Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Rudolf
2013-11-20, 22:23
Koncepcja Forumowca 2014?
Autor Wiadomość
Toyota 
Prezes Uncle Bens'a
WhiskyBetaTester


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 19 razy
Wiek: 46
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 6680
Skąd: North
 #481  Wysłany: 2013-10-30, 08:08   

Erolek, to jest bardzo dobra koncepcja panie rezyseze :popcorn:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #482  Wysłany: 2013-10-30, 08:09   

Dokładnie. I o to, że to jeszcze musi przykryć tarcza. W typowych gazomierzach, "tarczą" jest poziom gdzie normalnie jest szkło.

Edyta : to do Szymona było, tylko w kiblu byłem jak Toyota przyszedł :))
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2013-10-30, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #483  Wysłany: 2013-10-30, 08:11   

ALAMO,
A czy pierścienie dnia tygodnia i miesiąca sa na tym samym poziomie, czy sa jeden nad drugim? Bo jeśli ta druga opcja, to mam pomysła
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #484  Wysłany: 2013-10-30, 08:18   

wahin napisał/a:

Jeżeli masz zamiar kolejny projekt kontestować tylko dla zasady, to może znajdź sobie inne miejsce do wylewania swojej żółci.


Przypomne, ze na Zubra poswiecilem kilka godzin swojej tworczej pracy - znaczek zubra na tarczy (bedzie tez chyba na deklu) stworzylem ja (ciekawe czy prezes GG w koncu podesle jakis draft na przekazanie praw autorskich do tego znaczka, czy takie tematy sa mu jeszcze zupelnie obce) Wiec mi tu nie wyjezdzaj z takimi tekstami. Problem sie zaczal jak sie okazalo ze koperta zubra bedzie skrecana z 2 czesci i sa tam zwyczajnie szpary. Dopiero te szpary solidnie kontestowalem, bo takie zle spasowanie zepsulo by caly fun jaki ten zegarek powinien dawac.
Oczywiscie tylko ja widzialem problem i sie "czepialem". Chyba nie dziwne, ze majac wizje czarnych szpar w kopercie napisalem nawet, ze wstrzymam sie z platnoscia, zeby zobaczyc jak docelowo koperta bedzie wygladala w tym miejscu. Oczywiscie tradycjnie uwaga zostala zlana przez prezesa GG - a jak ktos ja powtorzyl 3x to poszla odpowiedz, ze przeciez na focie byla nieskrecona i dlatego. Po czym 20 stron spamu pozniej, prezes GG wspanialomyslnie zauwaza, ze takie spasowanie "nie przystoi" i bedzie zmieniona technologia wykonania. Ciekawe czy zostala by zmieniona gdyby szpara nie zostala okontestowana tak juz na wstepie....

W tym watku faktycznie juz niepopiepsze bo szkoda mi czasu jaki chetnie bym pewnie wlozyl w projekt forumowca i jaki wkladalem rowniez w inne cos tam rysujac, probujac, medzac itd.

Jednak ja chyba zbyt drobiazgowy jestem a prezes GG jest zbyt arogancki i czuly na krytyke wiec z tego dzieci nie bedzie raczej. (chociaz ostatnio coraz lepiej mu idzie ocieplanie wizerunku, nawet zatroskanie zaczyna bic z jego postow :D

Lojalnie ostrzegam jednak, ze jak kiedys dla higieny wybrany zostanie inny producent forumowca to z z checia sobie jeszcze "popiepsze" :D

Powodzenia w projekcie, bede w ciszy kibicowal tak czy siak.
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14323
Skąd: Gliwice
 #485  Wysłany: 2013-10-30, 08:27   

Szymon, Nie mam pojęcia jakby to miało działać, nie znam sie na mechanizmach i nie bede udawac, ze jest inaczej ;)
To jest tylko taka luźna dywagacja nt. ogólnego stylu, kształtu i kompozycji zegarka.
Jak kogos to interesuje, to chętnie posłucham uwag i zrobie coś sensowniejszego :))
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #486  Wysłany: 2013-10-30, 08:28   

Dni tygodnia są nad dniami miesiaca - zobacz na ten mały rysunek. Są tak naprawdę czymś na kształt koła u wozu, ze "szprychami" usztywniajacymi konstrukcję. Tam jest cholernie mało miejsca, prawdę mówiąc to nawet z nadrukiem trzeba będzie uważać, żeby nie był grubszy od fabrycznego. Czyli czeka nas de facto robienie tarcz od nowa, najpierw demontaż (a to nie jest mechanizm modułowy, gdzie trzy śrubki cyk-cyk-cyk, i mamy zdjęty kalendarz), trawienie starych do gołej blachy, gruntowanie, malowanie, i nanoszenie dni dopiero. Prawdę mówiąc, za sam demontaż tych kół to Sylwek nas zabije - bo nienawidzi tego mechanizmu jak psa :D
_________________
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #487  Wysłany: 2013-10-30, 08:36   

strix chłopie szef Cię nie docenia? żona Ci nie daje? nikt nie docenia Twojego geniuszu? :D
W Twoim poście głównym słowem jest słowo "ja".
Aaa, zdaje się, że jeszcze zdefiniowałeś sprawcę swoich nieszczęść :D
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #488  Wysłany: 2013-10-30, 08:38   

ALAMO napisał/a:
Dni tygodnia są nad dniami miesiaca - zobacz na ten mały rysunek. Są tak naprawdę czymś na kształt koła u wozu, ze "szprychami" usztywniajacymi konstrukcję.


