Poprzedni temat «» Następny temat
Poczta Polska - przygody z przesyłką...
Autor Wiadomość
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #1  Wysłany: 2009-11-24, 15:18   Strajk poczty polskiej!?

Panowie slyszalem cos w pracy w radiu w zeszlym tygodniu ze ma byc znow strajk pocztowcow i to dokladnie jakos przed swietami lub wczesniej.

Ale niestety to byla koncowka wiadomosci i nie slyszalem calosci.



Ktos cos slyszal?

Mialem zamowic cos z Chin i teraz w kropce co robic bo nie chce by paka utknela gdzies na kilka tygodni.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2009-11-24, 15:28   

Według moich wiadomości coś się szykuje, ale to nie będzie strajk, a dokładnie to będzie nielegalny strajk. Takie pospolite ruszenie. Dlaczego? Podobnież listonosze nie dostali premii za październik i nie dostaną za listopad i za grudzień, bo finanse Poczty Polskiej są w opłakanym stanie. I się wkurzyli.



Według mnie jest to typowa próba zastraszenia dyrekcji, by im jednak te premie dała. Wiadomo, że jeśli przed Świętami poczta nie będzie działać, to wq... klientów sięgnie zenitu i związkowcy liczą, że dyrekcja poczty będzie chciała tego uniknąć. Związkowcy oczywiście jak zwykle nie rozumieją, że podcinają gałąź na której siedzą. Bo - oprócz oczywiście przerośniętej biurokracji - kłopoty finansowe Poczty Polskiej wzięły się z wcześniejszych strajków i odpływu klientów, zwłaszcza tych firmowych, do bardziej przewidywalnych firm przesyłkowych.
 
 
GrzesKowal 
Ryżowy
Grzesiek


Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 507
Skąd: okolice Sanoka
 #3  Wysłany: 2009-11-24, 15:40   

Jeden z poprzednich strajków zbiegł się dziwnym trafem ze startem operatora pocztowego InPost.

Ciekawe , kto się na tym strajku wyłoni.

Współczuć tylko tym , którzy pracują w PP a nie są listonoszami.
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2009-11-24, 15:48   

Nie ma co się dziwić praca wcale nie należy do łatwej, lekkiej i przyjemnej. A jak panowie preziowie z poczty maja kase na wszystko tylko nie dla swoich pracowników to strajki będą i to w takich newralgicznych momentach.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2009-11-24, 15:52   

Praca nie należy do łatwej, ale tam każdy kombinuje: i listonosz, i prezio. Nie ma więc co mówić, że listonosz jest cacy, a prezio be. Ta cała instytucja jest chora. A załatwianie spraw poprzez szantaż strajkiem i wq... klientów do dalekowzrocznych i mądrych posunięć nie należy...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2009-11-24, 15:58   

A widziałeś kiedykolwiek dalekowzroczne i mądre posunięcia związków zawodowych ??

Jak oglądałem w tiwi płaczących stoczniowców, to wczułem sie głeboko! I tak sobie pomyslałem, że jakby mnie ktoś zamykał firmę gdzie od 2002 roku dostaję średnio 9000 zł brutto miesięcznie "za bycie związkowcem ' - to tez bym płakał. Jak bóbr bym płakał :wink: !
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #7  Wysłany: 2009-11-24, 16:02   

Dzieki za info.

Pozostaje tylko miec nadzieje ze sie jakos wyjasni i nie bedzie strajku.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2009-11-24, 16:04   

Trzeba poczekać na Testona - on chyba w PP pracuje. Może zdradzi kuchni trochę :wink: ...?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2009-11-24, 16:08   

Znając tamtejsze zwyczaje to strajk raczej będzie... W Warszawie przynajmniej przygotowania idą na poważnie. I to nie listonosze mają strajkować, a sortownie.



Ano masz rację Alamo... Ciągle u nas pokutuje przesąd, że związkowiec to "Solidarność na sztandarach i styropian pod d...". A figa! Dziś związki zawodowe to świetnie prosperujące przedsiębiorstwa pasożytujące na macierzystych zakładach. To jest tak chore, że aż w oczy kłuje.



Jeśli Poczta Polska miesięcznie na działalność przeróżnych związków zawodowych wydaje tyle ile wydawałaby na pensje w brakujących etatach, to ja się pytam: jak ta sytuacja może być zdrowa?
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #10  Wysłany: 2009-11-24, 16:14   

Jak by strajkowali listonosze to jeszcze spoko bo jak by im sie odwidzialo to juz paczki czekaja do rozniesienia ale jezeli maja strajkowac sortownie to niezly burdel bedzie:)
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #11  Wysłany: 2009-11-24, 16:14   

no to wychodzi że z mojej niespodzianki będzie dupa zbita :(



a tak na poważnie wiewiórki donoszą że po uwolnieniu usług pocztowych Deutsche Post ma chrapkę na wejście na rynek polski i wykrojenie sobie całkiem sporego kawałka z tortu. Choć nie wiem do końca jak to będzie wyglądać i bo przecież DP jest już obecne - DHL więc być może wykorzystają już istniejącą infrastrukturę.

Jak dla mnie to mogą PP zaorać i zasolić - żal mały i żałoba krótka.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #12  Wysłany: 2009-11-24, 19:47   

Strajk strajkiem nie raz już były i nie raz bedą. Nic nie jesteśmy w stanie poradzić.

Jeszcze tak nie było by najedzony głodnego zrozumiał. Wszystko trzeba przeczekać , może i u nas doczekamy sie poczty którą bedziemy chwalić
 
 
mpawel 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1523
Skąd: Siedlce/Warszawa
 #13  Wysłany: 2009-11-24, 19:47   

no to kur... czelipa z tymi strajkami ja tam teraz będę pracował porażka na maksa
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #14  Wysłany: 2009-11-24, 20:47   

Blaz - skąd masz takie informacje...?



Kadarius - jeśli uważasz, że nalezy/mozna najstarszą polska firmę i jednego z najwiekszych (jeśli nie najwiekszego) pracodawcę w Polsce zaorać i posolić to ja wymiękam...



Wybacz.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2009-11-24, 21:12   

Informacje pochodzą o tajnego informatora, który siedzi w Centrali. :shock: :wink:



Spinner: to, że Poczta Polska jest najstarszą i jedną z największych firm w Polsce nie leży w sprzeczności z tym, że może jednocześnie być firmą chorą...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum