Poprzedni temat «» Następny temat
Urwerk UR-202
Autor Wiadomość
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #46  Wysłany: 2010-09-08, 22:57   

Ritter doskonale Cię rozumiem - jeszcze jakby dali zużyć cały zapas amunicji do gatlinga :lol:
_________________
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #47  Wysłany: 2010-09-08, 23:26   

Właściwie to musiałbym się zastanowić co lepsze czy amunicja i możliwość użycia GAU-8 czy też prawie pusty nieuzbrojony A-10. Chyba zdecydowałbym się , z krwawiącym sercem, na to drugie... :lol: . Wyobraź sobie ,że startujesz a po oderwaniu się od ziemi i schowaniu klap i podwozia perwersyjnie dodajesz prędkości tym 15t masy. Jak już się rozpędzisz do 380...400km/h nagle wyrywasz prawie świecą do góry wymieniając prędkość na wysokość :smile: (powinien być tu uśmiechnięty aniołek). Idąc świecą w górę czujesz jak prostują się na twarzy zmarszczki a gałki oczne właśnie wpadły, odbijając się w czaszce, do potylicy.... A to dopiero początek atrakcji jakie bym przewidział w planie lotu, który zapewniam byłby wypełniony co do 1s. przez całą 1h. Szkoda tylko, że to chyba 1-miejscowy samolot... Zawsze to miło podzielić się z kimś wrażeniami (i znowu powinien być aniołek) :grin: .
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #48  Wysłany: 2010-09-08, 23:44   

W A10 to chyba bym się skusił jednak na przelot nisko nad ziemią z zapasem "zabawek" na pokładzie :) Co do prostowania zmarszczek to byłbym natomiast zainteresowany co potrafią docisnięte na maxa dwa D-30 w pustym migu31 :)
Ale wybierając jeden jedyny lot w życiu...

i mały pokaz manewrowości :)
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #49  Wysłany: 2010-09-08, 23:44   

w przypadku A10 działko jest wisienką na torcie - w zasadzie samolot zbudowano wokół niego i służy do przetransportowania działka na pole walki. To najpotężniejsze działko montowane w samolotach - siła odrzutu jest tak duża (45kN) jak siła ciągu jednego z silników. Teoretycznie więc lecąc z połową ciągu lub na jednym silniku możliwe jest "zatrzymanie" samolotu tylko i wyłącznie siłą odrzutu gatlinga :mrgreen:

i to jest to co może spowodować wielkiego banana na twarzy - to jest to wrażenie, którym człowiek chciałby się podzielić :mrgreen:

EDYTA:

tak A10 to jednomiejscowy samolot
_________________
Ostatnio zmieniony przez kadarius 2010-09-08, 23:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #50  Wysłany: 2010-09-08, 23:47   

Podobne odczucia ma załoga mi-24 - pełna salwa z niekierowanych powoduje, że maszyna z predkości maksymalnej staje w miejscu :P
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #51  Wysłany: 2010-09-08, 23:52   

myślę że nie ma co porównywać samolotu ze śmigłowcem i strzelania z działka do salwy rakietowej

ale tak czy inaczej wrażenia muszą być mocne :mrgreen:

choć zapewne pilot latającego czołgu mniej się boi "zatrzymania niż pilot Guźca :lol:
_________________
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #52  Wysłany: 2010-09-09, 00:43   

Ten czarny "Bierkut" oczywiście powala zarówno sztuczną statecznością jak i prędkość ma znacznie większą od A-10 ale... Ma niestety system fly-by-wire i sztuczną stateczność co czyni go niewpełni w pełni sterowalnym :sad: . A poza tym jak już to wolę, żeby wypadły mi gałki oczne a nie gałki oczne, plomby z zębów a na końcu i zęby. Co to za przyjemność po opuszczeniu kokpitu robić za ślepą grzechotkę :mrgreen: .
Do sprawy z A-10 podszedłem "lightowo" czyli nie maks i ostra, ile hydraulika dała, świeca 90deg w górę, żebym nie stracił przytomności. Mam porównanie na szybowcach i to miałaby być zabawa a nie dosłowne ściemnianie w oczach :lol: . Takie używki jak wszystkie inne trzeba smakować...

