Mała prowokacja - Q&Q
Odpowiedz do tematu

: Mała prowokacja - Q&Q
Dla większości z nas marka Q&Q to taki tani chłam. Więc postanowiłem zrecenzować jeden z jej produktów ;)

Gdy kupowałem ten zegarek CW nie istniało (były takie czasy??) a na forum, którego nazwy nie wspomnę zarejestrowanych było ze 300 userów ;) . Rok wcześniej kupiłem sobie kwarcyka Adriatyki (magia Swiss Made zadziałała), ale był on taki nijaki. zapragnąłem mieć CHRONOMETR. W sklepach królowały łocze z cenami które sprawiały, że zegarki brzydły. Zacząłem więc przeglądać Allegro i trafiłem na takie coś za 150 zł + szip:



Koperta stalowa, bezel obrotowy 60 klików, WR 100m, w środku OS-80 Miyoty. Bransoleta, wbrew temu co mówiłem wczoraj, jednak z blaszki, ale sprytnie zwijanej - Maxio zasiał we mnie wątpliwości więc pooglądałem...
Wymiary to 43mm bez koronki, 45 z koronką, 49 z uszami

Nosiłem toto z dumą przez około 3 lata dzień w dzień, w słońcu, deszczu, mrozie i innych stanach pogodowych, w pracy i na urlopie. Zdejmowałem go do snu tylko a i to nie zawsze. I co? I nadal chodzi ;) I to dokładnie. Alarm działa, totalizatory też. Stan można ocenić z grubsza na fotkach. Może kiedyś jak kobieta (nosi go teraz) zauważy, że jest brudny to zlituję się go wyczyszczę ;)





Bransoleta jest sygnowana...





Dekiel:



Aha, byłbym zapomniał... Tak świeci:




(te trzy krechy lekko skośne to odblask w totalizatorach)

Ostatnio zmieniony przez kwater 2012-09-16, 15:23, w całości zmieniany 1 raz
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Fajna recenzja. Da się wyczuć sentymentalną nutkę.

kwater napisał/a:
Nosiłem toto z dumą przez około 3 lata dzień w dzień, w słońcu, deszczu, mrozie i innych stanach pogodowych, w pracy i na urlopie. Zdejmowałem go do snu tylko a i to nie zawsze. I co? I nadal chodzi ;) I to dokładnie


Był ze mną w kosmosie i na dnie oceanu :)) prawie jak Rolmops ( słownik poprawił mi to na Polmos za pierwszym razem cool cool )

Ostatnio zmieniony przez Apa13 2012-09-16, 15:01, w całości zmieniany 1 raz
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Fajny ten Q&Q :)

:
No może nie w kosmosie ale na Rysach i owszem, i na motolotni też latał ze mną (robiłem za pasażera tylko jakby co ;) ). A i w wodach Bałtyku i Morza Północnego też się moczył ;)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Ta linia Superior to wogle jest całkiem niekulawa. Nie odbiegają jakościa od innych zegarków z grupy Citizena.

:
Recka fajna, ja sam miałem kiedyś Q&Q z podświetleniem jak Indiglo. To było 35 kilogramów temu, czyli 1997 (chyba).

Pozdrawiam
Waldek
:
ALAMO napisał/a:
Nie odbiegają jakościa od innych zegarków z grupy Citizena


Chociaż kiedyś macałem superiora drivera w kiosku na dworcu PKP w Poznaniu i bliżej mu było raczej do zwykłego Q&Q niż do tego mojego (a może ja mam podrupkę? ;) )

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Niee, sa i takie dooopiate też. Ale niektóre modele - te w stali - powstają w tych samych fabrykach co Bulovy czy Citizeny.

:
ALAMO, A jesteś pewien, że Q&Q to grupa Citizena?
A nie Casio?

Blaz
[Usunięty]
:
Cytat:
Q&Q watches, A Subsidiary of CITIZEN Watch Co.Ltd., Tokyo, is the largest selling analog watch brand more than 150 countries. True to its promise of “International Product. Honest Price”, Q&Q is known for its legendary Japanese assurance of quality, economical pricing and avant-garde designs.

:
Santino napisał/a:
ALAMO, A jesteś pewien, że Q&Q to grupa Citizena?
A nie Casio?


Blazos już odpowiedział, ale dla porządku, owszem, jestem pewien.

:
Dobra, dobra. Coś się mnie pokręciło ;-)

:
Mają linię superior czyli tak ichnia qłalita , mają też cieńsze modele w tytanie chyba nazywa się to leaf .

:
Santino napisał/a:
ALAMO, A jesteś pewien, że Q&Q to grupa Citizena?
A nie Casio?


Wtedy jeszcze nie od citka,póżniej ich wykupili.
Oczywiście recenzja świetna,taka relacja z zamierzchłych czasów.

:
kwater napisał/a:
zapragnąłem mieć CHRONOMETR


chronometr, czy chronograf? :)) :D
a ta wskazowka on/off od czego? alarm?
wyglada jak w oceanusach :D

beceen | ***** ***
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.