Casio DBC-610A
Odpowiedz do tematu

auza
[Usunięty]
: Casio DBC-610A
Dawno, dawno temu jak miałem z 10 lat, dostałem od dużo starszego kuzyna marzenie każdego dzieciaka w tamtych czasach. Elektronik wszystko mający Casio data bank, kalkulator, melodyjki etc.
Nie było allegro więc dostałem go ja, teraz by to nie przeszło.

Tak więc, gdzieś podczas chodzenie po małpim gaju tudzież jazdy na deskorolce rozwaliłem kopertę, poleciało trzymanie teleskopu.
Zegarek przeleżał trochę w szufladzie i poszedł na śmietnik... wiem głupi byłem. Przyznaje się do tego, do teraz pluje sobie w brodę z tego powodu.

Tak więc postanowiłem naprawić swój błąd i nabyć obiekt mych westchnień. Znalazłem ten model tu : DBC-610

Sprawdziłem zatokę i jest ! ... ale jest małe ale ... hong kong, 40$, i wszystkie New with tags. Zaraz... to vintage, stary elektronik powinny być zmaltretowane, sztuka jedna no dwie a nie wysyp nówek ... gdzie ten mój gral ?

Fajki czy oryginaly ? Skąd taka cena - było ich miliony i tyle jeszcze jest w obiegu, czy podróba ?

:
nie które modele są już 20 lat w produkcji , znaczy się w magazynach w latach 80/90 natłukli tyle sztuk że jeszcze długo będą sprzedawać.

auza
[Usunięty]
:
Jeżeli to faktycznie oryginały to bardzo się cieszę ... spodziewałem się większej kwoty :mrgreen:

:
nie nie są drogie bo i rynek zbytu się zmienił, Chińczycy robią tyle taniej elektroniki że i taka cena to nie mało ;) ale nostalgia to nostalgia i czasem można sobie pofolgować :)

:
Stare dobre czasy sam mam jeszcze w szufladzie CA-53W :mrgreen: tylko paska już niema :roll:

perfekcja to tylko cel...
/Marcin
:
Casio produkuje jeszcze niektóre DBC na inne rynki jezeli (azja, ameryka łacińska)
, i niektore model wznawia jako linie lata-80 te
tak jest z LDF-40 odpoiednik CA-56,
jest tęz DBC-32, jako jedyn już data bank z kalkulatorem na rynek EU,

Choć ten DBC-610 to raczej dośc stary zapas,

Fan zegarków Casio
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.