Meisterart Pilot vs. Parnis Pilot
Odpowiedz do tematu

: Meisterart Pilot vs. Parnis Pilot
Taka mini recenzja, wlasciwie porownanie 2 pilotow. Moze komus sie przyda.

Meisterart Pilot vs. Parnis Pilot


Meisterart - 43 mm bez koronki, 47 mm z koronka
Wylicytowany na ebay za 71$ + 20$ przesylka


Parnis
- 43 mm bez koronki, 49 mm z koronka
ebay 80$, przesylka gratis


Koperta:

Kszalt obu kopert zblizony. Jednak nie sa to koperty identyczne. Koperta Meist. jest jakby delikatniejsza - wezsza luneta, uszy bardziej wysmukle i minimalnie mocniej podgiete do dolu. Uszy w Meist. od spodu sa gladsze /powierzchnia/ w Parnisie swiatlo zalamuje sie na tej powierzchni tworzac jakby efekt nierowno polozonego chromu. Z gory jest rowna polerka, ale pod spodem juz zauwazalnie gorzej niz w Meist.
Spora roznica jest w wykonczeniu powierzchni miedzy uszami - Parnis w tym miejscu jest grubo szlifowany, krawedzie sa wyczuwalnie ostre w dotyku, w zasadzie mozna by powiedziec, ze sa to male zadziorki. Meist. jest zdecydowanie bardziej elegancko wykonczony, szlif drobny, krawedzie koperty bez zadnych ostrych krawedzi, jakby delikatnie wyoblone. Koperta Meist. z bliska zdecydowanie bardziej dopracowana.

Koronka:

Kwestia gustu mi sie podobaja obie, choc w Parnisie wieksza i wygodniej sie kreci ;)

Dekiel:

Dekle, podobnie jak koperta sa rozne. W Meist. bardziej dopracowany, wyciecia na lby srubek okragle, niewiele wieksze niz srednica lba. W Parnisie wieksze wyciecia, bardziej proste. Sruby mocujace dekiel w Parnisie w porownaniu do srub w Meist. wygladaja jakby byly mocowane kluczem pneumatycznym do odkrecania kol samochodowych, ktory sie omsknal kilka razy ;> Lby srub w Meist. nie maja najmniejszych sladow po wkrecaniu.

Szkielko:

Oba szkla podobne, w Meist. szklo jakby minimalnie wyzej wystawalo ponad lunete, ale za to jest minimalnie mniej wypukle chyba. Ogolnie oba szkla sa OK, nie wprowadzaja znieksztalcen tarczy nawet jak patrzymy pod dosc mocnym katem.


Tarcza:
Czarny obszar tarczy jak i jej faktura wydaja sie byc w obu zegarkach takie same. Indeksy jak widac na zdjeciach zupelnie inne. Luma w obu zegarkach nalozona precyzjnie, swieci calkiem ladnie i dlugo. Jest to chyba luma o bardzo zblizonych parametrach, bo po 8 min zegarki swiecily z podobna sila. Luma w Parnisie swieci spokojnie przez cala noc na tyle, ze bez problemu odczytamy godzine. Z Meisterartem jeszcze nie spalem :wink: ale podejrzewam, ze jest tak samo.


Podusmowanie:

Gdybym mial wybierac jednego pilota - kupilbym zdecydowanie zegarek z logiem Meisterart, chociaz wolalbym tarcze sterylna. Za takim wyborem przemawia lepsza jakosc wykonania koperty w Miesterarcie jak i jej ogolna subtelnosc. /bynajmniej koperta nie jest mniejsza/chudsza od tej w Parnisie/. Trcza Parnisa podoba mi sie jednak na tyle, ze zostawie sobie oba te piloty. Z odleglosci z jakiej odczytuje sie przewaznie godzine, te "minusy" w kopercie Parnisa, o ktroych pisalem wyzej w rzeczywistosci nie raza specjalnie.

EDIT: wlasnie sobie uswiadomilem, ze chyba nie powinienem nazywac "Parnisem" zegarkow z dzialu "without logo" dostepnych na stronie manbushijie.com - moze te bez loga sa gorzej wykonane niz frmowane logiem Parnis i ten pilot to w zasadzie nie Parnis????






















Pozdr
strix

Ostatnio zmieniony przez strix 2010-11-20, 01:51, w całości zmieniany 3 razy
:
Profesjonalne porównanie ! wielkie dzięki .

:
Dobra robota mości strixie :-)

Wozu
[Usunięty]
:
Wielkie dzięki super porównanie.
Będzie bardzo pomocne podczas kupowania pilota ;)

:
Świetna recka.

:
Mam pytanie odnośnie ostatniego zdjęcia o czas naświetlania. Parnis wygląda na mniej niż jedną sekundę a u meis'a na kilkanaście. To znaczy, że Parnis świeci wyraźnie mocniej?

Wojtek

Ostatnio zmieniony przez w_kaczmarek 2010-11-20, 11:24, w całości zmieniany 1 raz
:
w_kaczmarek napisał/a:
Mam pytanie odnośnie ostatniego zdjęcia o czas naświetlania. Parnis wygląda na mniej niż jedną sekundę a u meis'a na kilkanaście. To znaczy, że Parnis świeci wyraźnie mocniej?

Wojtek


Moim zdaniem sekundnik był w spoczynku :)

BTW: bardzo przydatne porównanie strix. Moim skromnym zdaniem Majster jest przyjemniejszny - mimo napisów tarcza bardziej mi podchodzi.

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Fachowo zrobione porównanie!!
Dzięki wielkie.
Świetnie zrobiłeś zdjęcia...

Co do samej recki i jej zawartości...strasznie kulawe jest to wykończenie kopert między uszami : / Szkoda, że tego nie dopracowują bardziej.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Blaz
[Usunięty]
:
Ja to jednak przeniosę do recenzji. :wink:

:
w_kaczmarek napisał/a:
Mam pytanie odnośnie ostatniego zdjęcia o czas naświetlania. Parnis wygląda na mniej niż jedną sekundę a u meis'a na kilkanaście. To znaczy, że Parnis świeci wyraźnie mocniej?

Wojtek


Parnis byl wziety z gablotki, nie nakrecany, pochodzil troche po ruszeniu wskazowek ale do zdjec nocnych stanal - zegarki byly fotografowane jednoczesnie.

Pozdr
strixx

:
Dzieki za swietna recke (-;
W Parnisie pilocie 47mm bardzo podobaja mi sie ostre krawedzie na kopercie,jest tez bardzo dopracowana pod wzgledem szlifowania/polerowania.Te krawedzie nie przeszkadzaja,kiedy zegarek jest na reku (nie wbijaja sie w nadgarstek),ale to tylko moje zdanie i wszystko zalezy od gustu (-;
Co do lumy w Parniaku,to naprawde jest super,widze po zdjeciach,ze masz ta sama co ja,gruboziarnista.Swieci tak,ze po naswietleniu okolo 23, o piatej rano ciagle mozna odczytac godzine.
Jeszcze raz dzieki za super porownanie.

Ostatnio zmieniony przez Janek 2010-11-20, 14:50, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Mam i jeden i drugi zegarek. Meisterart bije Parniaka na głowę jakością wykonania.
Brawo strix, świetna robota.

:
Janek napisał/a:

W Parnisie pilocie 47mm bardzo podobaja mi sie ostre krawedzie na kopercie,jest tez bardzo dopracowana pod wzgledem szlifowania/polerowania.


Tu bym się nie zgodził patrząc na to ordynarne niedorobienie szlifowania między uszami : )
Można powiedzieć, że jest co najwyżej poprawnie a nie, że bardzo dopracowane bo dopracowaniem tego zaniedbania bym nie nazwał.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
W przypadku egzemplarza strixa ok, Janek może ma bardziej dopracowaną kopertę. Mój Parniak pilot również nie wygląda tak hardcorowo, jak ten pokazywany przez strixa.

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-11-20, 17:03, w całości zmieniany 1 raz
:
Jakos wypadlo mi szczotkowanie pomiedzy uszami,potwierdzam,jest dosc kiepskie.
Za to na rogach uszu,male polerowane detale otoczone szczotkowaniem wygladaja kozacko :D

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.