Czy mi się wydaje czy też mocno zboczyliśmy z "kursu" tematu? A może właśnie tak ma być? Tyle w tym "bierkucie" zegarków i zegarów... :lol:
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #53  Wysłany: 2010-09-09, 00:53   

ritter - tutaj spamowanie to powód do dumy :mrgreen: ale ok. koniec off topa :mrgreen:
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #54  Wysłany: 2010-09-09, 05:55   

voli napisał/a:
W A10 to chyba bym się skusił jednak na przelot nisko nad ziemią z zapasem "zabawek" na pokładzie :) Co do prostowania zmarszczek to byłbym natomiast zainteresowany co potrafią docisnięte na maxa dwa D-30 w pustym migu31 :)
Ale wybierając jeden jedyny lot w życiu...
Obrazek
i mały pokaz manewrowości :)


Niedługo będziecie mogli popróbować :lol: - prywatna firma kupiła na Białorusi kilka Su-27P i zamiaruje na Islandii zrobić prywatną szkołę myśliwską. Jako że w tej chwili Su-27 i pochodne to bardzo powszechnie spotkany samolot - zainteresowanie powinno być spore, a i koszty komercyjnego szkolenia pewnie będą niższe iż "Program szkoleniowy pilota" realizowany przy użyciu brzuchatych pułkowników ;-)
A już w tej chwili można się przelecieć, bez najmniejszego problemu, MiG-29, Su-30, MiG-31, a podobno nawet MiG-25 :!: Koszty też nie są jakieś tak do konca szokujące, godzina lotu kosztuje kilkanaście tysięcy $. Można powiedzieć, ze za zegarek się można przelecieć ;-)
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #55  Wysłany: 2010-09-09, 10:17   

W A10 oprócz możliwości i konstrukcji najbardziej fascynuje mnie połączenie możliwości taktycznych z Apaczami. To co grupa uderzeniowa składająca się Thunerboldów i Apaczy potrafi zrobić to głowa mała.

Odnośnie czucia kręgosłupem miałem okazję parę razy odczuć na sobie stany nieważkości. Najbardziej mój kręgosłup odczuł przejażdżkę, którą piechocińcom zafundowali piloci Mi 24. Przyjemności nie odczuwałem wtedy żadnej :oops: w odróżnieniu od pilotów patrzących na nasze blade twarze :razz:
Jako przyjemność z prędkości wspominam loty z hamrykańcami learjetem. Choć nie powiem parę razy podczas ostrzejszych manewrów szukałem torebki :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #56  Wysłany: 2010-09-09, 10:32   

Adam, pociesz się że Ci Piloci swego czasu też szukali torebek, na to nie ma siły, tylko trening i przyzwyczajanie organizmu.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #57  Wysłany: 2010-09-09, 11:13   

wahin napisał/a:
W A10 oprócz możliwości i konstrukcji najbardziej fascynuje mnie połączenie możliwości taktycznych z Apaczami. To co grupa uderzeniowa składająca się Thunerboldów i Apaczy potrafi zrobić to głowa mała.


A co z nimi potrafi zrobić dobrze rozlokowany przeciwnik - to też głowa mała ;-)
Polecam studium sytuacji bitwy o Nadżaf, kiedy to 24 marca 2003 formacja 32 AH-64D z 11. Pułku trafiła na linie obronne dywizji zmechanziowanej Medina na obrzeżach miasta. Zostały rozstrzelane, nie było ani jednego śmigłowca który nie zostałby uszkodzony, w tym kilkanaście wracało do bazy paląc się. Amerykanie stracili, wg. róznych źródeł, od kilku do nawet kilkunastu śmigłowców (przy czym tylko jeden został strącony i zdobyty przez Irakijczyków). Należy przy tym pamiętać, że oddziały irackie były uzbrojone jedynie w indywidualną broń piechoty, nie znalazłem nawet wzmianek o ZU-23 ...
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #58  Wysłany: 2010-09-09, 11:29   

Wiedziałem, że Alamos czymś mnie zagnie :P Zaczynam się bać pisać cokolwiek o wojsku ;)

Widziałem jedynie teoretyczne prezentacje działania grup. Od strony teoretycznej wygląda to doskonale.
Apacze mają dobrą prasę ;) Ale już podczas ćwiczeń Victory Strike w Polsce ich piloci dostali nieźle w doopę a walczyli jedynie z jedną baterią OSA. Po pierwszym dniu do wozów bojowych wsiedli również hamrekańcy, bo im się nie chciało wierzyć, że zostali tak łatwo wypstrykani :P
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #59  Wysłany: 2010-09-09, 11:38   

bo to tak wszystko ładnie wygląda w propagandowych filmikach producentów zza wody, w rzeczywistości jak ktoś nie ma odpowiedniego przeszkolenia taktycznego to i najlepsza zabawka nie pomoże i kończy się jak w 2003 albo na Haiti (o ile dobrze pamiętam).
Wracając do tematu w temacie do tego co napisał Kadario dołożę tylko że to działo (bo już nie działko) zostało umieszczone pod kątem do osi samolotu ponieważ rzeczona siła odrzutu zmieniała nie tylko prędkość lotu ale i uniemożliwiała utrzymanie kursu!!! A tak trafia idealnie w środek ciężkości dzięki czemu pilotowi jest lekko łatwiej.

oj postrzelałbym, postrzelał... (ps. amunicja z uranem)
_________________
Skate or die!
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #60  Wysłany: 2010-09-09, 11:40   

Dobrze im tak :smile:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum