Ralf Tech
Odpowiedz do tematu

: Ralf Tech
Co sądzicie o takim wynalazku jak Ralf Tech. Na forach o nurkach opinie za jakość dobre chociaż ceny u autoryzowanych odstraszają - od 1k E w górę. A tu zdjęcie modelu z zeszłego roku :



Mechanizmy to albo kinetic (zasada jak w Seiko i chyba z Seiko pochodzi bo wygląda identycznie jak proste kinetyki choć występuje jako in house. Jakoś nie wierzę że do 6-7 tyś zegarków bo każdy rodzaj to jakaś tam limitacja albo do 333 albo do 1500 szt tworzyli własny kwarcowy kaliber i jeszcze jak by nie było dość skomplikowany) - drogo albo ETA - bardzo drogo.

Zegary wielkie - 51mm z koronką i ważą też sporo.

:
Mnie się nie widzi tarcza
W szczególności o wiele za duże napisy na niej :wink:

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
Jakoś do mnie nie gada :???: żaden element, a może ma chociaż ładny dekiel?

:
Trochę taki bez jajeczny. Jest bo jest, ale cudów nie ma...

:
średnio imho .

:
Koperta i koronka tak. Bezel też ale nie insert bezela bo mam wrażenie zbyt małych cyfr.
Tarcza, a właściwie same indeksy też są ok.
Napisy mogłyby by być mniejsze. Nie ma tam żadnych głupot ale po co tyle wrzasku na pół tarczy?

No i to tyle z dobrych nowin :razz:

Po co nurku data? Niby Seiko ma ale co wolno Seiku to nie jakiemuś bękartu.
Wskazówka godzinowa i minutowa bardzo ładne ale jak są w PAMie.
Wskazówka sekundowa pasi do nich jak krasnal ogrodowy.

Mieszane odczucia mam względem mechanizmu. Jakoby to ich własny kaliber ale nie pochwalili się nim na stronie więc nie wiem czy to nie jest jakiś autoquartz z naklejką na wahniku ;)

No i teraz krótkie podsumowanie - jest wiele rzeczy, które można kupić sobie za 1k EUR i jestem w stanie podać tu kilka, które w przeciwieństwie do tego zegarka, uznacie za dobre inwestycje, wzbogacające ich posiadacza nie tylko materialnie jak i duchowo. Ot choćby dobry obiad w Wenecji albo ... ehmmm ... khmmm ... nie przy nieletnich ;) Amen

Ostatnio zmieniony przez kubama 2011-03-31, 17:38, w całości zmieniany 1 raz
Foch und Ch.
:
niespojna jakas taka porozpie...ana stylistyka - za 250 zl bym go kupil dla jakosci wykonania jedynie :wink:

s.

:
Na zatoce jest ich pełno po około 15-20% retail.

Teraz z innej beczki - co wam przeszkadzają daty w nurkach ?

:
Data nie przeszkadza ale jest niepotrzebna :wink:

:
Mi data zupełnie nie przeszkadza .

:
Mi data bardzo czesto pomaga :wink:

s

:
Nurek powinien mieć prostą formę. Ralf Tech robi jakoby zegarki mocno techniczne, dla prawdziwych nurków a nie takich jak ja, wannowo-basenowych. Data jest tu po prostu nadmiarowa. Oczywiście umiejscowił ją zgrabnie no ale po co?

Po prawdzie ta data to jego najmniejszy problem. :cool:

Foch und Ch.
:
kubama napisał/a:
Po prawdzie ta data to jego najmniejszy problem.

W tym rzecz właśnie, że akurat data przy tym zegarku całym, to piękna jest ;-) :lol:

:
Pfuj.
Monstrancja dla Nowych Rosjan.

J.

:
O mechanizmie na ich stronie jest tylko to:



Uploaded with ImageShack.us

Kiedyś podobał mi się ten model, rozważałem nawet poważnie jego zakup, ale mi przeszło .. Wolę zapolować na Benarusa Moray'a, może będzie jakieś wznowionko? :roll: Bo Moray Bronze to nie bardzo ..



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

i w tej wersji:



Uploaded with ImageShack.us

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.