Zagadkowy Cornavin
Odpowiedz do tematu

: Zagadkowy Cornavin
Siema !
Kiedys posiadalem cornavina, to byl pierwszy zegarek za pierwsze zarobione pieniadze.
Naszlo mnie zeby znowu miec. Wyslalem mojego znajomka na bytomska gielde, zeby sie porozgladal. Trzy godziny temu dzwoni i powiada: Jest ale.......
I zdurnialem bo cena "bytomska", ładny stan zachowania [podobno], ale zaden plask i gajerkowy elegant, tylko cos masywnego, wodoszczelnego z ladna czerwona wskazowka, "delfinkiem" i podobno wtedy , gdy byl w sklepach sprzedawany, to byl trzy razy drozszy od "zwyklego". Zakup wykonany, byc moze jutro wieczorem bede go mial, ale znajomek ma jakies problemy z wyslaniem mms-a i nie mam pojecia co to moze byc.
Moze ktos z szanownuch kumotrow posiada, ma fotke lub wie jak toto wyglada ?
Pomocy !! :smile:

Swoje fotki oczywiszcie wstawie jak czasy do mnie dotrze

Noze tez lubie
:
Może to któraś z Poljotowych wariancji?



...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Mhhhmmmmm, w sumie to oba fajne. Dzieki za fotki :grin: Teraz wiem czego sie spodziewac :smile:

Noze tez lubie
:
Ja mam takiego:

Napisałeś że miałeś masywnego , wodoszczelnego to może coś w tym stylu?:

:
O kurde ! Zdaje sie ze tego jest wiecej niz myslalem. Ja mialem takiego polaskiego z napisem "de luxe" . Jakies 35-36 mm srednicy, rzymskie cyfry, dekiel wciskany, bez datownika, zdaje sie ze mial zolty werk. Pamietam ze nigdzie nie mial napisu "made in USSR". Tylko na werku bylo SU. Ksztalt koperty taki jak w poliocie de luxe.
Ale ten ostatni, co pokazales to zajefajny jest :shock: . Mam nadzieje ze to bedzie to :smile:

Noze tez lubie
:
Zatem ty miałeć Cornavina de luxe z mechanizmem 2209.

A twój kolega mógł ci kupić różne zegarki - jako Cornaviny sprzedawano zegarki Poljota, Wostoka, Zima, Łucza ... W zasadzie to chyba wszystkie :!:

:
Oj, cos czuje ze bedzie niespodziewajka :mrgreen:

Noze tez lubie
:
A tak BTW, ten wodoszczelny Cornavin to Vostok?

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Rakieta

:
Moim zdaniem Poljot - zobacz na koronkę. Widziałeś taką w Rakietach ?

:
Koperta jest obła - takie miały rakiety diver (i cornaviny):
http://www.netgrafik.ch/sport-watches7.htm
http://www.netgrafik.ch/sport-watches6.htm

Nurek poljota jest odrobinę bardziej kanciasty:
http://www.netgrafik.ch/sport-watches5.htm

Zresztą bezel i tarcza (nie myślę o napisach oczywiście) tez się różnią.

Ostatnio zmieniony przez voli 2010-11-06, 21:09, w całości zmieniany 1 raz
:
Szlag by trafił, moja wishlista powiększyła i tak już sporą nadwagę ;)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
dawno temu jak jeszcze nie interesowałem się tak tematem to myślałem że te ruskie z rybką to zegarki dla nurków :)

:
Ja mój pierwszy elektroniczny zegarek utopiłem w wannie, bo był "water resistant" :) Tak się kończą błędy w interpretacji :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Ale kierunek miałeś słuszny :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.