ZEGARKI SOLAR, ECO-DRIVE ITP.
Odpowiedz do tematu

missed555
[Usunięty]
: ZEGARKI SOLAR, ECO-DRIVE ITP.
Witam Kolegów
Mój pierwszy temat na forum. Proszę o wyrozumiałość nie lanie "od razu w ryj" jak na KiZi (tam dostałem dożywotni ban :cry: :)) )
Przechodząc jednak do rzeczy i rozpoczynając temat mam pytanie odnośnie tej technologii.
Jak długa jest żywotność takich zegarków. Na watchseek spotkałem różne opinie tj. dożywotnia trwałość, 80 % po 20 latach lub 5 do 10 lat i trzeba wymieniać aku.
Jeżeli ktoś z Kolegów posiada takie zegarki proszę o opinie a również pochwalenie się swoimi egzemplarzami
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez missed555 2012-11-07, 17:53, w całości zmieniany 3 razy
:
U mnie wszystkie żyły do końca :)
I żyją dalej...

:
Cezar, :D

A poważnie - ja mam ProTreka z solarem, conajmniej od 7-8 lat - wszystko mi działa.
Ale żeby ocenić baterię, to musiałbym jakiś test zrobić, a nie mam sensownego pomysłu jak to zrobić.

missed555
[Usunięty]
:
A ile latek już żyją ?
I jakie mają pochodzenie ?
Jeśli to nie tajemnica :)

:
No przeca napisałem - mam ten zegarek ok. 7-8 lat.
Więc i akumulator w nim tyle samo.

Kupowałem na ebay.

:
missed555, wydaje mi się, że dłużej będzie działać akumulatorek, niż zegarek przy codziennym użytkowaniu .

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
missed555
[Usunięty]
:
Santino napisał/a:
No przeca napisałem - mam ten zegarek ok. 7-8 lat.
Więc i akumulator w nim tyle samo.

Kupowałem na ebay.


A dziękuje nie doczytałem

[ Dodano: 2012-11-07, 18:06 ]
A czy ktoś posiada taki zegarek na przykład ponad 20 letni bez wymienianego aku ?

Sylwek
[Usunięty]
:
missed555, ja myslę,że przez 20 lat to se Osoba odłoży na następny taki zegarek, zresztą takich pewnie nie będzie,ale będą inne ;)

:
Powiedzmy, że mam jakieś ;)












Najnowszy jest Oceanus, Brightzy mają po jakieś 5-6 lat, a Citizeny są z końcówki lat 90-tych. Po tych 15 latach baterie w Citkach działają, jednak pojemność akumulatora nie jest już taka dobra. Kilka dni bez światła wytrzymują. Pytałem to wymiana w serwisie Citizena to koszt 170 pln.
Natomiast pozostałe mogę nawet miesiąc po ciemku trzymać i nic im nie dolega.

Miałem jeszcze trochę innych, jakieś G-shocki itp. i nie stwierdziłem żadnych problemów.

World Wide Watches
missed555
[Usunięty]
:
Piękna kolekcja pifko

:
Wszystko zależy od tego, jak akumulator jest traktowany. Gdzieś czytałem, że pierwsze G-Shocki z solarem (bodajże 1998 rok) działają do dziś. Mi z kolei ostatnio padł akumulatorek w dwuletnim G (licząc od daty produkcji, u mnie jest od pół roku).

Teoretycznie "bezpieczniej" jest kupować modele, które niedawno weszły na rynek. Na szczęście w większości japońskich wynalazków można sprawdzić datę produkcji po numerze seryjnym.

Ostatnio zmieniony przez Seven 2012-11-07, 23:09, w całości zmieniany 1 raz
:
Heh, mnie dziś padła bakteria w Risemanie. Kupiony rok temu. Ale spróbuję naładować lampą, może zaskoczy hmmm

:
Ale padła w sensie nieodwołalne kaput czy zwyczajnie się rozładowała z braku światła?

missed555
[Usunięty]
:
Pozazdrościłem koledze Pasti kolekcji i nabyłem coś takiego :))



Właśnie do mnie jedzie z Reichu. Jak dojedzie zamieszczę zdjęcia real.

Ps. Po 10 edycjach postu w końcu udało się zamieścić zdjęcie :oops:

Ostatnio zmieniony przez missed555 2012-11-13, 16:47, w całości zmieniany 11 razy
:
Seven napisał/a:
Ale padła w sensie nieodwołalne kaput czy zwyczajnie się rozładowała z braku światła?


To by musiał chyba bardzo długo leżeć w ciemności. Mam GW-1500A i leżał w pudełku od kwietnia do września. Nie wiem jak Riseman ale u mnie zegarek po prostu przeszedł w tryb uśpienia i po wyjęciu okazało się że jest całkiem wygaszony po czym po kilku sekundach się włączył i sam ustawił do właściwej godziny.

Ostatnio zmieniony przez Toyota 2012-11-08, 08:07, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.