Faktycznie. Nie zauważyłem tych "szprych". No to troche komplikuje sprawę.
To teraz popłyńmy (najwyżej dostanę zjebkę techniczną za niewiedzę, ale spróbujmy :D ).

Czy macie możliwość wykonania swoich tarcz daty? bo jeśli tak, to ja bym trochę je rozciągnął (w sensie koło u wozu większe, a opona z dniami miesiąca grubsza i nadruk przesunięty do zewnątrz. Pewnie przydałoby się też jakieś podparcie pierścienia dni tygodnia, bo po powiększeniu wylądują one poza obrysem mechnizmu. Przesuwając wsztystko na zewnątrz robi się trochę miejsca na gazomierz, bo wskazówki i tak śmigają nad tym wszystkim.

Nie wiem czy jasno przedstawiłem koncept. Ale się pany ustosunkujcie jaki jest współczynnik absurdu technicznego w mojej wypowiedzi (wydaje mi sie że aż takiej tragedii koncepcyjnej nie ma, ale mogłem coś pominąć).

ALAMO napisał/a:
Prawdę mówiąc, za sam demontaż tych kół to Sylwek nas zabije - bo nienawidzi tego mechanizmu jak psa


Oj tam, oj tam. Motur złoty człowiek i z godnością zniesie tę drobną niedogodność :D
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14363
Skąd: KR
 #489  Wysłany: 2013-10-30, 08:39   

ALAMO napisał/a:
Tam jest cholernie mało miejsca, prawdę mówiąc to nawet z nadrukiem trzeba będzie uważać, żeby nie był grubszy od fabrycznego. Czyli czeka nas de facto robienie tarcz od nowa, najpierw demontaż (a to nie jest mechanizm modułowy, gdzie trzy śrubki cyk-cyk-cyk, i mamy zdjęty kalendarz), trawienie starych do gołej blachy, gruntowanie, malowanie, i nanoszenie dni dopiero. Prawdę mówiąc, za sam demontaż tych kół to Sylwek nas zabije - bo nienawidzi tego mechanizmu jak psa


Czyli wspólnymi siłami doszliśmy do wniosku, że gazomierz być nie może, rewelacja. :))
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #490  Wysłany: 2013-10-30, 08:43   

To akurat było o week date :D
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #491  Wysłany: 2013-10-30, 08:51   

strix napisał/a:
ciekawe czy prezes GG w koncu podesle jakis draft na przekazanie praw autorskich do tego znaczka, czy takie tematy sa mu jeszcze zupelnie obce


GG nie otrzymało od Ciebie żadnego projektu znaczka i nie prowadziło z Tobą żadnych rozmów czy korespondencji w tej sprawie, całą dokumentację odnośnie projektu otrzymaliśmy od Erolka i z niej nie wynika iż to Ty jesteś jego autorem. Jeśli wnosisz jakieś zastrzeżenia co do jego użycia to proszę abyś te kwestie uzgodnił z Erolkiem, bo usunięcie tej wersji Żubra na tym etapie wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami dla wszystkich uczestników projektu, ponieważ tarcze praktycznie są już wyprodukowane a koperty są w fazie produkcji. Niezbędne będzie zatem wyprodukowanie nowych tarcz i dekli do kopert.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2013-10-30, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #492  Wysłany: 2013-10-30, 08:54   

wahin napisał/a:

W Twoim poście głównym słowem jest słowo "ja".


No trudno, zebym na zarzut "Ty piepszysz" odpowiadal w np. w trzeciej osobie :D No, ale zeby to pojac trzeba pieprzyc nie piepszyc ;)
Ok EOT z mojej strony.

s
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #493  Wysłany: 2013-10-30, 09:00   

ALAMO napisał/a:
Prawdę mówiąc, za sam demontaż tych kół to Sylwek nas zabije - bo nienawidzi tego mechanizmu jak psa


nawet go palcem nie dotknę, szkoda mojego czasu i nerwów...każdy zainteresowany dostanie "swój" werk, żeby mógł go sobie rozmontować i wydobyć tarczki...a potem każdy sobie go sam zmontuje ...jak mu się uda :D :)) . Bo według mojej wiedzy próba rozmontowania datowników skończy się tym że natychmiast nam wystrzeli w powietrze kilka sprężynek , dźwigienek i śrubek i o ile znajdą się wszystkie , to poskładanie tego do kupy ponownie to będzie drogą przez mękę.
_________________
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #494  Wysłany: 2013-10-30, 09:02   

Svedos napisał/a:

GG nie otrzymało od Ciebie żadnego projektu znaczka i nie prowadziło z Tobą żadnych rozmów czy korespondencji w tej sprawie


Zenujace na tyle, ze zakoncze temat:
"Niech sie nosi". Na zdrowie.

s
 
 
xanda_7
Kulis

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 40
Skąd: Warszawa
 #495  Wysłany: 2013-10-30, 09:06   

Nie wiem jak dalej rozwinie się koncepcja, ale jak dla mnie to pomysły Erolek i Machu idą w bardzo dobrym kierunku. Tak trzymać! :)
_________________
Omnia tempus habent
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum