Zeno Army Diver - SUB dla ubogich ;)
Odpowiedz do tematu

: Zeno Army Diver - SUB dla ubogich ;)
Nie widziałem tu jeszcze tematu, w którym rolę główną odgrywałby słabo znany i chyba niedoceniony zegarek ze stajni Zeno- Army Diver Watch :)
Genialna koperta, świetne baaardzo wypukłe szkło, niezła cena (ok. 600$), ETA 2846/2452 + mega klimat :)
Zegarek mocno siedzi w klimacie diverów z lat 60tych. Ma 40mm średnicy, ale nadrabia grubością- 17mm, ale to przez mocno wyprofilowane uszy, które powinny pozwalać na wygodne noszenie. WR to 300m.

Jak Wam się podobają te SUBy dla ubogich(bo jest również wersja z pierścieniem jak w Dosi Sub, w kolorze pomarańczowym)?



















Sory za zdjęcia, ale w sieci niezbyt ich wiele :/

Ostatnio zmieniony przez Bibliotek@rz 2011-05-13, 11:52, w całości zmieniany 1 raz
:
hmmm ...generalnie ok ale coś jednak nie do końca -mam wrażenie że albo proporcje między bezelem a indeksami albo logo po łuku pod 12stką - coś nie teges, ale to IMO :smile:

:
Koperta fajna, ale tarcza już niezbyt - szczególnie czarna.

Blaz
[Usunięty]
:
Koperta to raczej ściągnięta z Squale niż z Submarinera, ale to akurat zdecydowana zaleta niż wada. :mrgreen:

Gdyby wywalić szkło i bezel, to byłby nawet fajny zegarek. :grin:

:
Pomarańczka na tak, ale musiał bym zobaczyć na żywo kolor tarczy, bo na zdjęciu porównawczym mocno odstaje od Dosi, a właśnie odcień Dosiowy to jest to.

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
:
Koperta do mnie gada , tarcza już słabiej , ogólny zarys zegarka w miarę ok .

:
Blaz, kurna- właśnie szkło to magia tego zegarka :)
Tarcza pomarańczowa rzeczywiście ciekawsza i jeśli kiedykolwiek poszedłbym w ten zegar to właśnie z taką tarczą :)

Blaz
[Usunięty]
:
Lechu, ja prawie całe życie miałem - jako krótkowidz - takie denka od butelek na nosie, więc nie dziw się, że jakoś nie lubię takich szkiełek w zegarkach, bo co za dużo to niezdrowo. :mrgreen:

:
Mi tam czarna wersja bardziej się podoba, tylko bezel z innej bajki i wg. mnie nie pasuje. W pomarańczowym natomiast wskazówki nie pasują.

:
Ten Zeno kozie spod ogona nie wypadł bo: z tego co pamietam SUB 250T w takiej kopercie i typowym doxowskim bezelu był produkowany w epoce Aubrey Freres u Doxy( po Synchronie ), zresztą tą samą/podobną kopertę wykorzystano w reedycji Doxy SUB 250 Sharkhunter ( po reinkarnacji, nieprzychylni złośliwcy mówią , że z udziałem chińskim- ja tam nie wiem...) i jest ta koperta zupełnie taka sama sama jak w wypuście ( bo producent dla reedycji doxy i ,,produktu" Zeno wydaje być się ten sam) Zeno właśnie. Jest to wszystko w duchu Squale(Blaz), bo to po prostu podobny dizajn wynikający z epoki. Fajny Zeno, z chyba oryginalną kopertą reedycji Doxy(+ takaż tarcza), z starymi ETAmi, z klimatycznym szkłem, IMO swietny projekt. zardz

Reservoir dogs ...
:
Zardz- dzięki za uzupełnienie informacji! Właśnie byłem przekonany, że już gdzieś tą kopertę "grano", ale nie wiedziałem w jakiej parafii ;)

:
Na nato czarna wersja jest bardzo ciekawa, grube szkło oczywiście na plus. Miałem kiedyś w łapach Air Divera, jest sporo większy i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Może tylko koronka trochę nie pasuje.

RadG
[Usunięty]
:
Dla mnie to taka brzydsza Precista PRS-50B jakoś...

:
Eeee, fajny jest, i koronka mi też pasuje.

:
Mam Air Divera od JVD prawie taki sam jak ten Zeno , bardzo przyjemny zegarek .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.