Zegarek - pamiątka po babci
Odpowiedz do tematu

: Zegarek - pamiątka po babci
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w identyfikacji, zegarek jest pamiątką po babci i chciałbym, o ile to będzie możliwe, go doprowadzić do stanu używalności.
Koperta jest ze złota, szkiełka i wskazówek brak. tarcza wydaje się ceramiczna, kropki przy indeksach są ze złota.

A teraz zdjęcia:












I jeszcze jedno pytanie, jak "bezboleśnie" pozbyć się tego czrnego nalotu (brudu) z koperty, wyczyściłem ile się da patyczkami do uszu ale to nie chce zejść a ja boję się mocno trzeć.

Ostatnio zmieniony przez Rudolf 2013-02-03, 00:07, w całości zmieniany 1 raz
:
Gdyby koperta była złota -to nie musiałbyś pucować wacikami ...Złoto nie "dziadzieje".

:
ALAMO napisał/a:
Gdyby koperta była złota -to nie musiałbyś pucować wacikami ...Złoto nie "dziadzieje".


To jest brud, jak by ziemia czy sadza. Na kopercie jest wybita próba, zresztą to na 100% jest złoto poznać to można choćby po wgnieceniach w kopercie powstałych przez użytkowanie bransolety (i następna ciekawostka bransoleta do kieszonki).

:
Koperta jest jak najbardziej złota,bez środkowego mosiężnego dekla i samego srebrnego kominka który to jest tu złocony. To czarne wygląda mi na samozwańczo kładzioną emalie lub substancje podobną która to się komuś rozlała. o ile z przywróceniem pod względem mechanicznym nie powinno być problemu to pod aspekatmi wizualnymi już tak. Pomijając problem z nabyciem odpowiednich wskazówek i ewentualnym jeszcze szkła to wyklepanie tej koperty już nie będzie takie .... zwłaszcza ring pod szkłem, a dodam że od tej części dość płytkiej w raz z rowkiem w tej kopercie zależy prawidłowe usadowienie szkła. Od razu wyprzedzę myśl odnośnie naprawy przez złotnika czy jubilera.Te koperty są tak cienkie że nikt nie chce się podejmować ich napraw,jednak całkowicie nie przekreślam szans, bo a nuż się ktoś trafi. Co do identyfikacji zegarka to już kiedyś znawca tematu się wypowiadał(dawno, bo dawno, jednak było):

katalog napisał/a:






Cytat:
(i następna ciekawostka bransoleta do kieszonki)


tzw. raczki, żaden hit, raczej norma.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2013-02-03, 00:17, w całości zmieniany 2 razy
Pozdro!!!
:
kaido2, dobrze, że temat kieszonki :złośliwiec: . Się również przypomnę :foch:


Sorki za OT

Ostatnio zmieniony przez Remik 2013-02-03, 00:38, w całości zmieniany 1 raz
Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
:
kaido2, wielkie dzięki za informację, będę polował na jakieś wskazówki, z osadzeniem szkiełka chyba nie powinno być problemu bo koperta nie jest tak strasznie sfatygowana, bardziej obawiam się czy gdzieś dostanę takie wskazówki. No cóż nie śpieszy mi się.

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
:
[quote="kaido2
Cytat:
(i następna ciekawostka bransoleta do kieszonki)


tzw. raczki, [/quote]

tzw. raczki :)





[quote="Deco79
Cytat:
(....będę polował na jakieś wskazówki, .....)


[quote="kaido2
Cytat:
(....Pomijając problem z nabyciem odpowiednich wskazówek ,.....)


Jak sam kiedyś napisałeś Marcinie "ludwiki" to tylko kwestaia ceny ;)

Cytat:
(.... to wyklepanie tej koperty już nie będzie takie .... zwłaszcza ring pod szkłem,.....)


Do klepania i prostowania koperty są odpowiednie narzędzia (anki, kopyta i.t.p.) i wtedy można się podjąć próby naprawy - choć efekty nie zawsze są zadawalające nono

pozdrawiam

Roman

p.s. Czy ktoś może mi powiedzieć co robię nie tak że nie wklejają mi się zdjęcia bezpośrednio jako załączniki tylko muszę przez hosta ???

:
Kieszonkowe napisał/a:
co robię nie tak

Wszystko robisz tak.
Nie mamy hostingu zdjęć na forum. Trzeba korzystać z zewnętrznych.

:
Remik, kieszonke odeśle Tobie na dniach w takim samym stanie zewnętrznym jakim mi przysłałeś . Niestety nie mam kiedy robić nawet swoich zegarków.Dokładnie Romanie, wszystko jest kwestią ceny lecz z dostępnością nawet nowych wyrobów z tej materii(pisze o ludwikach) z dnia na dzień jest coraz gorzej. Kopert już kilka klepałem i robiłem pod nie kopyta aby właśnie efekt był dla mnie zadowalający.

[ Dodano: 2013-02-03, 12:55 ]
Deco79 napisał/a:
z osadzeniem szkiełka chyba nie powinno być problemu bo koperta nie jest tak strasznie sfatygowana
Wszystko wyjdzie na jaw jak przymierzysz szkło.

Pozdro!!!
:
A jak to jest z tymi wskazówkami, one są uniwersalne czy trzeba szukać wskazówek z konkretnego mechanizmu?
Znalazłem na allegro mechanizm (taki jak mój) ze wskazówkami, ale są też podobne mechanizmy ze wskazówkami tylko nie wiem czy wskazówki będą pasować do mojego mechanizmu.

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
:
Tak jak kola w traktorach mają różne rozmiary tak samo i wskazówki. Można próbować na metodę" a kupię taki sam rozbity werk ze wskazówkami ze zdjęcia" tylko od razu uprzedzam że można się rozczarować , bo przy mechanizmach szablonowych to ośki i tuleja potrafi mieć rozległe rozmiary pomimo że mechanizm na pierwszy rzut oka wygląda identycznie ale? jest produkowany przez innego producenta.

Pozdro!!!
:
Tak też myślałem, że to nie będzie takie proste

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
:
Santino napisał/a:
Kieszonkowe napisał/a:
co robię nie tak

Wszystko robisz tak.
Nie mamy hostingu zdjęć na forum. Trzeba korzystać z zewnętrznych.


Witam,

to do czego służy opcja załącz plik (zewnętrzne hostingi mam zawalone plikami - i jak robię porządki to potem znikają zdjęcia z postów)

Deco79 napisał/a:
A jak to jest z tymi wskazówkami, one są uniwersalne czy trzeba szukać wskazówek z konkretnego mechanizmu? .....


Wskazówki przede wszystkim dobierasz długością do tarczy oraz średnicą do osi godzinowej i minutowej.
Oraz krojem ale to już osobny temat.
Ostatnio prowadziliśmy z Marcinem dyskusję na ten temat gruszkowe czy ludwiki :) .

kaido2 napisał/a:
....Dokładnie Romanie, wszystko jest kwestią ceny lecz z dostępnością nawet nowych wyrobów z tej materii(pisze o ludwikach) z dnia na dzień jest coraz gorzej....


Bez przesady z tą dostępnością mam źródełko gdzie są ale po 20 - 25 € para.
Ale jak sie szuka to można trafić - ja ostatnio dużo taniej kupiłem dwa listki (24 pary) tylko że oksydowane i treaz mam dylemat czy zdjąć oksydę i pozłocić czy zostawić take jak są ;) .

pozdrawiam

Roman

Ostatnio zmieniony przez Kieszonkowe 2013-02-03, 13:48, w całości zmieniany 2 razy
:
Pisałem pod kątem zwykłego użytkownika co znalazł stary zegarek rodzinny gdzieś tam i ma zagwozdkę co robić gdzie i jak. Chcąc takowemu pomóc stawiam się w jego położeniu ale ze swoim doświadczeniem natomiast jeżeli chodzi o dostępność środków to w naszym przypadku to Ty masz źródełko i ja mam źródełko, a taki Kowalski?. Albo skorzysta z pomocy naszej gdzie ja tu pod tym względem już nie pomogę, albo będzie szukał na własną rękę metodą prób i błędów.

Pozdro!!!
:
kaido2, zawsze mogę nawiedzić kolegę Romana - mam blisko jakieś max 2 km :))

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.