Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
Odpowiedz do tematu

: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
Zakładam ten temat, aby zadawać w nim szybkie pytania, niewymagające tworzenia osobnych wątków. Pytamy o wszystko, nie rozwodzimy się na poboczne tematy, pomagamy jak wiemy lub mamy doświadczenie.

Jak się przyjmie prosiłbym adminów o przypięcie tematu.

Czym zmiękczyć twardy, gruby, czarny pasek? Czy po potraktowaniu olejkami/tłuszczem nie będzie mi brudził białego mankietu?

: Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
dublekil napisał/a:

Czym zmiękczyć twardy, gruby, czarny pasek? Czy po potraktowaniu olejkami/tłuszczem nie będzie mi brudził białego mankietu?


Weź najzwyczajniejszy nawilżający krem do rąk i solidnie potraktuj nim pasek - następnie włóż pasek do woreczka foliowego i zostaw tak na dwa trzy dni - po tym czasie wyciągnij pasek i przetrzyj miękka szmatką, o ile jakieś resztki kremu się nie wchłoną, w co nie wierzę, to pozostaną na szmatce - powinno pomóc, wszelkie oliwy, oliwki, czy "smary" sobie daruj bo albo zniszczysz pasek albo będzie zostawiał Ci ślady na mankietach.

Ostatnio zmieniony przez Daito 2015-01-28, 19:25, w całości zmieniany 1 raz
Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Świetny temat! Brakowało mi tutaj go. :) Co do pytania to ja zamiast kremu do rąk polecałbym tłuszcz do skór (np. do butów). Nałóż palcami, poczekaj kilka godzin aż się wchłonie (najlepiej zostaw na noc w ciepłym miejscu) a to co zostanie zbierz ścierką. Nic nie utłuści Ci mankietu.

:
Tutaj mamy dział o akcesoriach zegarkowych. Faktycznie - może ma sens go podwiesić - co też czynię na "okres próbny" ;-)

:
Drogie Bravo Girl :D
Jak najlepiej wyczyścić przeszycie w pasku żeby nie uszkodzić ani jednego ani drugiego?
Białe szycie w czarnym pasku. :popcorn:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
rmaya napisał/a:
Drogie Bravo Girl
:D :D cool

rmaya napisał/a:
Jak najlepiej wyczyścić przeszycie w pasku żeby nie uszkodzić ani jednego ani drugiego?
Białe szycie w czarnym pasku.

Zamów sobie nowy u jakiegoś paskoroba ;-)

:
Kiedy samemu pasku nic nie jest tylko się nitki nieco przybrudziły.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
Poważnie - to nie wiem - wolę paski z przeszyciem "ton-w-ton".

Ale jak dałem ML'a na serwis, to pasek został poddany jakiejś tajemniczej operacji odświeżania - ozonowanie chyba.
Niemniej - nie wiem, jak to wpłynęło na przeszycie - było czarne i takież pozostało. Natomiast sam pasek jest w zauważalnie lepszym stanie.

:
rmaya, ja czyściłem białe przeszycie w czarnym pasku za pomocą płynu do mycia tapicerki samochodowej i szczoteczki do zębów. :D Nie jest to śnieżna biel ale jest lepiej niż było. Co do płynu to ja akurat używałem Nielsen Nap Extra ale myślę, że jakiś K2 Tapis też da radę. hmmm

Ostatnio zmieniony przez Bonthyc 2015-01-28, 23:06, w całości zmieniany 1 raz
:
Bonthyc napisał/a:
Świetny temat! Brakowało mi tutaj go. :) Co do pytania to ja zamiast kremu do rąk polecałbym tłuszcz do skór (np. do butów). Nałóż palcami, poczekaj kilka godzin aż się wchłonie (najlepiej zostaw na noc w ciepłym miejscu) a to co zostanie zbierz ścierką. Nic nie utłuści Ci mankietu.

Krem do butów może zawierać rozpuszczalniki na bazie ropy naftowej, terpentyny, albo gumy arabskiej (a często wszystko naraz) a one mogą uczulać, a krem do rąk jest "do rąk" więc raczej uczulać nie powinien, dlatego się bardziej nadaje. Niemniej sam też używam często kremu do obuwia - szczególnie jak chce zmienić kolor paska... ;)

Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Daito, aż tak w temat się nie zagłębiałem. hmmm
Ja używałem tłuszczu do skór rodzimej firmy coccine i żadnego uczulenia nie dostałem a paski wyraźnie uelastyczniły się.



Tak w ogóle to z tłuszczem (czy do butów czy nivea) też trzeba uważać żeby nie przesadzić w drugą stronę. Tzn. można skórę tak rozmiękczyć, że się rozejdzie na szwach.

:
rmaya, a ja pasek wyczyscilem ostatnio wyciągnąłem nitki i sam na nowo przeszylem.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Kornel, dzięki za info ale chyba ja się tego nie podejmę.
Pasek tak wygląda:


więc średnio mi się widzi przy moich umiejętnościach przeszywanie 3 ściegów ;)

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
rmaya, to jest jeszcze jeden pomysł :) Chusteczki nawilżane powinny dać radę :)

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
rmaya, rozumiem że białą chcesz wyczyścić? Spróbuj patyczek do czyszczenia uszu i zmywacz do paznokci. Tylko najpierw zrób próbę, żeby nie zgubiło koloru niebieskie/czerwone!A co do przeszycia, to jak masz nitki, to powinno Ci zająć góra pół godziny z pruciem.


Aaa co do tego barwienia mankietów po smarowaniU. Nigdy nie ma pewności ze skóra nie puści. Nam się może wydawać, że jest suchy, a ciepło ręki itp, może spowodować, że coś wylezie.

Ostatnio zmieniony przez nick555 2015-01-29, 14:17, w całości zmieniany 1 raz
FORZA Robert!
RK WRT
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.