Seiko Samurai Black(recenzja)
Odpowiedz do tematu

:
Bo ten bezel w Samuraju jak i we wszystkich diverach, ba wszystkich zegarkach powinien być stalowy z grawerem, wtedy nie było by problemu z wycierającymi się lub podrapanymi napisami. Tak jest zrobione w zegarkach Rosyjskich i radzieckich. Może najlepszym przykładem nie będzie tu Amfibia bo i z niej potrafi się farba złuszczyć, ale i tak jest to trwalsze rozwiązanie niż w Samuraju. A modelowym przykładem stalowego bezela jest ten zastosowany w VE Ekspedycja 2006.

:
W albie jest stalowy z grawerem podziałki !!! :)

:
Blaz- mi spasił baaardzo :wink: Twój Monster nadal ma się dobrze, ale został nieco zdeklasowany przez braciszka :) Następna recenzja będzie o nim!



Spinner- to, że ja nie znam takiego werku, nie znaczy że go nia ma :P Do tej pory w zegarkach, które miałem, a miały zakręcaną koronkę dokręcanie nie było możliwe. Wydawało mi się że ma to związek z pozycją koronki po odkręceniu :) czyli- 1 pozycja- nie dzieje się nic, druga pozycja- zmieniamy godzinę, trzecia pozycja- zmiana daty :wink: Muszę jak widać zrewidować swoją wiedzę :) W sumie mam teraz 4 zegarki z zakręcaną koronką(Sammy, Vodolaz, Amfibia i Monster) i tylko Amfibia i Vodolaz(werki mechaniczne) podobnie się obsługuje :) Dzięki za wnikliwość tak przy okazji :wink:

:
Ja tam sie nie znam na zegarkach ale w Sumo mam tak, ze jak odkrecisz koronke i ona "odskoczy w pozycje zero" to właśnie możesz dokręcać.



A "prociem" - znaczy sie z zainteresowaniem i dokładnie przeczytałem Twoją recke:-)

:
Hotwax, i tu Alba jest górą :wink:

:
Zapomniałem w recenzji dopisać o ogrooomnych możliwościach jakie daje nam Sammy w zakresie modowania :wink: Mi pasuje taki jaki jest, ale jak ktoś chce to sobie wrzuci co mu się podoba i zegarek jak nowy.

:
svedos napisał:
Hotwax, i tu Alba jest górą :wink:


zobaczymy i porównamy :)

:
A bezele od białego są dostępne?

:
Ja pisałem o modowych "bezlach" :wink: Ale standardowe i czarne i białe pewnie są dostępne- w końcu równorzędne zegarki, choć do mnie duzo bardziej przemawia czarny :wink:

:
Ale ja myslalem pomieszac i zrobic miksa obu (np. do czarnego dac bezel od bialego ale z wkladka od czarnego:-)) - masz jakies ciekawe linki do gratów modowych?:wink:



pzdr

Spinner

:
W tych kwestiach zapewne Blaz się wykaże jako stary modziarz :P Ja póki co nie szukałem niczego, bo Samiec w standardzie mi się podoba wystarczająco :wink: Ew. myślałem o takim "podrdzewiałym" bezelu, gdzieś na Kizi taki widziałem(na necie też nie umiałem znaleźć), ale nie umiem do niego trafić i odpuściłem :/

Blaz
[Usunięty]
:
No właśnie o to chodzi, że bezel do Samuraia nie jest standardowy i mało kto robi w Samuraiu modowanie bezela, bo zwyczajnie nie ma czym modować...

:
A widziałeś tego rdzawego bezla na Kizi?

Blaz
[Usunięty]
:
To była autorska praca Filipa bodajże.

:
A już myślałem, że może w przyszłości taki zanabędę, bo cholernie mi się podobał :/ No trudno, może wskazówki i tarczę chociaż kiedyś podmienię, żeby ciekawiej było :wink: Ale to dopiero jak się Sam znudzi, a to oznacza długie miesiące :P

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.