Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomek
2016-11-05, 09:44
Wysyłkowy problem
Autor Wiadomość
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34995
Skąd: Polska Pd. B
 #1  Wysłany: 2009-11-11, 01:31   Wysyłkowy problem

Witam,

Cholera - dopadlo i mnie :cry: - dzis zamiast zegarka (Meisterart Militarisch) czekala na mnie koperta z oficjalnym pismem UP Zabrze o wyjasnienie i dokonanie zgloszenia przesylki w zwiazku z nieprawidlowo wypelniona przez nadawce paczki deklaracja celna.



Prosba i ptanie do doswiadczonych w temacie - czy przeslanie danych z transakcji (wydruki platnosci z PayPal i dane aukcji) rozwiaza problem?



W sumie to kwota ponizej 45 USD, wiec nie powinno byc problemu.



Jakie jeszcze dokumenty trzeba zalaczyc (pismo jest dosyc zagmatwane i nie bardzo sie na jego podstawie idzie zorientowac co jeszcze zalaczyc - pisza na przyklad, zeby przeslac dokumenty dotyczace platnosci, a ponizej drukuja wzor oswiadczenia do wypelnienia, gdzie deklaruje sie nieodplatne przekazanie przedmiotu przez nadawce), zeby sprawa poszla w miare szybko, bez koniecznosci osobistego zglaszania sie po odbior paczki :?:



Z gory dziekuje za wszystkie sugestie :wink:
Ostatnio zmieniony przez 2012-02-11, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tessio
Ryżowy Długiego Marszu


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1261
 #2  Wysłany: 2009-11-11, 12:01   

Wydruk z paypala faksem i to wszystko.
 
 
Pietro
Starszy Kulis


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 70
Skąd: Wrocław
 #3  Wysłany: 2009-11-11, 12:09   

możesz zrobić wydruk z aukcji i z paypala i im wysłać. ja zrobiłem print-to-pdf i wysłalem mailem i zadziałało. Zadzwoniłem tam nawet, żeby sie upewnić, że wszystko gra i trafilem na miłego pana, który wytłumaczył mi, że nawet jak jest mala wartość to i tak podlega pod vat, ale jeżeli łączna kwota należności celnych nie przekracza $10 to oni mogą odstąpić od ich pobierania.

generalnie wszystko idzie gładko i szybko, nawet ja trzeba cos będzie zapłacić, to listonosz się upomni :wink:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2009-11-11, 14:19   

Pietro napisał:
możesz zrobić wydruk z aukcji i z paypala i im wysłać. ja zrobiłem print-to-pdf i wysłalem mailem i zadziałało. Zadzwoniłem tam nawet, żeby sie upewnić, że wszystko gra i trafilem na miłego pana, który wytłumaczył mi, że nawet jak jest mala wartość to i tak podlega pod vat, ale jeżeli łączna kwota należności celnych nie przekracza $10 to oni mogą odstąpić od ich pobierania. generalnie wszystko idzie gładko i szybko, nawet ja trzeba cos będzie zapłacić, to listonosz się upomni :wink:
Dokładnie. Z malutką poprawką - listonosz jest nie z Poczty Polskiej, a z Urzędu Celnego, więc paczka po zweryfikowaniu wydruku z paypala może dotrzeć do Ciebie w ten sam dzień. Proponowałbym jeszcze na drugi dzień po wysłaniu wydruku zadzwonić do nich z pytaniem czy mają go już w swoich łapach. :wink: Temat przenoszę do odpowiedniego działu. :wink:
 
 
tessio
Ryżowy Długiego Marszu


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1261
 #5  Wysłany: 2009-11-11, 17:03   

Do mnie ocloną paczkę zawsze dostarczał "mój" listonosz".
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2009-11-11, 17:22   

Wyślij faxem/e-mailem potwierdzenie płatności z PayPal, w dokumentach z UC zaznacz że przesyłka ma być przesłana pocztą, paczkę przyniesie listonosz, który od razu pobierze ewentualną opłatę celno - skarbową jeśli zostanie naliczona
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2009-11-11, 21:29   

To chyba Warszawa ma troszkę inaczej, bo z pewnością u mnie nie było listonosza z Poczty Polskiej. :wink: Co nie zmienia faktu, iż ten, kto Ci przyniesie paczkę, zabierze od Ciebie gotówkę. :wink:
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34995
Skąd: Polska Pd. B
 #8  Wysłany: 2009-11-11, 23:32   

Witam,

Dziekuje wszystkim za pomocne uwagi - jutro z rana ruszam do dzialania - niezwlocznie tez poinformuje o efektach.
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34995
Skąd: Polska Pd. B
 #9  Wysłany: 2009-11-12, 12:59   

Witam,

Pismo i zalaczniki (.pdf) przeslane mailem - za pol godziny mam zadzwonic w celu potwierdzenia odbioru wyjasnienia przez UP Zabrze - trzymajcie kciuki za pozytywne rozpatrzenie, bo juz mi sie marzy ubranie tego "locza" na lape :)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2009-11-12, 13:07   

Spoko Fazi, trzymamy
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34995
Skąd: Polska Pd. B
 #11  Wysłany: 2009-11-18, 00:19   

Witam,

Mam :) - bez oplat :) - po prawie trzech tygodniach od wylicytowania, dotarl w koncu do mnie moj pilot Meisterart - przedstawiam jedna fotke - reszta za chwile w "nowych nabytkach"



 
 
mowczar
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-01-21, 10:57   Zakup Parnisa - jaki wybrać sposób dostawy

Witam,



Jestem niedawno "przybyłym" ma to szanowne forum. Moje zegarkowe zainteresowania skupione do tej pory były na zegarkach radzieckich a konkretnie Wołnach i Wostokach, czyli tych na mechanizmie 2809. W swojej kolekcji mam ich parę, na chodzie i odrestaurowanych w miarę możliwości do oryginalnego wyglądu.

Pod wpływem tego forum, postanowiłem powiększyć swoją skromną kolekcję o być może parę lub paręnaście (apetyt rośnie w miarę jedzenia) chińskich zegarków. W związku z tym odwiedziłem sklep internetowy www-manbushijie-com i wybrałem interesującego Parnisa. I mam pytanie do kolegów, którzy już tą ścieżkę przemierzyli: jaki sposób dostawy wybrać najlepiej i bezpiecznie dla przesyłki? Do wyboru są najtańszy Airmail (a jako żem poznaniak to ta opcja najbardziej by mi pasowała :)) i droższe EMS, TNT, UPS, DHL etc.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2010-01-21, 11:36   

Wybierz najtańszą formę dostawy, zegarek dostaniesz maksymalnie po około 14 dniach.



Dopraszam się o fotki rzeczonych zegarków radzieckich, też jestem miłośnikiem werku 2809
 
 
mowczar
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-01-21, 13:46   

Dziekuję za podpowiedź!
 
 
mowczar
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-01-21, 13:47   

Zdjęcia z kolekcji Wołen niedługo wyślę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum