Parnis Vintage
Odpowiedz do tematu

:
Ten model nie ma wskaźnika rezerwy chodu ... :)

Gość
:
Myślałem, że ten wskaźnik ' właśnie to wskazuje... . Ale w takim razie do czego on służy? Zgaduję, że... do regulacji? :)

:
Tak to jest regulacja , power reserve jest w innym modelu na cyferblacie

:
miliarder napisał:
Myślałem, że ten wskaźnik ' właśnie to wskazuje... . Ale w takim razie do czego on służy? Zgaduję, że... do regulacji? :)




Si.

Taki patent z IWC - długa dźwignia zapewnie większą dokładność regulacji.

Wskaźniki rezerwy są w tych z tarczami 6/12 i w moim białym - sekunda na 9, rezerwa na 5.

Działają jak najbardziej, ST25 ma rezerwę około 45h. Wskaźnik jest wyskalowany od 0do40, więc często pokazuje zero, a dalej śmiga w najlepsze. Za to maksymalny naciąg to 40.

: Re: Parnis Vintage
svedos napisał/a:
Tym razem prezentacja Parnisa Vintage...





Gdy zobaczyłem IWC Vintage Portuguese Hand-Wound ref. IW544501 po prostu się zakochałem...
Potem zerknąłem na "drobne" czyli na 40k...

Początkowo byłem przeciw... ale Davosa mogła i był zachwyt...

Zaczyna mnie korcić...

Napisz proszę jak zegarek się sprawuje, masz go już trochę czasu więc może jakiś opis, czy warto, jak się sprawuje, co warto poprawić etc.

:
Oj, Voli, Voli ... :twisted:
Davosa może, bo "twórczo czerpie"... A ten, jak widać, czerpie podle ;)

:
Voli, zegareczek sprawuje się bardzo dobrze, co prawda dawno go nie nosiłem, ale jakość wykonania i precyzja chodu na poziomie Parnisowym, czyli bardzo dobra.

:
taki właśnie Parnis tylko biały podróżuje do mnie od 2 tygodni - nie mogę się wprost doczekać :D

:
Tak na marginesie tego modelu Parnisa, czarny wygląda na nadgarstku zdecydowanie lepiej, ten z białą tarczą wydaje się troszkę "patelniowaty", mierzyłem kiedyś biały egzemplarz który przez moment był własnością Spinnerosa.

:
W poznaniu mierzyłem oba - białego i czarnego i biały wygrał w cuglach!
ale de gustibus non est disputandum

andre
[Usunięty]
:
Tylko biały! Mam dwa ;-)

:
andre napisał/a:
Tylko biały! Mam dwa ;-)


Andre, nie chcę ci nic mówić, ale zaczynasz powoli przeobrażać się w nałogowca jak nie powiem kto ;) ...

:
ALAMO napisał/a:
andre napisał/a:
Tylko biały! Mam dwa ;-)


Andre, nie chcę ci nic mówić, ale zaczynasz powoli przeobrażać się w nałogowca jak nie powiem kto ;) ...

chodzi o Svedosa :)

:
Ja mam czarnego i białego :P
Moim zdaniem, czarny o wiele lepiej leży - zgadzam się co do "patelniowosci" białego, ale też ma swój urok!

Wojtek

:
hotwax napisał/a:
ALAMO napisał/a:
andre napisał/a:
Tylko biały! Mam dwa ;-)


Andre, nie chcę ci nic mówić, ale zaczynasz powoli przeobrażać się w nałogowca jak nie powiem kto ;) ...

chodzi o Svedosa :)


Między innymi :lol:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.