Poprzedni temat «» Następny temat
BIG PILOT six second
Autor Wiadomość
Frytejro
[Usunięty]

 #91  Wysłany: 2011-10-24, 20:30   

Blaz, z tym odzielaniem i kupowaniem..mi tutaj tez chodzi o wzory z jakich ktos czerpał inspirację. Zdobiony jak IWC czyli cos dla mnie na ta chwile niedostepnego.. ale akceptowalne bo ""Parnis" a nie np IWC replika. Czyli lepiej. A jesli Parnis inspirowany czyms co jest bardziej dla mnie w zasiegu ręki (lotniki niemieckie czy rosyjskie) to poprostu wole "mocniejszą" inspirację... mam nadzieje ze taki jezyk jest dopuszczalny? (teraz sie nie zbijam...)

Svedos, no i wlasnie o taką odpowiedz mi chodzilo , dzieki :D :D



ALAMO napisał/a:
Zaś Wołna 2809 to jest taka kopia Zenitha 135, że aż ma więcej kamieni,i inną średnicę :-)


dzięki takim modyfikacjom dla mnie nie trzeba licencji, bo to sa 2 rzeczy które roznia sie od wzoru..
Ostatnio zmieniony przez Frytejro 2011-10-24, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #92  Wysłany: 2011-10-24, 20:42   

tak tylko dodam, że lotniki (w tym klasycznym rozumieniu B-uhra) to generalnie pomysł niemiecki, więc te rosyjskie też są w jakimś tam stopniu nimi inspirowane. Te które ja pokazałem (Ticino, Laco) na pewno będą lepsze jakościowo od Parnisów - to tyle. :wink:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #93  Wysłany: 2011-10-24, 21:08   

Ok dobra, to teraz inne pytanie - czy jak kupie Parnisa to mam go uzywac normalnie, czy pierwsze co isc do zegarmistrza i go dac do smarowania??
 
 
w_kaczmarek 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 240
Skąd: z Poznania
 #94  Wysłany: 2011-10-25, 11:22   

Używać. Jak się zepsuje do zegarmistrza :)

W
_________________
Pozdrawiam
Wojtek
 
 
patafian 
Właściciel Pola Ryżowego
Wojtek z Krowodrzy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 44
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 2038
Skąd: Kraków
 #95  Wysłany: 2011-10-27, 21:11   

Frytejro napisał/a:
Ok dobra, to teraz inne pytanie - czy jak kupie Parnisa to mam go uzywac normalnie, czy pierwsze co isc do zegarmistrza i go dac do smarowania??


Ja mojego prewencyjne do znajomego Pana Doktora na regulację i smarowanie dałem
_________________
G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #96  Wysłany: 2011-10-28, 07:19   

A mówił Ci cos ze był sens? w sensie widział sucho czy bylo ok?

PS od wczoraj od 19 siedzi u mnie w domu a dzis na rece juz :D pierwszy chinczyk :D - wrazenia.. hmmm zostawie na pozniej, a najpierw zapytam o nakrecanie koronki :

czy koronke sie nakreca jak w standardowych mechanicznych czyli kreci kreci az poczujesz opór, czy jak w automacie sprzeglo jest i w kółko mozna nakreac ??? bo wczoraj krecilem koronką dosc sporo.. wg mnie powinna juz była sie zblokowac a czulem tylko moze minimalnie ciezsza prace koronki na chwile i dalej mozna bylo krecic... wiec zostawiałem by nie urwac odrazu :P - mam probowac krecic na fulla??
Ostatnio zmieniony przez Frytejro 2011-10-28, 07:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #97  Wysłany: 2011-10-28, 07:44   

To jest mechanizm z bardzo dużą rezerwą naciągu, nawet >60h. Sprężyna nakręca się dłużej niż w innych zegarkach z krotszą rezerwą. Nakręcaj do oporu.
_________________
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #98  Wysłany: 2011-10-28, 07:52   

O masakra faktycznie... krece i krece i krece az w koncu nakreciłem :D ponad 60 godzin rezerwy chodu.. :O szacun..... :shock:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #99  Wysłany: 2011-10-28, 07:58   

>60h mają niektóre, nie wiem czy to jakieś specjalne modele, sprężyny są innego producenta, czy werki. Normatywnie powinny mieć 56h. Tak czy inaczej, sporo - ale to duży mechanizm.
_________________
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #100  Wysłany: 2011-10-28, 08:04   

No nawet jakby mial te 56 to tak jak piszesz sporo.. przyzwyczailem sie do ok 40 w tych werkach rozmiarów 24** USSR i nie liczylem ale nie zawsze robią tyle... kiedys z ciekawosci zostawie parnisa i zobacze ile pochodzi.. :grin:

Z recką jak wspomniałem wstrzymam sie, az emocje opadną ;) zreszta dzis dopiero bedzie pierwszy dzien gdzie faktycznie bede go widział przy swietle dziennym i kazdy mankament wyniucham :D - poki co znalazlem 2 włoski - jeden na tarczy a drugi to raczej paproszek na szkielku ... ale sa w nawet malo znaczacych miejscach ;)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #101  Wysłany: 2011-10-28, 08:07   

To się nazywa "znakowanie DNA" - taka majfriendowy odpowiednik podpisywania certyfikatów ;-) ;-)
_________________
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #102  Wysłany: 2011-10-28, 08:13   

:lol: :mrgreen: :lol: :lol:
 
 
wielebny 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Kaznodzieja i Pijak


Pomógł: 20 razy
Wiek: 53
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 3068
Skąd: Kielce
 #103  Wysłany: 2011-10-28, 10:27   

ALAMO napisał/a:
To się nazywa "znakowanie DNA" - taka majfriendowy odpowiednik podpisywania certyfikatów ;-) ;-)

ALAMO, myślałem że już nie jesteś w stanie mnie niczym zaskoczyć, a tu proszę :mrgreen:
Uśmiałem sie jak norka :smile:
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #104  Wysłany: 2011-10-28, 10:43   

Jest cos jednak do czego moge sie doczepic.. zastanawiam sie czy sprawdzic w zwiazku z tym inny egz.. chodzi o tarcze.. Jest lekko przesunieta od osi. Na rece tego nie widac, przy normalnym looku zegarka tez, dopiero jak go sie centralnie przed soba postawi to widac ze tarcza jest odchylona od pionu w lewo - cos jakby godz 12 była na 11:59:45 a 6 jest w okolicach 5,59:45.. Moe by tego tak nie bylo widac ale wg mnie index 10 jest nizej niz powinien byc - nie jest w osi z indeksem 2. Co o tym sądzicie? jest sens sie doszukiwac ideału czy nie znajde ? jezeli chodzi o indeksy czy cala tarcze to wszystkie sa idealnie nadlane tylko ta nieosiowosc mnie drazni..
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #105  Wysłany: 2011-10-28, 10:51   

Trzeba poluzować śrubki mocujące mechanizm i przesunąć razem z werkiem , to przesunięcie wynika raczej z montażu werku z tarczą w kopercie niż błędu w nadruku na tarczy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum