Pokaż swoją beczkę
Odpowiedz do tematu

:
Aronus, no ładne cacko pifko

:
.........bardzo fajna pifko

Maras68
[Usunięty]
:
http://allegro.pl/wojskow...4660666580.html

:
Maras68 napisał/a:
http://allegro.pl/wojskowy-wostok-amphibian-komandirskie-fosfor-i4660666580.html

No fajna, ale uszatą ma fajniejszą ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
No to beczka zajechali do Pilota :) nawet jeszcze chodzi ;)



Od doooopy strony



Nie wiem, nato czy kajdan Seiko hmmm



Nawet pudełeczko i papierek som (Fazi poprawi ;) )


:
Gratulacje :!:
Jednak profilaktycznie zanieś do majstra.
Niech otworzy, oglądnie, oceni co i jak, ewentualnie chociaż przedmucha, bo drobiny wykruszonej luma ze wskazówek mogą błąkać się po kopercie.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Pilot za beczke to marsz w blotko :))
oczywiscie gratulacje pifko

Chyba już tu byłem?
:
Tak też uczynię, to jednak 83 rocznik i mały przegląd czyszcząco smarujący mu się przyda. Bazele w nich wszystkich tak ciężko się kręcą czy też do rozebrania i czyszczenia jest? Luzu nie ma, ciężko się obraca nim

:
Bezel można poprawić rozginając lub doginając sprężynę.
Ale jeśli chodzi z oporami to ja bym tak zostawił.
Zastanów się, ile razy będziesz z niego korzystał.
Poza tym właściwe doginanie sprężyny wymaga wielu prób... i błędów ;)

PS.
A jak już chcesz się bawić to podgiąć należy w ten sposób:


Sprężynę w bezelu ułożyć w ten sposób, by jej wolne końce były na "15" na bezelu.
A sam bezel zaczynamy zakładać od strony godziny 9 w kierunku 3.
Można i inaczej ale tak jest najłatwiej ;)

Ostatnio zmieniony przez Yakovlev 2014-10-05, 16:42, w całości zmieniany 1 raz
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
O ile biorę zegarek w trasę to bazel jest praktycznie codziennie wykorzystywany, odmierza mi czas pauzy. Obraca się i to jest ważne a że z lekkim oporem hm, lepszy lekki opór niż za duży luz.

:
Pilot świetna beczka!!!
Jednak nowa luma by się przydała. Widzę, że jesteś z Gdyni, jakby co to zegarmistrz w Gdańsku, czyli Pan Baum z Waryńskiego taką nową lumę może Ci zrobić.
Jeżeli chodzi o bezel to czasami wystarczy wyczyścic tą sprężynkę oraz nacięcie w bezelu, bo przez lata to tam nieźle brudu się zbiera.

Ostatnio zmieniony przez Aronus 2014-10-05, 16:57, w całości zmieniany 1 raz
:
No proszę, czyżby Agencja Mienia Wojskowego się pozbyła? :shock:
Grawer MW jest tylko na deklu, czy z boku koperty też? (Nie otwiera mi się 3 fotka)

Kto nie chce karmić swojej armii, będzie karmił obcą.
:
Dziś beczkę do zegarmistrza dostarczyłem. Za czyszczenie i smarowanie 60 zeta kasuje no ale trudno. Zegarek musi chodzić. Stwierdził że w środku jest sucho, długo musiał leżeć.

Teraz nie sprawdzę grawera MW ale chyba na kopercie z boku również się znajduje.

Ostatnio zmieniony przez pilot353 2014-10-25, 13:09, w całości zmieniany 1 raz
:
Mam takie dwa pytanka do znawców tematu. Mam 4 beczki, 3 mają szkła, które na brzegu mają, nie wiem jak to nazwać, rant który wystaje nad bezel na jakieś 1 mm i dopiero potem zaczyna się sfera, natomiast w jednej ta sfera zaczyna się od brzegu bezela. To "inne" szkło jest także grube i zbrojone- ma pierścień. I teraz zastanawiam się, czy występowały fabryczne różnice w wysokości szkła, czy może w tym konkretnym egzemplarzu szkło jest na przykład z komandira.
I drugie pytanko- czy wszystkie beczki miały 2209 w grubo ciosanej wersji, czy może te ładniejsze, z polerowanymi mostkami i fazowaniem też wychodziły z fabryki.

Kto nie chce karmić swojej armii, będzie karmił obcą.
:
pilot353 napisał/a:
Dziś beczkę do zegarmistrza dostarczyłem. Za czyszczenie i smarowanie 60 zeta kasuje no ale trudno. Zegarek musi chodzić. Stwierdził że w środku jest sucho, długo musiał leżeć.

Nie narzekaj w W-wie ta przyjemność jest dwa razy droższa

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.