Poprzedni temat «» Następny temat
Poczta Polska - przygody z przesyłką...
Autor Wiadomość
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35026
Skąd: Polska Pd. B
 #316  Wysłany: 2012-02-29, 15:53   

sylwek napisał/a:
InPost...nie ma i chyba nie przewidują na tą chwilę :mrgreen:

Oprotestuj :idea: , oflaguj :idea: , glodowke zaloz :idea: - musza dac :idea: :idea: :razz:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Ostatnio zmieniony przez Fazi 2012-02-29, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #317  Wysłany: 2012-02-29, 17:12   

Dziś zastałem w skrzynce firmową przesyłkę do mnie zaadresowaną oraz taką samą przesyłkę tylko że zaadresowaną na kogoś innego na zupełnie innej ulicy. To nie są tzw. wrzutki, tylko poważne pisma.

Nie dość, że wczoraj musiałem odrabiać za listonosza, bo poszedłem na pocztę z awizem, to co mam teraz robić? Może zanieść gościowi przesyłkę? Może pójdę na pocztę i powiem, żeby temu leniwcowi, to znaczy listonoszowi, odpisać dzisiejszą dniówkę i mi wypłacić? :twisted:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #318  Wysłany: 2012-02-29, 17:14   

Blaz napisał/a:
Może zanieść gościowi przesyłkę?

Nie inaczej :twisted: , tylko weź pokwitowanie i koniecznie zanieś na pocztę :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #319  Wysłany: 2012-02-29, 17:20   

Człowiek sobie wychowa listonosza, poprawi, ucywilizuje, to go przeniosą gdzie indziej. :twisted:

Czas chyba, by tego obecnego zacząć cywilizować. Zacznę chyba od wizyty u jego pryncypała. :evil:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #320  Wysłany: 2012-02-29, 17:27   

Blaz napisał/a:
Zacznę chyba od wizyty u jego pryncypała. :evil:

Się przypomnę :arrow: skargi@centrala.poczta-polska.pl i pryncypał ma psi obowiązek się z Tobą skontaktować i sprawę wyjaśnić oraz przeprosić. Z naczelniczką mojej poczty znamy się już dość dobrze :twisted: ..
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #321  Wysłany: 2012-03-23, 17:07   

Wiecie, że największe kolejki na poczcie są po południu. Najczęściej po 18. A to z tego powodu, iż wszyscy ci, co dostali awizo, walą na pocztę po odbiór przesyłki właśnie o tej godzinie. Także i dlatego, że na awizo jest pieczątka obwieszczająca, że przesyłkę można odebrać tego samego dnia od godziny 18 lub następnego dnia już od rana.

Moja poczta wpadła na rewolucyjny iście pomysł jak rozładować te kolejki.

Myślicie, że zatrudniła nowy personel okienkowy? Że kazała listonoszom chodzić wieczorami? Nic z tych rzeczy! Postanowiła, że na awizo będzie skreślona informacja, że przesyłkę można odebrać tego samego dnia po 18. Można dopiero dnia następnego.

Genialne w swej prostocie. I działa! :twisted: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-03-23, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #322  Wysłany: 2012-03-23, 17:10   

Blaz, - no to poczta w Opolu wpadła na ten pomysł już dawno. Jednak i tak większość ludzi potrafi po 17 wysępić w okienku swoje awizo :mrgreen:
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #323  Wysłany: 2012-03-23, 17:48   

No u mnie tak samo, ale poczta ( a raczej agencja pocztowa) do 14. Jeszcze nie próbowałem pani Agnieszki korumpować po tej godzinie. (Bo tam sklep jest)
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #324  Wysłany: 2012-03-29, 14:23   

Moja dzisiejsza rozmowa z listonoszem:

- Łukasz, Ty już o tej porze powinieneś sam z siebie zejść i czekać już na mnie.
- Taaak. A w zeszłym tygodniu przyszedł pan o innej godzinie i mnie akurat nie było.
- Bo wiesz... Muszę zmieniać godziny co jakiś czas, żeby ktoś się na mnie nie zaczaił.
- Fakt. Ale teraz już chyba macie lżej, bo nie nosicie rent i emerytur?
- Ale mnie chodzi o resztówki! - Listonosz uśmiechnął się szeroko.
- Uuuu, takie buty...
- Łukasz... - Spojrzał na mnie z politowaniem. - Ty myślisz, że ja dla samej gołej pensji bym tu siedział? W życiu! Z resztówek to mam drugą pensję, a często i półtora...
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #325  Wysłany: 2012-04-03, 12:50   

Teraz sie wk....łem. Kolega z KMZiZ kupi ode mnie Seth Thomasa. Wysłałem wartościowym (!), opakowałem w dwie koperty bąbelkowe i jeszcze owinąłem dwiema warstwami folii, a i tak cholery jedne zdołały szkło rozpieprzyć :evil: Takich cudów to jeszcze nie było - chyba naprawdę zaczne zegarki obligatoryjnie paczkami wysyłać, zeby móc twarde pudełka zastosować :evil:
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #326  Wysłany: 2012-04-03, 12:52   

pmwas, przesyłki też można w twardych pudełkach wysyłać
_________________
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #327  Wysłany: 2012-04-03, 12:58   

Znaczy listowe? Nie mam takich pudełek, bo wychodzi to bardzo duże grube, zwłaszcza, jak sie kieszonkę pakuje. Zresztą, chyba każdy wie ile mniej więcej razy wysyłałem i odbierałem przesyłki i jeszcze nigdy żaden w ten sposób zapakowany zegarek nie ucierpiał w najmniejszym choćby stopniu - tu ktos się musiał postarać :( . Zreszt, po to była wartość, żeby nie rzucali tym jak ścierą, ale widać to tak nie działa...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
sylwek
[Usunięty]

 #328  Wysłany: 2012-04-03, 13:02   

pmwas, bo chyba trza jako ubezpieczone wysyłać :roll:
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #329  Wysłany: 2012-04-03, 13:06   

Raczej jako "na warunkach specjalnych", ale są koszmarnie drogie. Kiedyś opcja "ostrożnie" była dużo tańsza. Ale z tego, co wiem te na warunkach specjalnych mają byc traktowane ze szczególną ostrożnością, co nie znaczy, że reszta można do woli ciepać. przynajmniej teoretycznie...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #330  Wysłany: 2012-04-03, 13:26   

pmwas, zadnego zegarka ani bardziej wartosciowej (finansowo lub sentymentalnie) rzeczy nie powierzam juz PP - atlantica mi ukradli, delbany przyszly z polamanymi plexami, seiko odebralem na poczcie w opakowaniu zastepczym (bo oryginalna koperta "sie podarla").

wiem, ze wielu ludzi uzywa PP i wszystko jest OK. Niestety moje doswiadczenia sa jednoznacznie negatywne. A i cenowo uslugi pocztowe nie sa konkurencyjne.

poza tym, przesylka z zadeklarowana wartoscia to tez nie jest wyjscie - wyegzekwowanie kwoty to katorga :mad:
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum