Kitajski Dyplomata
Odpowiedz do tematu

: Kitajski Dyplomata
No i znów kupiłem sobie karuzel :mrgreen:

zegarków przybywa a ja pozbyłem się poprzedniego karuzela - klocek był straszny (4 talerze, 8 zegarków) a że sprzedał się po roku używania drożej niż go kupiłem to żal mały i rozpacz krótka :mrgreen:

Tym razem wybór padł na dwuzegarkowy karuzel kinckiego wykonania Diplomat:





Karuzel spokojnie mieści dwa dość spore zegarki - na zdjęciach Parnis portugalski i baza na forumowca (wybaczcie folię na szkiełku)





widok od dupy strony:





Jak widać karuzel wyposażony jest we włącznik oraz przełącznik dzięki któremu mamy do wyboru 4 tryby pracy (opis trybów w danych technicznych)
Jest też wejście na zasilacz, który jest dostarczany wraz z karuzelem. I tu niestety spotkał mnie ZONK! wtyczka nie pasuje do naszych gniazdek tak że musiałem się kopnąć do najbliższej Castoramy aby nabyć w drodze kupna za dyszkę stosowną przelotkę:



DANE TECHNICZNE:

zasilanie: WEJŚCIE 100-240V, 50-60Hz/ WYJŚCIE: 4V 500mA.

Tryby pracy
A) Obroty w prawo 6 minut, stop na 30 minut.
B) Obroty w lewo 6 minut, stop na 30 minut
C) Obroty w prawo 20 minut, stop na 10 minut, obroty w lewo 20 minut, stop na 10 minut
D) Obroty w prawo 10 minut, obroty w lewo 10 minut (cykl przez 3 godziny), stop 9 godzin

rozmiary 176 x 190 x 173mm (LxWxH)
waga 655gr. 1.4 pounds

KOSZTY:

zakup: $58,00
dostawa: $29,99 - nie jest to kurier ale doszło w tydzień z juesej!
przelotka: 10,00 PLN

OGÓLNA OCENA:

Wykonanie rotomatu nie powala na kolana, widać niedoróbki w wykończeniu - szczególnie talerza i wewnętrznej wykładziny ale jest to spokojnie do wytrzymania.
Daje się wrzucić nawet dość duże zegarki pomimo wizualnie niewielkich poduszek (rozmiar poduszki 7 x 3 cm, obwód 18 cm) Zegarki nie stykają się ze sobą i nie opierają się o szybkę!
Rotomat jest praktycznie bezgłośny - DUŻY PLUS! Siedzę od niego niecały metr i nie słyszę kiedy się załącza i pracuje! miałem już kilka różnych karuzeli ale żaden nie był tak cichy. Nigdy nie wiadomo jak długo ten stan się utrzyma ale póki co należy się z tego faktu cieszyć :mrgreen:

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i jeśli ktoś ma ochotę na karuzel o dość eleganckim wyglądzie i ma na zbyciu niecałe trzy stówki to polecam - warto!

Ostatnio zmieniony przez kadarius 2010-08-23, 19:34, w całości zmieniany 1 raz
Darecki
[Usunięty]
:
Wygląda przyzwoicie! Niech się kreci :lol:

:
Wygląda przyzwoicie, czy to jest drewniane, czy tylko zręczna podróbka drewna. :razz:

:
Najważniejsze, że jest cichutki. Niech się kręci jak trzeba :grin: , gratuluję udanego zakupu.

:
Fajny kitajski karuzel , jakby był przejście na wtyczkę zapalniczkę to można w wozie zamontować .. i do plastikowych-drewnianych desek rozdzielczych by pasował :wink:

:
svedos napisał/a:
Wygląda przyzwoicie, czy to jest drewniane, czy tylko zręczna podróbka drewna. :razz:


raczej podrupka :mrgreen:


hotwax napisał/a:
Fajny kitajski karuzel , jakby był przejście na wtyczkę zapalniczkę to można w wozie zamontować .. i do plastikowych-drewnianych desek rozdzielczych by pasował :wink:


Rudolf to nie kłopot pewnie coś z samochodowych ładowarek do telefonów czy laptopów by się dobrało. Albo zawsze można kupić konwerter z 12V stałego na 230 V przemiennego.

:
Fajna maszynka i dobra recenzja, tylko wciąż nie do końca rozumiem ideę posiadania rotomatu. Owszem, niektórym zegarkom (np Vostokom) długotrwałe leżenie zdecydowanie szkodzi, ale ja mam sporo automatów i wszystkie sobie grzecznie stoją, tylko co jakiś czas któryś ląduje na łapie na 2-3 dni i już. W praktyce staram sie, żeby każdy z nich przynajmniej raz na miesiąc sobie pochodził i żaden się jeszcze nie "zastał", a zużycie części znacznie mniejsze. Czy rotomat naprawdę jest konieczny???

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2010-08-23, 21:32, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Ale o ilu zegarkach Paweł mówisz, konkretnie ... :twisted: :lol: :?:

:
gdybym chciał każdego automata nosić po 3 dni to każdy z nich miałby szansę wylądować na nadgarstku mniej więcej raz do roku :mrgreen:

Rotomat nadaje się do kontroli poprawności chodu można poobserwować 2-3 dni pracę zegarka bez konieczności noszenia go.
Poza tym jak się coś kręci w rotomacie zawsze jest coś gotowego do założenia na rękę :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Rolls-Royce czy co? :mrgreen:

:
ALAMO napisał/a:
Ale o ilu zegarkach Paweł mówisz, konkretnie ... :twisted: :lol: :?:


No dobra, nie mówię o kolekcjach wymagających zakupu dodatkowego mieszkania :) . Zresztą - jeśli jest ich tyle, że nie da się każdemu zapewnić choćby dnia chodu co jakiś czas - to ilu rotomatów potrzeba??? Może warto zanabyć taką maszynę, jaką widać momentami na tym filmiku :)

http://il.youtube.com/wat...feature=related

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2010-08-23, 23:24, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
kiedyś wklejałem na GMT to mogę i tutaj - rotomat na 1200 zegarków

http://www.youtube.com/wa...layer_embedded#!

:
Dla sklonowanego hurtownika jak znalazł :P

:
wahin napisał/a:
Dla sklonowanego hurtownika jak znalazł :P


Taki na 1200 to by jednak starczył chyba na nas trzech ... :lol:

:
Daras, miales rotomat na 8 zegarow.
I sprzedales, a ja nic o tym nie wiedzialem!

Toc ja szukam takiego rotomatu w rozsadnych cenach.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.