Nowe nabytki Vintage
Odpowiedz do tematu

:
Logo z gwiazdą - znaczy się pewnie Aster hmmm ?

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
to jakiś niemiecki wyrób,koperta niemiecka sygnowana G.A.M. hmmm TU też jest taki.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
>>>

Podczas przedświątecznych porządków natrafiłem na vintage'owy damski zegarek z pajęczynką i pajączkiem na tarczy... ;)



<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-04-06, 18:51, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
w dobrym stylu nawiązuje do vintage tutimowo-hanhartowych



i dobrze się komponuje z pozostałymi:



[ Dodano: 2017-04-08, 07:53 ]
butelka jest stara :złośliwiec:


Ostatnio zmieniony przez Maras 2017-04-07, 18:59, w całości zmieniany 1 raz
:

Pany, a to jest coś ciekawego? Bo kliknąłem, na ruskich się nie znam, ale Alle przeglądam od lat i z koronką na tej godzinie komandirów nie widywałem. (tzn. teraz, jak poszukałem, to jedną identyczną sztukę trafiłem na jakiejś stronce fana gatunku, więc wiem, że nie franken)

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
>>>

Radziecki czasomierz Wostok Komandirskie (Восток Командирские), mechanizm 2414 na 17 kamieniach, rzadki model wyprodukowany w 1990 roku przez Czystopolską Fabrykę Zegarków (ЧЧЗ - Чистопольский часовой завод)... :)

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
Ruskie z okresu końcówki CCCP/początek FRos. to ani technicznie, ani zbieraczo nie jest cymes. Zakłady cienko przędły, jakość zeszła na psy. Mała ilość akurat takiego modelu, wśród zyliona innych podobnych, niewiele tu zmienia. A Wostoki/Komandiry z koronką na 4 trafiają się co co jakiś czas - dziw, że ich nie zauważyłeś. Ten to cywil, nawet nie jest nazwany Komandirskie, choć ta nazwa w tamtym okresie nie była już od dłuższego czasu zarezerwowana dla wojska i używali jej jak popadło.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
>>>

Prezentowany powyżej model Wostka co prawda nie należy do drogich i poszukiwanych przez koneserów, ale ze względu na swoją rzadkość stanowi cenny eksponat w kolekcji zegarków radzieckich.
W końcówce lat 80. XX wieku Czystopolska Fabryka Zegarków wyprodukowała jeszcze dwa modele czasomierzy Komandirskie with crown at 4 o'clock.





PS. Pragnąc uprzedzić ewentualne pytania i wiadome uwagi zaznaczę, że załączone przeze mnie zdjęcia należy traktować jako poglądowe... ;)

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
@Bladerunner
No te foty z zagranicznych (anglojęzycznych) stron widziałem. Ale dla ludzi z Zachodu w przypadku sowieckich zegarków stosunkowo rzadkie może być to, co wcale rzadkie nie jest, bo ogólnie mniej do nich dotarło. Więc takim opis troszkę nie ufam ;)

@Wintergreen
No powiem szczerze, że sztuk z koronką na czwartej nie widziałem (nie zwróciłem uwagi?). Na drugiej - całą masę, te małe amfibie czy te zielone "gajowego". Jak nic szczególnego, to bólu i tak nie mam, bo zegarek mi się podoba, a cena była znośna.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Taki praktycznie NOS za 30 ojro. Niemiecka marka/logo Exquisit na niemieckim PUW 65 (mała data). 34mm. Bardzo ładnie wykończony i zabezpieczony przed wilgocią z otoczenia.


tego paprocha przy balansie już nie ma :oops:

Zegarki * Rower * Radio
:
fajny pifko skąd ma, daja jeszcze takie? jak dajo a liczba ograniczona to poproszę PW :)

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Ratler, niestety to zwykłe, e-zatokowe polowanie było.

Zegarki * Rower * Radio
:
Mzeg napisał/a:
Taki praktycznie NOS za 30 ojro. Niemiecka marka/logo Exquisit na niemieckim PUW 65 (mała data). 34mm. Bardzo ładnie wykończony i zabezpieczony przed wilgocią z otoczenia.
Obrazek
Obrazek
tego paprocha przy balansie już nie ma :oops:


Z delikatną nutką niemieckiej ekstrawagancji :)
Fajne trofeum. Graty.



Gbx.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Uwielbiam takie zakupy, skutecznie poprawiają mi samopoczucie :)) ... no i - pewnie na starość -
przeszła mi niechęć do złota, szczególnie w przypadku takiego wzornictwa ... tylko po co tutaj ta nikomu niepotrzebna i zupełnie niepasująca data. :D

pifko

:
Woj, mi ta data wyjątkowo podchodzi. Bo nie zajmuje miejsca żadnemu indeksowi godzin. Bo nie jest po prostu wyciętym kwadratem ale jest fikuśnie zrobiona na wzór ramki obraz. No i jest taka malutka, co dodaje precyzji małej bądź co bądź kopercie.

Zegarki * Rower * Radio
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.