Poprzedni temat «» Następny temat
PARNIS BIG PILOT POWER RESERVE
Autor Wiadomość
Logan
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2012-08-01, 15:48   PARNIS BIG PILOT POWER RESERVE

Witam zakupiłem taki zegarek mam pytanie mianowicie wskazówka sekundowa nie idzie płynnie tylko jakby ciut wolniej jakby o coś obcierała, jak mija 60 sekund i zmienia się minuta wskazówka minutowa nie natrafia idealnie na indeks dopiero jak minie około 5 sekund natrafia idealnie czy to jakaś wada i jak można to naprawić.
Ostatnio zmieniony przez Logan 2012-08-01, 16:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9081
Skąd: Polska
 #2  Wysłany: 2012-08-01, 16:19   

Logan, wydaje mi sie, ze tak juz bedzie. Minutowa pewnie plynie, a nie przesuwa sie skokowo. Co do sekundowej to nie wiem, moze to dlatego ze automat.
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
Logan
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2012-08-01, 16:31   

Pytam tylko czy to nie wada i czy nie trzeba naprawiać, w ogóle mam pytanie odnośnie mechanizmu sea gull st 25 z rezerwą chodu
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2012-08-01, 16:38   

...koleś ostatnio zakupił Parniaka automata pilota i miał podobny nieco objaw, sekundnik np. ok. 20 sek. zatrzymywał się na kilka sekund po czym przeskakiwał nagle na pole gdzie powinien być w danej chwili czyli na 30 sek na tarczy. Oddał na wymiane i gość mu wymienił bez gadania na taki sam model. Sam jestem ciekaw czy to niedbałość montażu żółtych rączek?...
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #5  Wysłany: 2012-08-01, 16:49   

Logan, - przecież masz stop sekundę :shock: . Wystopuj na równo na 60 sekund i ustaw wtedy godzinę na równą - będzie ok.

Edyta:
Coś zmęczony jestem, nie doczytałem, że idzie wolniej...
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
Ostatnio zmieniony przez Słoniu 2012-08-01, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2012-08-01, 16:56   

Było 10 razy na forumie :P
To kwestia techniczna.
Podobnie mają Miyoty.
Nie ma to wpływu na dokładność chodu.
_________________
 
 
Logan
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2012-08-01, 18:30   

Alamo mógłbyś mi podać jakieś linki odnośnie tych problemów ze wskazówkami sekundy na forum i w jaki sposób to kwestia techniczna możesz objaśnić

[ Dodano: 2012-08-01, 22:31 ]
Po około 7 godzinach zaobserwowałem, że wskazówka sekundy jakby trochę płynniej chodzi, ale może mi się wydaje, i minutowa jakby bardziej pokrywała się z sekundową nie wiem jak to tłumaczyć może mechanizm się dotrze i kiedy zrobić jego smarowanie, może wiecie gdzie w Warszawie jest dobry zegarmajster który w razie czego naprawi mi zegarek. Zakupiony czasomierz ma być moim zegarkiem na co dzień jak oceniacie szanowni kumotrzy jak te Parnisy stoją gdy się użytkuje je cały czas. Jeszcze jedno dekiel odstaje od koperty bardzo mało z jednej i drugiej strony czy ten typ tak ma i czy nie ma się co przejmować ?

[ Dodano: 2012-08-01, 22:52 ]
Odnośnie wskazówki sekundowej to dodam, że nie przesuwa się skokowo tylko płynie tak jakby wolniej jakby o coś obcierała

[ Dodano: 2012-08-01, 23:23 ]
Może winę za wskazówkę sekundową ponosi wiatraczek do którego jest ona przymocowana, nastawiłem zegarek z zegarem atomowym i zacząłem mierzyć odchyłkę zobaczymy jaka będzie jutro.

[ Dodano: 2012-08-02, 10:17 ]
Zauważyłem także, że koronka która jest zakręcana po dokręceniu nie dolega idealnie do koperty czy te typy tak mają proszę o odpowiedzi na moje pytania, ile taki Parnis może pochodzić przy normalnym codziennym użytkowaniu jeżeli nic nie będzie się działo.
Ostatnio zmieniony przez Logan 2012-08-01, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum