Kolekcja Siergieja Antonowa
Odpowiedz do tematu

:
Były takie wypustko wydmuszko koperty do Urali - w Polsce raz na Allegro widziałem - poszukam fotek na necie jak będę miał czas...

W 100% nie były z aluminium - koperta od spodu wyglądała jak te z K-43

:
Fajna kolekcja Tez czasami na nią spoglądam i porównuję ze swoją. A wracając do Urala to powiem szczerze że tez nie widziałem stalowej a ta ze zdjęcia wygląda na chromowaną.
Byc może chodzi o taką jak prezentuję poniżej.

1. Nie jest na pewno stalowa ani też nie jest z aluminium. Jest też cięższa od aluminiowej.
Nie ma tez charakterystycznego rowka w którym blokuje się śrubkami mechanizm i ma też
inny dekiel w który bardzo fajnie wpasowany jest mechanizm.
Zdjecia poniżej.





Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
:
Kris dekiel był identyczny ale koperta to była wydmuszka jak w k-43... Sam teraz kombinuje co to był za metal

:
WOW piękna kolekcja!

:
Kris napisał/a:
Fajna kolekcja Tez czasami na nią spoglądam i porównuję ze swoją. A wracając do Urala to powiem szczerze że tez nie widziałem stalowej a ta ze zdjęcia wygląda na chromowaną.
Byc może chodzi o taką jak prezentuję poniżej.

1. Nie jest na pewno stalowa ani też nie jest z aluminium. Jest też cięższa od aluminiowej.
Nie ma tez charakterystycznego rowka w którym blokuje się śrubkami mechanizm i ma też
inny dekiel w który bardzo fajnie wpasowany jest mechanizm.
Zdjecia poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jak dla mnie to nie ma wątpliwości że na tych zdjęciach jest chromowany mosiądz, chociaż dekielek może być stalowy.
Polowałem na takie coś, ale mnie przelicytowali (i to wysoko). Zapisałem sobie tylko fotki z aukcji.





Na uszach wyraźnie widać co tam jest pod spodem.

Co do kopert Urali ze stalowych wytłoczek: nigdy nie widziałem, ale z drugiej strony - różne cuda tam powstawały, czasem w śladowych ilościach, więc pewnie jeszcze nie raz nam szczęki poopadają.

pozdrawiam
Narfas

:
Mirek, ma rację, bywały takie wydmuszki.
Mosiądz i aluminium (czy też jakiś stop Al) również.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.