Poprzedni temat «» Następny temat
Komandirskie Wostok 2214 vs. 2234
Autor Wiadomość
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #16  Wysłany: 2022-03-13, 12:08   

Tomi1976 napisał/a:

Póki co od 11 marca do 13 marca jest mniej więcej +15 - 20 sekund, co uważam za bardzo dobry wynik, jak na ten kaliber bez dodatkowej regulacji.

Mój drugi Komandir z automatycznym mechanizmem (31 kamieni) od Amfibii, z oczywistych względów, takiej dokładności nie osiąga. Mam tamten egzemplarz od 2015 roku - również nie był regulowany od nowości.


Z tego co wiem z danych katalogowych, to większość radzieckich / rosyjskich zegarków mechanicznych posiada dokładność chodu na poziomie: - 20 + 40 sekund... :)

W związku z tym uzyskany wynik, to faktycznie należy uznać za bardzo dobry... pifko

Natomiast co do automatycznych czasomierzy, to osiągnięcie takowej dokładności jest raczej trudne, o ile w ogóle możliwe do osiągnięcia, nawet po dokonaniu regulacji... :roll:

<>
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2022-03-13, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #17  Wysłany: 2022-03-14, 11:08   

bladerunner napisał/a:
Natomiast co do automatycznych czasomierzy, to osiągnięcie takowej dokładności jest raczej trudne, o ile w ogóle możliwe do osiągnięcia, nawet po dokonaniu regulacji... :roll:


Owszem. Tutaj ewenementem jeśli chodzi o dokładność w tej kategorii cenowej jest przypadek kalibru "Sea Gulla" znanego z Parnisa, od którego wszystko się zaczęło ... :) Pozostałe mechanizmy automatyczne przesadną dokładnością nie grzeszą, co jest oczywiste.
Dobrze ocenić mogę w tej kwestii mechanizm zegarka Orient "Bambino", ale tak dokładny jak poczciwy Parnis to on nie jest :)
Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2022-03-14, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum