Zrób sobie starocia
Odpowiedz do tematu

: Zrób sobie starocia
Wychodzi sobie na Wyspach gazeta pod szumnym tytułem "Military Watches" - czyli tanie kwarcyki lekko stylizowane na wojaki. Przeważnie raczej słabiej, niż lepiej.
Z racji mojego zaangażowania w rekonstrukcje historyczne postanowiłem sobie sprawić egzemplarz zwany "British Paratrooper, 1940s", żeby się w błocie i deszczu nie tarzać z oryginałami z lat 40-tych.

Pacjent wygląda tak:



W założeniach wzorowany był na takim Longinesie (zdjęcie z sieci):



Na starcie widać - replika ma srebrne wskazówki zamiast barwionych i luma japońska - czyli takase. Biała luma na wskazówkach świeci jakieś 10 minut, a zielone nadrukowane pola na tarczy świecą prawie 5 minut. W oryginale farba z radem, czyli raczej beżowa.

Tak sobie umyśliłem, że może to być świetna okazja, żeby się nauczyć czegoś więcej, niż tylko zmiany pasków. Na e-bayu sprawiłem sobie zestaw małego kombinatora o watości mniej więcej 3 zegarków:



Po skompletowaniu narzędzi tortur przystąpiłem ochoczo do psucia. Jak widać, w środku cudów nie ma - niedrogi japoński kwarcyk i dekiel na wcisk:



Przedmiot dalszego znęcania się:



Wskazówki zdjąłem przez folię za pomocą sprytnych szczypczyków. Obyło się bez ofiar. Lumę zdrapałem ostrożnie skalpelem od tyłu wskazówek - wnętrze wskazówki doczyściłem zaostrzoną wykałaczką:



Barwić metalu nie mam jak, bo mam elektryczny piekarnik osiągający w porywach 200 stopni, więc stanęło na malowaniu. Mieszanka transparentnych akryli celulozowych Tamiya "Clear Blue" i "Smoke" w proporcjach 1:1. Farby rozcieńczone izopropylem i nałożone aerografem:



Efekt - nawet przyzwoity:



Na tarczy podmalowałem zielone luminescencyjne pola białą farbką, żeby ta zieleń tak nie waliła po oczach:



Luma - proszek biały i pomarańczowy z ebaya w proporcjach - 2:1 i jako medium akrylowy, matowy lakier bezbarwny. Proporcje proszku do lakieru pi razy tramwaj 6:4:





Masa nakładana na wskazówki wykałaczką od spodniej strony. Dwie cienkie warstwy:



Na tarczę lumę nakładałem pędzelkiem 10/0. Trzy warstwy, żeby uzyskać odpowiednią fakturę. Przy okazji zmieniłem nadrukowany trójkącik na tarczy w brytyjski znak akcceptacji wojskowej (broad arrow):



Po wyschnięciu zostało "tylko" poskładać wszystko do kupy. Po kolei - wskazówki godzinowa, minutowa i sekundowa ułożone najpierw pęsetą na miejscu a póżniej dociśnięte odpowiednim popychadłem. Trzeba uważać, żeby zachować dystans w pionie między wskazówkami, żeby się nie blokowały. Oczywiście - dużo łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale ostatecznie udało się:



Efekt finalny:



Nawet świeci:



Pozdrawiam
Eryk

Ostatnio zmieniony przez Erolek 2014-08-07, 00:19, w całości zmieniany 1 raz
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
:shock:
Wyszlo super!

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Brawo zacięcia i oby to się przerodziło w dalsze eksperymenty (już na "poważniejszych" pacjentach) pifko

:
Jestem po wrażeniem , teraz ten zegarek nabrał życia ! Eryk wyszło miodnie .
pifko

:
cool I o to chodzi w tej zabawie :)) BRAWO fajny watch - ja bym szedł dalej ale u mnie to już fetysz...

Maras68
[Usunięty]
:
EROL- no nie spodziewałem sie po Tobie takich jazd :))
wyszło SUPER pifko

:

:
Erolek teraz ten zegarek zdecydowanie ożył, brawo.

Maras68
[Usunięty]
:
szkoda tylko, że bateria ...

:
Brawo ten Pan!!! pifko pifko pifko

:
Kupić starą Amfibię lub Komandira i działać dalej, brawo pifko

:
Naprawdę fajnie wyszło. Brawo.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
I kolejny sobie wziął i sobie zrobił. :głową w mur:
A fala moich kompleksów wzbiera ... do rozmiaru tsunami. :foch:

:
Erolek, świetna robota pifko teraz niewątpliwie zegarek zyskał charakter ;)

:
Dobra robota-gratuluję ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.