Poprzedni temat «» Następny temat
Casio Edifice Red Bull Racing LE
Autor Wiadomość
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #1  Wysłany: 2010-10-16, 17:52   Casio Edifice Red Bull Racing LE

Tak się zdarzyło że mam w swoich niecnych podróbkarskich rękach limitowaną edycję Casio Edifice EF-550RBSP - 1 AVER moduł 5147 . Zegarek ten powstał w współpracy z team Red Bull Racing F1 .
Zegarek posiada wszelkie dodatki typu stand z reklamą Team Red Bull, przywieszki , instrukcje w 4 językach plus w Polskim , gwarancję zibi 6 lat plus międzynarodową. Na dekielku hologram Tarcza posiada logo Team RB oraz sub tarczę w kolorystyce Red Bulla .
Konstrukcja koperty , tarczy , wskazówek na bardzo wysokim poziome wykonania w stylistyce sportowej. Jakość materiałów które są użyte do stworzenia zegarka przywodzi na myśl produkty z wyższej półki .


Wskazówki (godzinowa i minutowa) wypełnione Lumibright oraz wypukłe indeksy.
Tarcza wykonana jest z kompozytów z podkreśloną trójwymiarowością układu sub tarcz, z widocznym śrubami przejściami mostkowymi miedzy poziomami tarcz . Indeksy nakładane z okalającą lumibright . Wskazówki godzinowa i minutowa w stylu nowoczesnej awioniki , czyli coś pomiędzy stylistyką lotniczych wskazówek z tymi znanymi z samochodów sportowych. Bezel czarny połyskujący z podziałką tachymetryczną , bardzo dobrze wpisujący się w klimat nowoczesnego sportowego chronografu.
Ciekawa funkcja stopera daje nam efektowny układ napędu wskazówki odliczającego 1/20 sek w stylu retrograde flayback
dokładnie widać to na spocie reklamującym normalną nie limitowaną wersję tego zegarka
TU YT
Jak widać na tarczy zegarka bardzo dużo się dzieje , funkcje które musi pomieścić tarcza:
Godziny minuty , sekunda umieszczona w dolnej sub tarczy , duża sekunda działa tylko w momencie pracy stopera .
Bardzo ciekawie rozwiązane zostało umieszczenie na prawej sub tarczy wskaźnika dzień/noc (kółeczka w barwach Team Red Bull - czerwone dzień / niebieskie noc ), oraz 24 - ro godzinnego odczytu czasu . Lewy totalizator służy do wskazywania zliczonych minut pracy stopera . Dolny totalizator podczas zwykłej pracy zegarka pokazuje upływające sekundy w dość oryginalny sposób , wskazówka sekundowa jest niesymetryczna obustronna , półkolu totalizatora każda z jej dwóch końców pokazuje na innej skali upływające sekundy , krótszy koniec od 30 - 60/0 - 30 a dłuższa na kolejnej skali w czasie tego samego obrotu od 30 -60/0 - 30 , takie dziwne naliczanie podyktowane jest tym że totalizatory są nie całymi okręgami i część odmierzanych sekund które chowały by się pod trójwymiarowymi mostkami byłaby nie czytelna . Wróćmy do normalności - jest data umieszczona na 19:30 .
Koperta stalowa polerowana na lustro , bezel malowany na czarno, koronka zakręcana , przyciski stopera nie zakręcane . Wodoszczelność określona na 100m . Bransoleta z pełnych stalowych ogniw polerowana , zapięcie z podwójnym zabezpieczeniem satynowana .

Stoper odlicza czas do 59 min. 59 sek. 95"
dokładność odliczania do 1/20 sek.

Zegarek trafił do mnie od jednego z kumotrów z forum , mój Tata szukał czegoś nie tuzinkowego dla siebie , ale po otrzymaniu wczoraj wieczorem tego zegarka , powiedział że dla niego brak światełka i alarmu dyskwalifikuje ten zegarek. By był mój muszę oddać kasę albo jakiś z moich Casio . Przyznam się podpuściłem Padre na ten zegarek bo bardzo mi się podoba , to tak na zakończenie recki .

Fotki








Fajny nie .. mnie oczarował !
_________________

 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #2  Wysłany: 2010-10-16, 18:12   

Zarąbisty , stylistyka , zgranie kolorów jednym słowem podoba mi się :twisted:
 
 
iMac
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 222
Skąd: miasto innowacji
 #3  Wysłany: 2010-10-16, 18:27   

Robi wrażenie, pokazywałem go w Casio News, model limitowany i na każdy kraj poszła jedna mała partia tego modelu.
_________________
Fan zegarków Casio
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2010-10-16, 18:33   

...no niekiepski ten casiak, niekiepski. Ładnie to tak podpuszczać...




...zuch chłopak
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #5  Wysłany: 2010-10-16, 19:36   

Nie powiem - niekiepsko wygląda !!!
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2010-10-16, 20:53   

Wygląda kosmicznie, jest piękny , ale nie dla mnie :cry: , przy moim słabym wzroku mnogość funkcji i tarczek jest nie do ogarnięcia.
_________________
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #7  Wysłany: 2010-10-16, 21:05   

Świetny, gratki Rudolf, niech się nosi, bo rozumiem, że raczej zostaje :grin:
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-10-16, 21:11   

Tak, trzeba przyznać, że Casio nie poszło tylko w ślady kopiowania z innych, ale ma ambicję to bycia jednym z głównych rozgrywających. I to pomimo tego, że zajmuje się tylko ograniczoną grupą zegarków kwarcowych. A być może właśnie dlatego, bo to też oznacza specjalizację w tej grupie zegarków.
Patrząc na ich działania z zegarkami i to głównie od stylistycznej strony, to są godne podziwu:
- wykreowanie mody na "pancerne zegarki" - czyli G-Shocki
- próba zainteresowania kobiecego grona podobnymi konstrukcjami - Baby G / GMs
- połączenie zaawansowanych R/C z eleganckim wyglądem - Oceanusy
- wreszcie dynamika w każdym zakresie i warstwowe konstrukcje tarczy - Edifice

A jeszcze parę lat temu Casio tylko powielało po najlepszych. Aczkolwiek przydałoby się też, żeby za rozwojem stylistyki zegarków szedł też rozwój mechanizmów, bo na razie Casio utknęło na +-20s/miesiąc i jedyną metodą na dokładność jest R/C.

Aczkolwiek z drugiej strony wygląd, który ma przyciągać wzrok, to jedno, a potem użytkowanie takiego zegara - to drugie. Na pewno prezentuje się wspaniale. Ale czy sprawdzi się na dłuższą metę użytkowo - głównie pod względem czytelności?
Zobaczymy, jak Rudolf oceni zegar za tydzień, a potem za miesiąc.

EDYTA
Zauważyłem, że w niektórych polskich sklepach kłamią, podając dokładność oscylatora na +-10s/miesiąc.
Tu jest dokładna specyfikacja:
http://www.javys.biz/casi...(release11).htm

No i muszę przyznać, że cena jest spora (oficjalna sklepowa), biorąc pod uwagę mechanizm i zastosowane materiały.
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-10-16, 21:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #9  Wysłany: 2010-10-16, 22:10   

Tomek napisał/a:
bo rozumiem, że raczej zostaje

Też mam taką nadzieje :)
sergserg napisał/a:
No i muszę przyznać, że cena jest spora (oficjalna sklepowa), biorąc pod uwagę mechanizm i zastosowane materiały.
gdyby cena salonowa wchodziła w grę , ta recenzja nigdy by nie powstała , chyba że jako sponsorowana recenzja .
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-10-17, 11:14   

Ja już jestem za stary na kilkuletnią naukę tego co tam można znaleźć na tej tarczy. :shock: Ale niech się dobrze nosi Rudolfie. :grin:
 
 
sergserg
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2010-10-17, 11:31   

Blaz napisał/a:
Ja już jestem za stary na kilkuletnią naukę tego co tam można znaleźć na tej tarczy. :shock: Ale niech się dobrze nosi Rudolfie. :grin:


Blaz, pomijając dynamikę wyglądu to standardowe chrono: prawy zegar 24h, dolny - sekundy, lewy - minuty chrono. Duży sekundnik jest od chrono. I tyle, żadnego wybierania funkcji/trybów - bo tego nie ma.

Widzę, że datownik już się przekręcił między 7/8 godziną :) Watcha z takim to jeszcze nie mam :)
Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-10-17, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2010-10-17, 11:35   

Wszystkomajacy Kazik jest okejka :-)

I Rudolfowe foty też są okejka :-)
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #13  Wysłany: 2010-10-17, 13:50   

sergserg napisał/a:
Widzę, że datownik już się przekręcił między 7/8 godziną :) Watcha z takim to jeszcze nie mam :)

nie kumam , co z tą datą .. według mnie jest ok .
ALAMO napisał/a:
Wszystkomajacy Kazik jest okejka :-)

I Rudolfowe foty też są okejka

Dzięki !
_________________

 
 
sergserg
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-10-17, 14:20   

hotwax napisał/a:
sergserg napisał/a:
Widzę, że datownik już się przekręcił między 7/8 godziną :) Watcha z takim to jeszcze nie mam :)

nie kumam , co z tą datą .. według mnie jest ok .


Rudolfie, chodzi o to, że datownik w zegarkach początkowo znajdował się na godzinie 3-ciej.
Potem zaczęły się pojawiać zegarki z datą na godz. 4/5, potem na 6-tej. Czyli takie wędrowanie po tarczy w stronę późniejszych godzin.
Teraz widzę w Twoim nabytku datę na 7/8, zegarka z tak umieszczoną datą w zbiorku to jeszcze nie mam.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #15  Wysłany: 2010-10-17, 14:26   

aaaa .. ja myslałem że coś data szwankuje i zmienia się koło 20 :)
grunt to się dobrze zrozumieć ..
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum