Szturmańskie chrono
Odpowiedz do tematu

: Szturmańskie chrono
Jak pewnie pamiętacie rozważałem ostatnio rozstanie z jednym ze swych szturmańców chrono, ale (zgodnie zresztą z tym co niektórzy kumotrowie sugerowali) uznałem, że bardzo szybko będę żałował tego rozstania i zacisnawszy zęby na portfelu postanowiłem zatrzymać oba...

Szczękościsk jednak ustąpił, gdy jeden z kolegów na kmziz wystawił to:

Uznałem, że już czas na trojaczki :)

W odróżnieniu od pozostałych Szturmańców w tym bije klasyczny 3133 ubrany w dodatkowy obrotowy pierścień pozwalający go od biedy przekształcić w chronograf 12 godzinny.

Prezentowany zegarek uchodzi zazwyczaj za "typowo wojskowy" ze względu na brak napisów na tarczy - jedynie godło. Ale dość gadania:















Pozostałe dwie moje dziecinki (na 31659) podwieszę w tym temacie stopniowo, jak będę miał pomysł na fotki :) Mam nadzieję, że i Wy drodzy Kumotrowie dorzucicie tu swoje kilka groszy - znaczy szturmańskie i klasyczne poljoty 3133 chciałem powiedzieć :)

:
Voli przyjm serdeczne WAL SIE i zazdraszczam

:
No i sam tego chciałeś, WAL SIĘ :razz: :mrgreen: :wink: :lol: ...... :cry: :cry:

:
Voli och jak ja cie nienawidze. Wal sie, itp. itd. Ja na nastepny rok planuje zakup takiego i to najlepiej w stanie nos.

:
Voli przyjmij moje najszczersze wyrazy zazdrości :shock:

Ostatnio zmieniony przez Aronus 2010-06-24, 21:45, w całości zmieniany 1 raz
Ritter
[Usunięty]
:
Skasowałem.
wahin

Ostatnio zmieniony przez wahin 2010-06-25, 21:11, w całości zmieniany 1 raz
:
Ritter napisał/a:

W Afganistanie w czasie okupacji kraju przez Rosjan oficerowie obwieszali się orderami, złotymi zegarkami z odbłyskowymi tarczami jak ta. Byli idealnym celem dla strzelców wyborowych... Dlatego w armiach gdzie wolą mieć olej a nie kulę w głowie całe wyposażenie się matowi. Ale to zupełnie inna opowieść...


Kto ci takich bezeceństw naopowiadał ?

:
Zegar fantastyczny :!: A opowieść Rittera też niczego sobie :grin:

:
Ja jestem zepsuty współczesnością i wolałbym logo na 12stej.
ale i tak zazdroszczę, kurde :twisted:

Super Podpis Bulwo
:
tylko 2 słowa Wal Sie :twisted: :mrgreen:

: Re: Szturmańskie chrono
voli napisał/a:
Mam nadzieję, że i Wy drodzy Kumotrowie dorzucicie tu swoje kilka groszy - znaczy szturmańskie i klasyczne poljoty 3133 chciałem powiedzieć :)


Mówisz i masz :wink: :mrgreen:


Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
:
Wal się po stokroć !!!

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
salvatore.gravano
[Usunięty]
:
Cieszę się ,ze Ci się spodobał:) niech się dobrze nosi

Ostatnio zmieniony przez salvatore.gravano 2010-06-25, 00:08, w całości zmieniany 1 raz
Ritter
[Usunięty]
:
Skasowałem
wahin

Ostatnio zmieniony przez wahin 2010-06-25, 21:12, w całości zmieniany 1 raz
:
Ritter - wszystko ok, ale...
Szturmańskie chrono na 3133 i 31659 naprawdę były zegarkami przydziałowymi w armii radzieckiej (Szturmańskie przez długie lata było marką powstającą na wyłaczne zamówienie wojska), tyle, że nie dostawało ich WDW ani tankiści.
Przeciętny rosjanin przydziałowo mający chrono był pilotem i oglądał afgańczyków przeważnie z takiej perspektywy:

Oni natomist mogli go często oglądać z takiej:


Jako ciekawostkę napiszę, że naszym polskim pilotom wojskowym także przysługiwał przydziałowo zegarek - w latach '80 były to własnie 3133 tak szturmańskie jak i "cywilne" Poljoty.

chomior - piękne gratuluję :)

Ostatnio zmieniony przez voli 2010-06-25, 01:12, w całości zmieniany 3 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.