Lata 70-te
Odpowiedz do tematu

: Lata 70-te
Zerknąłem niedawno w pudła i zdecydowana większość, to wszelkiego rodzaju padliny z lat 70-tych, więc wypadałoby je zebrać gdzieś do kupy w jednym zbiorczym wątku.

Bez specjalnej kolejności będą przedstawiane jak leci.

Zaczynamy od takiego dziwadła:

Timex.
Model 169615
Produkcja Wielka Brytania, ale datownik i instrukcja po niemiecku. Gwarancja nawet nie podbita.
Stan NOS. Do dzisiaj ani razu nie noszony. Trzymam go z sentymentu dla dziwnego wzornictwa.





Pozdrawiam
Eryk

Ostatnio zmieniony przez Erolek 2019-03-16, 13:26, w całości zmieniany 2 razy
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Erolek, :popcorn:

:
Fajny ;)
IMHO to były czasy, kiedy Seiko robiło ciekawe zegarki.

:
Super! I z całą otoczką na dodatek. Ja też bardzo lubię wzornictwo z lat 70-tych pifko

:
Następny do golenia.

O marce 'Longchamps' nie jestem w stanie nic powiedzieć, poza tym, że na dole tarczy widnieje dumne 'Swiss Made'. Zegarek jak na dzisiejsze standardy nieduży - 34mm bez koronki. W środku bez szaleństw FHF 96-4.
Tym razem stan 'prawie NOS', bo kilka razy go nosiłem.
Koronkę w międzyczasie wymieniłem na nową, bo ktoś zamonotował mu dość zmęczoną życiem.





Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Kiedy pomyśli się o "przebiegu" takiego zegarka, to milionowe przebiegi Mercedesów nie robią już takiego wrażenia :))

:
Woytec napisał/a:
Fajny ;)
IMHO to były czasy, kiedy Seiko robiło ciekawe zegarki.


Mi właściwie każdy seikacz odpowiada z tamtych lat. Jeden z ulubionych...

:
Fajny wątek, z ciekawymi sikorami :idea: cool

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Poobserwuję.
Umyślił mi się jakiś garniturowiec z mojego rocznika (75), może coś wypatrzę?

:
pg22 napisał/a:
...

Mi właściwie każdy seikacz odpowiada z tamtych lat. Jeden z ulubionych...
Obrazek

Takie miałem na myśli przede wszystkim :) pifko

:
:popcorn:

Ostatnio zmieniony przez Maras 2019-02-11, 13:38, w całości zmieniany 1 raz
:
Maras oszczul tym peweksowskim wynalazkiem i zawinal linka. Moze to i lepiej, bo mialem nieczyste mysli.

Ale skoro padlo haslo "Seiko", to lecimy z Seiko.

Seiko Diamatic. Produkcja 1976. Mechanizm 7006A - automat, szybka zmiana daty, bez dokrecania. Bransoleta z epoki.





Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
no dobra ;) bierz Erolek, sam bym brał gdybym wolną kasę miał i nosiłbym hmmm

https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-komplet-z-pewex-vintage-7826515705

Ostatnio zmieniony przez Maras 2019-02-11, 16:03, w całości zmieniany 1 raz
:
Maras napisał/a:
bierz Erolek, sam bym brał gdybym wolną kasę miał i nosiłbym


Ostatnio cala luzna kase w Prosiaka laduje, wiec plany Omegowe musza poczekac. Poza tym, mam prawie identyczna Bulove Accutrona z 1972, wiec troche bez sensu, ale namieszales mi troche w glowie.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Ta omega jest sporo za droga. Niedawno była na allegro ładna Geneve na 1022 (model 1975-76) z pudełkiem i papierami za 1600. Ale już poszła...

Antisocial and faceless...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.