Diver Seiko, ale...
Odpowiedz do tematu

watchever
[Usunięty]
: Diver Seiko, ale...
Witam. Potrzebuję pomocy w zakupie. Jestem nowy, a w dodatku laik :wink:

Chciałbym kupić taniego divera Seiko (najlepiej do 700zł). Poszukuję modelu, który mógłby pełnić rolę EDC, czegoś co nie będzie się gryzło z "półformalnym strojem" w pracy. W związku z powyższym szukam raczej stonowanego divera (także Monster odpada). Rozpoznanie doprowadziło mnie do wniosku, że najlepszym wyborem dla mnie byłby SKX031, jednak niestety okazuje się, że od dłuższego czasu jest już niedostępny, próżno szukać też używek (a znaleźć taką w bdb stanie pewnie niemożliwe). Zacząłem przeglądać bieżącą ofertę diverów Seiko i wyboru wielkiego nie ma ("piątki" odpadają). Właściwie jedyną opcją wydaje się być SKX007, który też mi się podoba, za to jego cena w Polsce dużo mniej, tym bardziej jak widzę, że np. mywatcheshub ma go za 400zł mniej :???:

Czy najlepszym (jedynym?) wyborem dla mnie jest SKX007? Czy istnieje szansa na zakup SKX031, a może jakiś inny diver Seiko w tym budżecie jest do zaproponowania?

W skrócie:
- diver Seiko
- budżet 700 PLN
- bransoleta
- wąski nadgarstek stąd koperta do 42mm
- wykluczam serię "5"

rojo
[Usunięty]
:
Ja bym polecil Seiko fff, ale piątki nie bierzesz pod uwagę.

:
rojo napisał/a:
Ja bym polecil Seiko fff, ale piątki nie bierzesz pod uwagę.
i fff to nie diver

modrzew
[Usunięty]
: Re: Diver Seiko, ale...
watchever napisał/a:
Właściwie jedyną opcją wydaje się być SKX007, który też mi się podoba, za to jego cena w Polsce dużo mniej, tym bardziej jak widzę, że np. mywatcheshub ma go za 400zł mniej

A musisz kupować w Polsce? ;)

Tak BTW czemu 5ki odpadają?

rojo
[Usunięty]
:
A faktycznie nie doczytałem. Sorry

:
Widziałeś tego J. Springsa http://allegro.pl/j-sprin...2167512594.html ?

modrzew
[Usunięty]
:
Jeśli nie musi być automat, to może coś takiego byłoby ciekawe:

SSC015P1 - 47 (z koronką) x 42 x 14 mm


SNE107P1 - 45 (z koronką) x 42 x 13 mm


;)

:
...a może spróbujesz trochę pokombinować. Trza kupić SKX 007. Do tego dokupujesz tarcze i wskazówki u Yobokies, zamieniasz tarczę i wskazówki i masz zegarek, którego na pewno prędko nie zobaczysz na innym nadgarstku.





watchever
[Usunięty]
:
modrzew napisał/a:
A musisz kupować w Polsce? ;)
Tak BTW czemu 5ki odpadają?

Nie muszę kupować w Polsce, ale wolałbym :) Rzecz w tym, że nie kupowałem do tej pory za granicą, nie mam PayPala itd., a chciałbym, żeby zakup przebiegł szybko i sprawnie, bez dodatkowych komplikacji (no dobra, bywam leniwy :razz: ). Ale zdaję sobie sprawę, że o ile nie trafi się jakaś okazja na allegro, to kupno nowego w dobrej cenie będzie u nas raczej niemożliwe (raz mi sprzątnęli nowego 007 za 600 na allegro, ale to było w momencie, jak jeszcze nie byłem zdecydowany).

A co do 5tki - sama piątka mi jakoś szczególnie nie przeszkadza, ale napis "SPORTS" niestety tak. I przeglądając CW zauważyłem, że nie jestem w tym odosobniony :)

irek1981 napisał/a:
Widziałeś tego J. Springsa http://allegro.pl/j-sprin...2167512594.html ?

Oglądałem nawet fotki w galerii na forum, gdzie wygląda świetnie, ale jako że będzie to mój pierwszy diver, chcę czegoś bardziej klasycznego (np. czarny bezel). Oprócz Seiko brałem też pod uwagę małe Mako, ale podejrzewam, że jakbym je kupił, to później i tak by za mną łaziło Seiko, nie wiem co się tak na mnie uparło :wink:

modrzew napisał/a:
Jeśli nie musi być automat, to może coś takiego byłoby ciekawe:
Nie mam jeszcze automata i chodzi za mną od kilku miesięcy :wink: Ten pierwszy fajny, choć mam kwarca z chronografem, więc w diverze wolałbym bez, a ten drugi to nie moje klimaty (tak jak pisałem powyżej, chciałbym coś bardziej klasycznego)

Maxio napisał/a:
...a może spróbujesz trochę pokombinować. Trza kupić SKX 007. Do tego dokupujesz tarcze i wskazówki u Yobokies, zamieniasz tarczę i wskazówki i masz zegarek, którego na pewno prędko nie zobaczysz na innym nadgarstku.
Opcja do rozważenia na przyszłość :) To będzie dopiero mój drugi zegarek w "kolekcji". Jeśli mowa o modowaniu to jestem póki co zielony.

:
irek1981 napisał/a:
Widziałeś tego J. Springsa http://allegro.pl/j-sprin...2167512594.html ?


Dokładnie. Poszukaj czegoś z J.Springs lub Pulsar/Lorus. Sam zamieniłem SKX009 (tzw. Pepsi) na J.Springs BEB077 i jestem zadowolony, chociaż Seiko bardziej mnie podchodził swoim minimalizmem. Tylko ten kolor tarczy, nigdy do niego się nie przyzwyczaiłem.

:
watchever napisał/a:
W skrócie:
- diver Seiko
- budżet 700 PLN
- bransoleta
- wąski nadgarstek stąd koperta do 42mm
- wykluczam serię "5"

To tylko SKX007

Przemyśl też Big Mako, mam nadgarstek 16,5cm i ten zegar wygląda na nim b. dobrze ..
Zdjęcia z sieci ..









i moja pomarańczka na nadgarstku 16,5cm


watchever
[Usunięty]
:
white_ napisał/a:
Sam zamieniłem SKX009 (tzw. Pepsi) na J.Springs BEB077 i jestem zadowolony, chociaż Seiko bardziej mnie podchodził swoim minimalizmem.

J.Springsy jakoś do mnie nie gadają. Obstaję przy Seiko, chociaż...

Tomek napisał/a:
Przemyśl też Big Mako, mam nadgarstek 16,5cm i ten zegar wygląda na nim b. dobrze

Big Mako jest super i nosiłbym, ale wspominałem o wąskim nadgarstku, który w rzeczywistości jest z tych naprawdę wąskich. Lug to lug do 49mm jeszcze by przeszło, ale przy 51,5mm w Big Mako już by uszy lekko wystawały :???: Jeszcze mi zwykłe Mako chodzi po głowie, ale w starciu z SKX007 przegrywa.

Ostatnio zmieniony przez watchever 2012-03-04, 21:29, w całości zmieniany 1 raz
modrzew
[Usunięty]
:
watchever napisał/a:
Nie mam jeszcze automata i chodzi za mną od kilku miesięcy

Jeszcze to mi do głowy przychodzi - SRP043





Porównanie do SKX007:


Tylko gdzie toto dorwać (i jeszcze na branzolecie) naprawdę nie wiem :(

:
U mnie od 007 zaczęła się przygoda z zegarkami mechanicznymi.
Bierz, nie zastanawiaj się więcej, a zobaczysz z czasem zaczniesz kupować, i kupowac...

Zero Zero Siódmy to bardzo dobry wybór na początek..

:
Jak Big Mak za duży to może Orient Ray

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.