Poprzedni temat «» Następny temat
Karex - Rumuński buksiak
Autor Wiadomość
crayzee 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
SAMURAJ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4007
Skąd: Bielsko-Biała
 #1  Wysłany: 2010-05-08, 17:27   Karex - Rumuński buksiak

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tej marki? Podejrzewam, że może mieć sporo wspólnego z Ruhlą.






_________________
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-05-09, 00:48   

Jak bym miał się zakładać co zobaczylibyśmy w środku to przewidywałbym UMF-kę. Ciekaw jestem tylko czy z plastikowymi częściami.
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #3  Wysłany: 2010-05-09, 10:06   

blaszak od ruhli jest w srodku-miałem na podobe i cały czas tykał
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #4  Wysłany: 2010-05-09, 16:40   

Karex, Ruhla, Ancre i swego czasu Kienzle to była jedna i ta sama bajka na tym samym werku, który chodził na zasadzie "widzimisię" (przynajmniej w moim przypadku) :D Posiadałem kieszonkowego Karexa i za nic w świecie nie mogłem go nakłonić do ruszenia :P pomimo iż w chwili kupowania tykał :P
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-05-09, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-05-09, 20:51   

Z UMF-kami to jest tak. Żeby dokładnie działały trzeba by mechanizm został dopieszczony bardziej od "kamieniowca" tymczasem były składane, bo trudno to nazwać montażem, jak popadnie. A skutek jest taki, że są mocno chimeryczne w działaniu. Jednak... Gdy się ten mechanizm dopieści potrafi działać nadzwyczaj, jak na jego prostotę, dokładnie. Na co dzień używam Ruhli na UMF54-32 czyli protoplasty UMF24-32. Średnio mam odchyłkę +8s. Zanim zacząłem nosić dosyć często '54 używałem '24. Dokładność +10s była bardzo przyzwoita. Żeby nie było tak słodko wyregulowanie włosa w '54 zajęło mi, łącznie z jego "modowaniem" włosa ~3dni. W '24 wcale nie było łatwiej. Na początku musiałem dorobić klin do klocka mocującego włos gdyż włos pierwotnie był przyklejony!
Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-05-09, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum