Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Odpowiedz do tematu

:
>>>

Jakoż że zgodnie z zasadami Netykiety nie należy pisać posta pod postem, to wykorzystam nadarzającą się sposobność i zamieszczę teraz, a nie "w najbliższej przyszłości", kolejne fotograficzne ujęcia mojego nowego zegarkowego nabytku... ;)



Pozwolę sobie także podać kilka interesujących, oczywiście moim subiektywnym zdaniem, informacji dotyczących prezentowanego powyżej czasomierza:
- producent: Zakłady im. Maslennikowa w Kujbyszewie (obecnie - Samara),
- data produkcji: lata 80. XX wieku,
- koperta: średnica 34 mm, grubość 10mm, chromowana,
- mechanizm: ZIM (ЗИМ) 2602 na 15 kamieniach,
- rezerwa chodu: 37 godzin,
- rodzaj mostka: W3075/W3054,
- rodzaj balansu: U3076.

PS.
Ze uwagi na obowiązujące na Forum CW "zasady dobrego wychowania i duże poczucie humoru", ze swojej strony nie będę dalej rozwijał wiadomej lingwistycznej dygresji... cool

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
Nawet rotor to wahnik. Ale wuj z tymi dwoma bębnami i WAHNIKIEM.

Reggie - fota z folią na szkle? Fuj !!!

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
bladerunner napisał/a:
Reggie.
Gratuluję nowego udanego nabytku i mam nadzieję, że jeszcze pokażesz nam ten zegarek po jego ewentualnej kastomizacji...


sie wie pifko



Yakovlev napisał/a:
Reggie - fota z folią na szkle? Fuj !!!


To był test na spostrzegawczość :)) Zdałeś jako jedyny cool

"Kobiety nie można zmienić,można zmienić kobietę,ale to nic nie zmienia".
:
>>>

W nawiązaniu do moich poprzednich wpisów w przedmiotowym temacie pozwolę sobie dodać, że zaprezentowany przeze mnie zegarek jest trafionym prezentem, który zrobiłem sobie samemu na Dzień Zwycięstwa 9 maja... :)
Zauważyłem jednak, że obecnie funkcjonuje również termin "Dzień Zwycięztwa", który odnosi się zapewne do 8 maja... ;)

Dla uzupełnienia pozwolę sobie jeszcze zamieścić tzw. zdjęcie nadgarstkowe rzeczonego czasomierza:



PS. W najbliższym czasie zaprezentuję oczywiście jeszcze Sławę w pełnej krasie... :roll:

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
9 maja jest również dniem okulistyki :))

"Kobiety nie można zmienić,można zmienić kobietę,ale to nic nie zmienia".
:
>>>

Sława vel Cлава alias Slava - wcześniej obiecana prezentacja czasomierza w pełnej krasie po zegarmistrzowskiej rewitalizacji... :)



<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-05-11, 17:23, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
A mechanizmu nie pokażesz, bo wstyd, tak?

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
A co, też się nie spodziewasz hiszpańskiej inkwizycji ? hmmm :))

:
ALAMO napisał/a:
A co, też się nie spodziewasz hiszpańskiej inkwizycji ? hmmm :))


:)) w sumie, to ...... a nie, lepiej nie napiszę.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
>>>

Mechanizm rzeczonej Sławy był zaprezentowany na fotografii załączonej do wpisu #282, wysłanego przeze mnie w dniu 2017-05-06 godz. 16:02.
Jeżeli jednak ponownie w przedmiotowym temacie nastąpiło zapotrzebowanie na jego obejrzenie, to pozwolę sobie zaprezentować ponownie - dwubębnowy mechanizm 2414:





PS. Przy okazji pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt, że w pytaniach sugerujących występują często zwroty o zabarwieniu emocjonalnym, które mogą narzucić respondentowi odpowiedź... cool

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
bladerunner napisał/a:
>>>

...
PS. Przy okazji pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt, że w pytaniach sugerujących występują często zwroty o zabarwieniu emocjonalnym, które mogą narzucić respondentowi odpowiedź... cool

<<<


Że co ?
Możesz jaśniej, bo ja prosty chłop jestem ?

Foto mechanizmu jakoś mi umknęło, choć oczywiście wiedziałem o jaki chodzi, ale miałem nadzieję na jakieś cudowne złocenia ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
>>>

Yakovlev.
W pytaniu, które wcześniej zadałeś, znajdowała się w moim oczywiście subiektywnym odbiorze, pewnego rodzaju sugestia, że zacytuję: "...bo wstyd, tak?"... hmmm
W związku z powyższym pozwoliłem sobie w swojej poprzedniej wypowiedzi na dygresję dotyczącą tzw. pytania sugerującego... ;)

Wracając do meritum tematu, to korzystając z weekendu postaram się przeprowadzić porównanie rezerwy chodu w radzieckich zegarkach z mechanizmami jedno- i dwubębnowymi.
Ewentualnie moglibyśmy się wtedy przekonać o praktycznych zaletach i wadach tych konstrukcyjnych rozwiązań w przedmiotowym zakresie... :)

PS. Niestety w ramach rewitalizacji zegarka nie zamawiałem dodatkowego złocenia, gdyż 20 Au uznałem za w pełni spełniające moje niezbyt wysokie wymagania w tym zakresie... :roll:

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-05-12, 22:40, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
bladerunner napisał/a:
>>>

Yakovlev.
W pytaniu, które wcześniej zadałeś, znajdowała się w moim oczywiście subiektywnym odbiorze, pewnego rodzaju sugestia, że zacytuję: "...bo wstyd, tak?"...
<<<

Nie, tu nie było żadnej sugestii. Pytanie było wg mnie jasne - czy wstyd?

bladerunner napisał/a:
>>>

Yakovlev.
Wracając do meritum tematu, to korzystając z weekendu postaram się przeprowadzić porównanie rezerwy chodu w radzieckich zegarkach z mechanimi jedno- i dwubębnowymi.
Ewentualnie moglibyśmy się wtedy przekonać o praktycznych zaletach i wadach tych konstrukcyjnych rozwiązań w przedmiotowym zakresie... :)
<<<

Takie testy dla kilkudziesięcioletnich zegarków nie mają sensu.
Zwłaszcza dla tych mechanizmów. Certyfikatu COSC to tu nie uzyskasz ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
>>>

Yakovlev napisał/a:

Nie, tu nie było żadnej sugestii. Pytanie było wg mnie jasne - czy wstyd?


Pozwolę sobie jednak pozostać przy swoim zdaniu w przedmiotowej kwestii i na tym zakończyć kolejną w tym temacie lingwistyczną dygresję... ;)

Yakovlev napisał/a:

Takie testy dla kilkudziesięcioletnich zegarków nie mają sensu.
Zwłaszcza dla tych mechanizmów. Certyfikatu COSC to tu nie uzyskasz ;)


Nie oczekuję przyznania certyfikatu dokładności chodu, a jedynie chciałbym przekonać się, jaką rezerwę chodu posiadają czasomierze będące w podobnym wieku i stanie technicznym... :)

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
diver
[Usunięty]
:
było już tu kilku i jam również robił test rezerwy chodu dla 3133 i 3132 z włączonym chrono i bez,
gdzieś tam w starych zakamarkach można to znaleźć ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.