Przedmioty niezegarkowe VINTAGE
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Niezła ciekawostka. Czyżby dotarła tu przez Władywostok w portfelu któregoś z Twych przodków? ;)

To w ogóle dość ciekawa dziedzina. Pezglądałem sobie kiedyś książeczkę pt. Katalog papierowych pieniendzy zastepczych z ziem polskich 1914-1924. T. I (A. Podczaski, 2004). Mimo, że typowy katalog numizmatw, ciężko było się od tego oderwać.

Gbu.

:
Jacek., po przodkach mam tylko rubelki, kopiejki, grosze itp. Plus Reichsmarki zostawione przez żołnierzy batalionu marszowego Wehrmachtu idącego na Ostfront w 1942r. w zamian za wypas koni, mleko, ser i jajka (!). Natomiast te denikinowskie to targ staroci.

Antisocial and faceless...
:
Jedno z moich staroci, nadal w codziennym użyciu:



Gbou.

Spam
[Usunięty]
:
...fajny szuwarek pifko

Maras68
[Usunięty]
:
Jacek - fajna latarnia, też bym używał pifko

:
pifko

Gboo.

[ Dodano: 2014-10-18, 09:15 ]
PS: Szuwarek jest gdański, więc wintydż z niego dyskusyjny - co najwyżej końcówka lat 70.

:
Piękna rzecz ... i tak mi trochę pachniał prawdziwymi morskimi opowieściami. :) pifko

:
Ano morzem pachną.



Szuwarek starszy, zwany spółdzielczym: ;)



Gburco.

Spam
[Usunięty]
:
...obydwa szuwarki fajne pifko

Maras68
[Usunięty]
:
Jaca - fajne te morskie cykadła pifko

:
pifko

Gbu.

:
Świetne zegary a w dodatku polskie po prostu super! Lampa też niezła gratuluję pifko

:
Zasiąddziesz Gburku w bujanym fotelu, nabijesz fajkę, zapalisz latarnię, nalejesz grogu szklaneczkę i można pisać z kolegami pifko

Ostatnio zmieniony przez Jacobi 2014-10-23, 16:15, w całości zmieniany 1 raz
Maras68
[Usunięty]
:
Jacobi napisał/a:
Zasiąddziesz Gburku w bujanym fotelu, nabijesz fajkę, zapalisz latarnię, nalejesz grogu szklaneczkę i można pisać z kolegami pifko


do tego ciepłe papucie ze skóry bobra i rozpalony kominek ciemną mroźną zimą, a laptok na kolanach, a w tle sączy się Miecio Fogg zawodząc zrzędliwym starczym głosem:


https://www.youtube.com/watch?v=OPju6wiGSRA

a następnie piękna Marlena Dietrich:

https://www.youtube.com/watch?v=aLAxbQxyJSQ

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-10-23, 16:32, w całości zmieniany 3 razy
:
Ja myślę że BB King albo Clapton byłby lepszy , a z kobitek Joplin albo Martyna Jakubowicz , nie wiem czy nazwiska nie przekręciłem. ;)

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.