant.
W wielu domach był tylko zegar wahadłowy (kominkowy lub wiszący) albo po prostu budzik.

Gb.

[ Dodano: 2014-12-05, 21:18 ]
'

PS: w latach 60 i początku 70 zakład taksówek (MPT) za oknem dawał strenę o 7 rano i o 15.

G.
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2195
Skąd: z gór nizinnych
 #10  Wysłany: 2014-12-06, 10:55   

Deco79 napisał/a:
i co najgorsze on naprawdę się cieszy z ich posiadania.....


Wchodzisz w buty kucharza, który twierdził, że posiadanie zegarków poniżej Pama to......

Nie niszcz istoty tego forum. Są tu tacy, co zbierają ruskie po 20 PLN i tacy co kupują sztuki po 20 k PLN .

Następnym krokiem będzie "piramida prestiżu " plask ?
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
Deco79 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 15 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2120
Skąd: Gdańsk
 #11  Wysłany: 2014-12-06, 13:24   

Eustachy, nie o to chodzi, szanuje wszystkich zbieraczy zegarków. Oczywiście macie racje, każdy ma prawo zbierać co mu się podoba.
Sęk w tym, że facet ma dość sporo pieniędzy i te zegarki nijak do niego nie pasują. Twierdzi, że wyglądają prawie tak samo jak te za 10.000 a czas odmierzają tak samo, ogólnie ciężko się z nim dyskutuje bo zachowuje się jak ktoś kto pozjadał wszelkie rozumy.

pifko
_________________
Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #12  Wysłany: 2014-12-06, 14:21   

No tak, wciąż zapominam, że tam dominuje cywilizacja pustaków.

Gbu.
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #13  Wysłany: 2014-12-06, 21:18   

Eustachy napisał/a:
Deco79 napisał/a:
i co najgorsze on naprawdę się cieszy z ich posiadania.....


Wchodzisz w buty kucharza, który twierdził, że posiadanie zegarków poniżej Pama to......

Nie niszcz istoty tego forum. Są tu tacy, co zbierają ruskie po 20 PLN i tacy co kupują sztuki po 20 k PLN .

Następnym krokiem będzie "piramida prestiżu " plask ?


Ale... istotą tego forum nie ma być to że pokażę "kolekcję" kilkunastu Perfectów, a forumowicze będą mi "dla porządku" bić brawo, że taki oryginalny jestem. Są zegarki, kóre nadają się do kolekcjonowania i takie, które nijak się nie nadają. I nie o cenę czy piramidę prestiżu tu chodzi...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #14  Wysłany: 2014-12-06, 22:29   

pmwas napisał/a:
Ale... istotą tego forum nie ma być to że pokażę "kolekcję" kilkunastu Perfectów, a forumowicze będą mi "dla porządku" bić brawo, że taki oryginalny jestem. Są zegarki, kóre nadają się do kolekcjonowania i takie, które nijak się nie nadają. I nie o cenę czy piramidę prestiżu tu chodzi...

Zaklinasz rzeczywistość , ludzie zbierają tak dziwne rzeczy co nam się nie śniło i to nie dla poklasku .
_________________

 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2195
Skąd: z gór nizinnych
 #15  Wysłany: 2014-12-19, 13:49   

pmwas

Masz monopol na teorię co jest cool a co nie? :)) :)) :))

Co nas to obchodzi, co koleś zbiera. Niech zbiera, byleby nie kazał Tobie zbierać tego samego.
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum