Poprzedni temat «» Następny temat
OMEGA Constellation Chronometer
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #1  Wysłany: 2009-09-22, 12:49   OMEGA Constellation Chronometer

OMEGA Constellation Chronometer





OMEGA Constellation, zegarek którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ja swój egzemplarz nabyłem drogą kupna na allegro, był w bardzo złej kondycji, zniszczona tarcza, uszkodzony mechanizm. Jak tylko do mnie przyszedł zabrałem się do naprawy i usprawnienia tego co byłem w stanie zrobić we własnym zakresie. Rozebrałem zegarek na czynniki podstawowe, kopertę poddałem czyszczeniu i polerowaniu, szkiełko wypolerowałem. Za pośrednictwem znajomego zegarmistrza zdobyłem uszkodzone części: beczka i półbeczka, wałek naciągu i mostek remontuaru – troszkę czasu i mechanizm pięknie ożył. Pozostała jeszcze kwestia okropnych wżerów na tarczy, jedyna rzecz której nie mogłem zrobić samodzielnie, postanowiłem oddać tarczę do renowacji, po analizie dostępnych ofert zakładów zajmujących się profesjonalną renowacją , wybór padł na Głowackich w Warszawie, oferowali szybszy termin realizacji niż Poznań. To była bardzo zła decyzja, decyzja której żałuję do dzisiaj, a cała historia wyglądała mniej więcej tak….. uzgodniłem z wykonawcą wszelkie szczegóły dotyczące renowacji, wiedziałem że nie uda się uzyskać efektu tarczy dwupoziomowej – moja tarcza to tarcza typu Pie-Pan, dwupoziomowa i dwukolorowa, zapakowałem tarczę jak tylko mogłem najlepiej i wysłałem do Głowackich za pośrednictwem Poczty Polskiej, dzwonię po kilku dniach tarcza nie doszła…omal szału nie dostałem…ale po jakimś tygodniu przesyłka wróciła z adnotacją „Adresat Nieznany”…Wysłałem ponownie , tym razem kurierem, minęło kilka dni , dzwonię i co, i oczywiście oni nie wiedzą chyba nie doszła, ale może kolega będzie wiedział ( za pierwszym razem było to samo i przy kolejnych telefonach też- wniosek mają tam totalny bałagan), jak już się tarcza odnalazła to po kilku tygodniach wróciła…tyle tylko że nie moja. Moja tarcza jak wcześniej wspomniałem była dwupoziomowa z wyraźnym 12 kątem na linii podziałki minutowej , otrzymałem tarczę płaską jak dech z naniesionymi tylko indeksami na 12 kącie, bez podziałki krzyżowej na tyku godz. 12,6,9 i 3, i do tego błąd w napisie jest Chronometre a powinno być Chronometer. Moja próba interwencji u wykonawcy, czyli u Głowackich zakończyła się brakiem jakiego zainteresowania z ich strony ,praktycznie poza zdawkowym tłumaczeniem zero odzewu do dzisiaj.

W ten oto sposób stałem się posiadaczem jedynej w swoim rodzaju Omegi , jest to jedyny egzemplarz na świecie a fabryka w rzeczywistości nigdy takiego nie produkowała.



Tak wyglądała Omega przed i po „renowacji”



http://img14.imageshack.us/i/omegahk.jpg/



Tak wyglądała tarcza przed „renowacją”



http://img121.imageshack.us/i/44056733933.jpg/



A tak wygląda Omega dzisiaj, proszę zwrócić uwagę na fantastyczny mechanizm tego zegarka







































 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #2  Wysłany: 2009-09-22, 13:10   

Skandaliczna sprawa , myslę że twoja tarcza Pie-Pan trafiła do klienta dewizowego, a ty dostałeś zamienną ze szrota.

Chyba doszło by do linczu - mam bliżej :/

Zegarek jest rewelacyjny, ciekawy , mechanizm jak bizuteria. Chyba nigdy nie przestanę kochać Omegę :)
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2009-09-22, 13:44   

Ja to widziałem na zywo... ten środek...

:shock:

Sylwek szybko zamknął abym nie zalał do końca śliną... :lol:



Masakra... Przepiękny klasyk... :!:



Pzdr

Spinner
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2009-09-22, 13:54   

No to powiem wam jeszcze że w Omegach Seamaster de ville jest dokładnie taki sam werk tylko że bez certyfikatu. Seamaster de ville mają kopertę typu monoblock i werk jest wyciągany "górą" po wcześniejszym zdjęciu górnego pierścienia ze szkiełkiem.
 
 
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #5  Wysłany: 2009-09-27, 17:31   

Kolejny raz nauczka - renowacja tylko w ostatecznosci. Tarcza wcale nie byla tak zla, sadzac ze zdjec. Nie zaluj, ze wyslales ja w to konkretne miejsce, tylko, ze w ogole ja wyslales - prawie na pewno bylaby po renowacji gorsza (mniej podobna do samej siebie).
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2009-09-28, 09:30   

Uczymy się przez całe życie i to przeważnie na własnych błędach.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2009-09-28, 11:34   

[quote="sszwedo"]Uczymy się przez całe życie i to przeważnie na własnych błędach.[/quote



I za własne, niestety, pieniądze :(

Ja muszę spytać mojego zegarmajstra gdzie robił renowację mojej tarczy Atlantika - jestem z niej zadowolony, w porówaniu do tego co widziałem w wydaniu niektórych - to jest mistrzostwo świata ...



Piękny zegarek sszwedo, mechanizm po prostu zapiera dech.

Jak jest z tą chronometrycznością?

Trzyma standard Parnisa :twisted: :lol: ?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2009-09-28, 11:39   

Dawno go nie testowałem, ale do Parnisa to ma raczej daleko, trzeba brać pod uwagę że to jest staruszek.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2009-09-28, 11:42   

sszwedo napisał:
Dawno go nie testowałem, ale do Parnisa to ma raczej daleko, trzeba brać pod uwagę że to jest staruszek.




No co ty :wink: ?!



Nie czytałeś że lepsza Delbana od Poljota auto de lux?! :twisted: Ten twój MUSI chodzić lepiej niż Parias - widać coś tam napsułeś :lol: :wink:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2009-09-28, 11:44   

No tak chyba zbyt pochopnie napisałem że gorzej jak w Parnisie, cofam wypowiedziane słowa :wink: :lol:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #11  Wysłany: 2010-09-23, 09:24   

Kilka nowych fotek





















_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-09-23, 13:18   

Werk przepiękny. :shock: Reszta... Taka sobie. :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #13  Wysłany: 2010-09-23, 13:31   

a ja subtelnie zazdroszczę :D
_________________

 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #14  Wysłany: 2010-09-23, 20:30   

Myślę, że raz na jakiś czas mógłby taki zegarek założyć :razz: :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #15  Wysłany: 2010-09-23, 22:57   

Echhh, śliczny, szkoda, że bez zawieszek :wink: :grin: .... ale i tak WAL SIĘ :evil: :evil: :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum