Klamry oraz biżuteria alternatywna
Odpowiedz do tematu

:
No i masz... Myślałem, że się czegoś dowiem... No i się nie myliłem, dowiedziałem się, że i tak nic z tego, Qźwa, nie zrozumiem... :głową w mur:

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Thomas666 napisał/a:
No i masz... Myślałem, że się czegoś dowiem... No i się nie myliłem, dowiedziałem się, że i tak nic z tego, Qźwa, nie zrozumiem... :głową w mur:


Się wtrącę; im bardziej utlenisz tym warstwa grubsza - jaka grubość warstwy tlenku poznać możesz po kolorze jaki widzisz, tym samym możesz sobie odpowiedzieć na pytanie; jak głęboka jest warstwa tlenku, może się przetrzeć, bo każda powłoka się przeciera, ale nie jest to proste dlatego ta technika jest szeroko stosowana.

Ciech podziwiam Waści w całej rozciągłości... pifko

Nieczynne z powodu że zamknięte
:
@Daito pifko
@Thomas666 nie wiem co chcesz posiadać z anodyzowanego tytanu, że wytrzymałość powłoki jest tak bardzo istotna :?:
Takie zastosowania jak np. zelówki do butów to faktycznie trzeba odpuścić ;)
ale już np. obrączki, długopisy, rękojeści folderów itp. przedmioty codziennego użytku ludzie posiadają i z nich normalnie korzystają.
Przy okazji wspomnę o implantach tytanowych (też pokrywanych powłokami) wszczepianych do ludzkiego ciała, medycyna ma do nich pełne zaufanie.

:
No, chciałem wiedzieć jak to się ma do powłok pvd i dlc hmmm

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Brak mi praktycznych doświadczeń z tego typu powłokami,to nie moja bajka więc nie porównam.
Tytanowe koperty do zegarków z reguły wykończone są na szaro-matowo,
ale anodyzowane też się trafiają.






:
Buuum :!:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Narzędzia mimo dziesiątków lat ciężkiej pracy nadal są w dobrej kondycji.
Przez ten czas zdobywając doświadczenie pokryły się bliznami, a także nabrały duszy.
Mają dar przekazywać jej część wykonanym przedmiotom.


:
Ciech, wzorki na klamrach - piękne!
zdrawki

Dżentelmen z bardzo cienkim czubkiem.
:
@hulelam pifko

Skoro pokrótce przedstawiłem współpracowników,
czas najwyższyby efekt ostatniego wspólnego działania pokazać.




:
Czekamy :)

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Za przyczyną pewnego przedmiotu dzisiaj wykonam spory skok w czasie.
Prawdopodobnie najstarszy został znaleziony w jaskini na terenie prowincji Kwa-Zulu Natal w RPAl, liczy sobie 61.000 lat.
Postanowiłem wykonać własną wersje tego przedmiotu.
… co prawda zastosowanie i materiały będą inne niż przekazuje to historia, ale to zabieg celowy.



Jest to element jedego z naistotniejszych wynalazków ludzkości - grot strzały.
Łuk i strzały to jeden z bardziej skomplikowanych wynalazków w pierwszej fazie rozwoju ludzkości.
To pierwsze urządzenie w dziejach człowieka służące do magazynowania energii mechanicznej.
Ten wynalazek był możliwy dzięki zaawansowanym funkcjom poznawczym i wieloetapowemu procesowi produkcji.
Okazuje się, że do ich wytworzenia potrzeba co najmniej dziesięciu innych narzędzi,
przy tym wykorzystuje się ok. 22 surowce i trzy półprodukty.
Wytworzenie prostego łuku przebiega na pięciu etapach, ponadto dalsze są niezbędne, żeby wytworzyć strzały.
Jest to narzędzia komplementarne, czyli uzupełniające się, jedno bez drugiego nie spełnia swej zasadniczej funkcji.
Dzięki łukowi nasi praprzodkowie, dotychczas skazani na niemal bezustanne łowy,
zyskali prawdopodobnie nieco wolnego czasu, który mogli poświęcić na rozwijanie innych umiejętności.
Łuk na długie tysiąclecia stał się podstawową bronią, której donośność skuteczna wynosiła do 150 metrów.



:
Fajny.
Taki łupany ;)

:
... ale to jeszcze nie wszystko ...
Tytanowy grot strzały połączony z łańcuszkiem niezawodną metodą naszych przodków - przestaje być bronią, staje się naszyjnikiem.


:
Ciech, piękna robota :)
Nieodmiennie zazdraszczam sprawności manualnej pifko

Pozdrawiam,
Wojtek
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.