Poprzedni temat «» Następny temat
Czas na forumowca 2016/17
Autor Wiadomość
bandi 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2385
Skąd: Warszawa
 #151  Wysłany: 2016-07-28, 19:47   

A do mnie projekt wrzucony przez Czasomierzeja nie przemawia hmmm
Jest dla mnie za bardzo "cyrkowy" ale np. potencjalny kształt koperty jest ciekawy - można by rozważyć coś w proporcjach lodówki Slavy (oczywiście napompowany do dzisiejszych standardów ;) ) , ale sam projekt powinien być prostszy bardziej techniczny/surowy/"zrobotyzowany". Nie wiem jak to dokładnie opisać ale jak znajdę obrazek który będzie przedstawiał o co mnie się rozchodzi to go wrzucę ;)
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8856
Skąd: Wieliczka
 #152  Wysłany: 2016-07-28, 20:55   

bandi napisał/a:
można by rozważyć coś w proporcjach lodówki Slavy (oczywiście napompowany do dzisiejszych standardów ;)


A tak z ciekawości, czyli ile byś go napompował? Bo rozumiem że taką lodówkę już nosiłeś :P
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
bandi 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2385
Skąd: Warszawa
 #153  Wysłany: 2016-07-28, 21:05   

Cytat:
A tak z ciekawości, czyli ile byś go napompował? Bo rozumiem że taką lodówkę już nosiłeś :P


Na tyle żeby piwo się zmieściło :)) jak patrzyłem na jej suche dane techniczne to nie wydawała się wcale taka duża ale znalazłem w necie nadgarstkowe i faktycznie tak bardzo mała nie jest - moja kulpa :oops: . Ale można by ją np. powiększyć o parę mm w każdą stronę tak do 47-48X39-40mm - aha tylko pasek należałoby wpuścić w kopertę..

A swoją drogą szukając zdjęć unaoczniających (czy jak to tam się pisze) mój punkt widzenia trafiłem na coś takiego:
http://www.damngeeky.com/...-different.html

Normalnie lem i pirx w jednym jak malowany :shock:
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8856
Skąd: Wieliczka
 #154  Wysłany: 2016-07-28, 21:12   

bandi napisał/a:
lem i pirx w jednym jak malowany


;)



Niezmiennie taki mi się podoba :)
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2016-07-28, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bandi 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2385
Skąd: Warszawa
 #155  Wysłany: 2016-07-28, 21:19   

Cytat:
;)



Niezmiennie taki mi się podoba :)

pifko
 
 
Mariusz 
Klon Sprzedawcy Ryżu


Pomógł: 48 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 9789
Skąd: z ...
 #156  Wysłany: 2016-07-28, 22:32   

bandi napisał/a:
tak do 47-48X39-40mm -

Obawiam się że taką kostkę to mało kto by komfortowo nosił.
 
 
Clip 
Starszy Kulis

Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
 #157  Wysłany: 2016-07-28, 22:45   

Też mi się tak wydaje może uda się uniknąć tej dzisiejszej gigantomani.
A ten Hamilton nawet jak ładny to ni jak się ma do gazomierza....
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2199
Skąd: z gór nizinnych
 #158  Wysłany: 2016-07-29, 09:20   

[quote="Sebastian"
Niezmiennie taki mi się podoba :) [/quote]
pifko
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2016-07-29, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bandi 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2385
Skąd: Warszawa
 #159  Wysłany: 2016-07-30, 10:30   

Szukałem po sieci fotek które mogłyby "objaśnić" o co mi się rozchodzi ale niestety nic nie znalazłem. Dlatego popełniłem poniższe dzieło, będące zapewne obrazą dla dizajnerów,inżynierów i grafików :oops:
Niestety brak talentu oraz odpowiednich narzędzi (rzeźbiłem to w paincie) dało taki efekt ale może natchnie to naszych projektantów i konstruktorów ;)



Założenia są takie, że godziny i minuty są obsługiwane osobnymi tarczkami. Kolor dysków chciałem żeby był taki jak tarcza tej strieły
Indeksy minutowe na tarczy powinny być ułożone w łuk - niestety tego w "pajcie" nie byłem w stanie oddać. Zresztą tak samo w łuku powinny być opisy przy okienkach (godziny, minuty).
Sama tarcza zegarka powinna być wykończona szlifem genewskim lub szczotkowana pionowo.
Od razu zaznaczam, że nie wiem czy uda się ten projekt zrealizować od strony technicznej i w ludzkich pieniądzach, bo jak mówił ktoś mądrzejszy ode mnie: "nie ma praktycznie rzeczy niemożliwych do wykonania pod względem inżynierskim tylko, że wykonanie niektórych jest nieopłacalne" :D

[ Dodano: 2016-07-30, 10:31 ]
Szukałem po sieci fotek które mogłyby "objaśnić" o co mi się rozchodzi ale niestety nic nie znalazłem. Dlatego popełniłem poniższe dzieło, będące zapewne obrazą dla dizajnerów,inżynierów i grafików :oops:
Niestety brak talentu oraz odpowiednich narzędzi (rzeźbiłem to w paincie) dało taki efekt ale może natchnie to naszych projektantów i konstruktorów ;)



Założenia są takie, że godziny i minuty są obsługiwane osobnymi tarczkami. Kolor dysków chciałem żeby był taki jak tarcza tej strieły
Indeksy minutowe na tarczy powinny być ułożone w łuk - niestety tego w "pajcie" nie byłem w stanie oddać. Zresztą tak samo w łuku powinny być opisy przy okienkach (godziny, minuty).
Sama tarcza zegarka powinna być wykończona szlifem genewskim lub szczotkowana pionowo.
Od razu zaznaczam, że nie wiem czy uda się ten projekt zrealizować od strony technicznej i w ludzkich pieniądzach, bo jak mówił ktoś mądrzejszy ode mnie: "nie ma praktycznie rzeczy niemożliwych do wykonania pod względem inżynierskim tylko, że wykonanie niektórych jest nieopłacalne" :D
 
 
Clip 
Starszy Kulis

Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
 #160  Wysłany: 2016-08-02, 14:15   gazomierz

No właśnie niedawno o tym pisaliśmy takiego układu się nie da zrobić bo cyfry z duże (nie zmieszczą się na tarczy) i na tej samej odległości od "brzegu" więc tarcze by się pokryły.
A sekunda z boku IMHO niezłą ale już chyba wogóle nie do zrobienia.
 
 
bandi 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2385
Skąd: Warszawa
 #161  Wysłany: 2016-08-02, 18:28   

Clip, a jakby zrobić układ tarcz w ten sposób:

oczywiście okienka/otwory do odczytu godziny można by przysunąć bliżej środka tarczy....
A z sekundą rzeczywiście może być problem ale zmieniając proporcję koperty czyli żeby jednak była szersza niż wyższa może udałoby się ją wciśnąć... hmmm

Ale moje dywagacje to i tak czysta teoria i chciejstwo ponieważ nie wiem czy znalazł by się stosowny mechanizm do moich "wymysłów" ;)

[ Dodano: 2016-08-02, 18:29 ]
Clip, a jakby zrobić układ tarcz w ten sposób:
oczywiście okienka/otwory do odczytu godziny można by przysunąć bliżej środka tarczy....
A z sekundą rzeczywiście może być problem ale zmieniając proporcję koperty czyli żeby jednak była szersza niż wyższa może udałoby się ją wciśnąć... hmmm

Ale moje dywagacje to i tak czysta teoria i chciejstwo ponieważ nie wiem czy znalazł by się stosowny mechanizm do moich "wymysłów" ;)

[ Dodano: 2016-08-02, 18:30 ]
:wkurzony: znowu debug - wygląda jakbym się jąjąjąjąłkał facepalm
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #162  Wysłany: 2016-08-03, 09:43   

Cytat:
Ale moje dywagacje to i tak czysta teoria i chciejstwo ponieważ nie wiem czy znalazł by się stosowny mechanizm do moich "wymysłów" ;)


Można by do Francoisa Mojona napisać, pewnie by zrobił odpowiedni werk, tylko budżet by sporo urusł, no ale byłby wypas :D
_________________
_
work in progress
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35026
Skąd: Polska Pd. B
 #163  Wysłany: 2016-08-03, 12:05   

Damian napisał/a:
...budżet by sporo urusł...

hmmm urósł, urósł, urósł ;)
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Silicon 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 342
Skąd: Gdynia
 #164  Wysłany: 2016-08-03, 13:17   

Sebastian napisał/a:
bandi napisał/a:
lem i pirx w jednym jak malowany


;)

Obrazek

Niezmiennie taki mi się podoba :)


Genialny !!!!
_________________
Silicon
 
 
Clip 
Starszy Kulis

Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 66
Skąd: Bydgoszcz
 #165  Wysłany: 2016-08-03, 15:27   

No właśnie to miałem na myśli - mówiąc że nie można budżet raczej na to nie pozwala.
Ja optuję raczej przy czymś bardziej przyziemnym w cenie +- żabola tu pytanie do "ustanowionych w sprawie" czy jest realny gazomierz w tych pieniądzach?
Ostatnio zmieniony przez Clip 2016-08-03, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum