Nowe nabytki Vintage
Odpowiedz do tematu

:
Woj_Woj napisał/a:
(...) ... wymądrzenia :?:


:foch:

BTW: bardzo ślicznościowa ta Delfinka :)


de la Gbou.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Woj_Woj napisał/a:
wymądrzenia

Ja to mogę się co najwyżej powygłupiać w stylu
"skoro to ma takie nietypowe zawieszenie to może to nie Renault, tylko Citroen...
Ale tak czy siak maszyna "Francja-elegancja"!
Gratulacje!

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Woj, fajny ten Lip

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Tak tylko pytam ... ostatnio miałem kilka francuskich wycieczek i niespodziewanie odkryłem ... Amerykę :oops: :D
... jakieś Lorsy, Femgi, Cattiny, Parrenin i Jeambrun (pewnie jeszcze więcej) ... a nie tylko Lip i Cupillard. Nie przypuszczałem, że mieli tylu producentów mechanizmów. :)

:
Wiedziałem, że już gdzieś widziałem podobny gilosz...

Zegarki * Rower * Radio
diver
[Usunięty]
:
Woj_Woj napisał/a:
Świąteczne zakupy w tym roku nie wypaliły ... zatem coś z wcześniejszych łowów.


[img][/img]

bez wymądrzania i nabijania- taki zegarek "firmowy" Renaulta i jego werk cool

:
Mzeg napisał/a:
Wiedziałem, że już gdzieś widziałem podobny gilosz...
Obrazek



Ciekawostka ... kto od kogo? :D ... gilosz to chyba nie była domena Błonia?

:
Te tarcze Błonie sprowadzało z 1MCzZ. Można znaleźć Poljoty czy Kirowskie różniące się tylko nadrukiem. Ciekawe, że złoty kolor jest tu wynikiem upływu czasu. Lepiej zachowane egzemplarze mają gilosz jasny, wręcz w kolorze ciepłej bieli. Czy w tym Lipie było tak samo? Warto poszukać.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Woj_Woj napisał/a:

Ciekawostka ... kto od kogo? :D ... gilosz to chyba nie była domena Błonia?


W przypadku LIPa nie ma wątpliwości:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Coat_of_Arms_of_the_Dauphin_of_France.svg/220px-Coat_of_Arms_of_the_Dauphin_of_France.svg.png



d'Gbourec.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Woj_Woj napisał/a:
Tak tylko pytam ... ostatnio miałem kilka francuskich wycieczek i niespodziewanie odkryłem ... Amerykę :oops: :D
... jakieś Lorsy, Femgi, Cattiny, Parrenin i Jeambrun (pewnie jeszcze więcej) ... a nie tylko Lip i Cupillard. Nie przypuszczałem, że mieli tylu producentów mechanizmów. :)

Parrenin! cool

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Wintergreen napisał/a:
Czy w tym Lipie było tak samo? Warto poszukać.


Zdjęcie kiepskie, nie oddaje kolorów ... w realu tarcza jest jeszcze bardziej koniakowa z delikatną zieloną poświatą ... a złocenie z różowego złota - tego także nie widać. :(

Jacek., jesteś pewien, że nazwa pochodzi od tytułu delfina ... wszędzie spotykam informację że Lip stworzył model Dauphine po sukcesie Renault ... nowe Lipy również do tego nawiązują ...



... a skąd Renault wziął inspirację dla popularnego, rodzinnego modelu ... nie mam pojęcia. :(

:
Woj_Woj napisał/a:

... a skąd Renault wziął inspirację dla popularnego, rodzinnego modelu ... nie mam pojęcia. :(


Wystarczy mu na pysk spojrzeć. Czyz nie podobny? :)
IMO LIP po prostu skojarzył oba znaczenia.

A ten nowy wygląda, jakby tylko forsę kojarzył.


G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:

Kupiłem se Orięta. Pewnie z pół litra przepłaciłem, ale jakoś mnie urzekł, bo nie ma tych lwów (paskudnych że hej!) na tarczy (wypasionej, IMO). W sumie sikor jest w dość zacnym stanie. Tylko szkło do wymiany. Nawet dziś odwiedziłem w tym celu dwa zakłady. Jeden nie miał szkła, drugi zamknięty :D

Fota oczywiście z aukcji, bo zabytkowym telefonem nie zrobię, a aparat tradycyjnie schowała gdzieś żona.

Ostatnio zmieniony przez hrabia 2017-01-11, 23:41, w całości zmieniany 2 razy
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Ale jedwabisty kolorek cool :))
pifko

Ostatnio zmieniony przez Woj_Woj 2017-01-12, 10:11, w całości zmieniany 1 raz
:
Kto mi powie co to za czar?
Nie moge znalezc zadnych informacji nawet dotyczacych marki. Pewnie od dawna nie istnieje...
Zegarek tyka i sie podoba :))


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.