G. Gerlach Dywizjon 303 Automatic
Odpowiedz do tematu

:
goTomek dobrze mówi pifko
Jakbym miał mieć jeden zegarek to pewnie bym wybrał jakiegoś 40mm, a jak się zestarzeję i wzrok już będzie nie taki to sobie kupię okulary z wbudowanym zegarkiem cool
Duży to powinien być zegarek gdzie funkcja wymaga wielkości, jakieś chrono, wynalazki z podziałką logarytmiczną albo bezelem nurkowym.

A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
:
A tak przy okazji - mój bank w bankowości elektronicznej ma taką sprytną zakładkę pod tytułem analiza wydatków - na podstawie tytułu operacji, odbiorcy płatności stara się dokonać klasyfikacji transakcji i wizualizuje to słupkami, np. wydatki komunikacyjne, finansowe, bieżące itp. Jakież było moje zdziwienie, gdy w opcji inne wydatki->wydatki na cele charytatywne pojawiła się całkiem znacząca kwota :) Co prawda zazwyczaj częstuje fajką jakiś potrzebujących pod sklepem, czy też wspieram ich złotówką na wino, ale ponad tysiak? Okazało się, że to przelew e-transferu za Dywizjon 303 :) - Szkoda, że nie można odliczyć od podatku takiej darowizny ;)

--
aRTI01
:
mBank :?: hmmm

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Fazi napisał/a:
mBank :?: hmmm

Nie, BZWBK - o dziwo inny przelew, bezpośrednio na rach GG został zakwalifikowany jako jakieś zakupy internetowe. Być może w e-transfer było w tytule Fundacja i dlatego uznał to za wsparcie organizacji charytatywnej. Ot, taka ciekawostka :)

Ostatnio zmieniony przez arti01 2016-08-26, 09:56, w całości zmieniany 1 raz
--
aRTI01
:
Woytec napisał/a:
Cześć im i chwała!

szczególnie dla takiego jednego późniejszego przemytnika i najemnika :złośliwiec:
;) :D

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Ratler Wściekły I napisał/a:
Woytec napisał/a:
Cześć im i chwała!

szczególnie dla takiego jednego późniejszego przemytnika i najemnika :złośliwiec:
;) :D

Na pewno Zumbach był barwną postacią :)

--
aRTI01
:
Latrelku, nie chodzi o to, co robił po wojnie, w końcu jakoś musiał żyć. A ze umiał tylko latać, a i moralność miał ukształtowaną przez wojnę, to i tak zarabiał. Zresztą nie tylko on, np. Anglicy wyszkolili całe oddziały profesjonalnych zabójców (którzy zresztą bohatersko wykrwawili się pod Arnhem), a nikt nie chce pytać co (pozostali przy życiu) robili po wojnie. Istotne są jego działania jako myśliwiec i wynikające stąd narażenie życia. Zobacz sobie zresztą choćby tabelę po filmie "Bitwa o Anglię" (przypomnę liczby: 141 i 29).

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-08-26, 13:59, w całości zmieniany 2 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Zinajda napisał/a:
(...) Anglicy wyszkolili całe oddziały profesjonalnych zabójców (którzy zresztą bohatersko wykrwawili się pod Arnhem), a nikt nie chce pytać co (pozostali przy życiu) robili po wojnie. (...)


Raczej nie mówi się głośno o zasadzie nakazującej zadbać, by po wojnach zostało takich jak najmniej. Amerykanie zadbali o to w Ardenach i lesie Hürtgen, Francuzi pod Dien Bien Phu.


G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
A czy przypadkiem nie dotyczyło to (toutes proportions gardees) i Powstania Warszawskiego?

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Zinajda napisał/a:
A czy przypadkiem nie dotyczyło to (toutes proportions gardees) i Powstania Warszawskiego?


Takie przekonanie jest dość powszechne.
Ale jak w tym świetle wyglądają obrońcy decyzji o wybuchu powstania? Szczególnie ci od tezy, że gdyby nie powstanie, straty w ludziach byłyby niepomiernie większe.
Otóż - jak to z polskimi przekonaniami - jedno drugiemu zupełnie nie przeszkadza. Próbując argumentować logicznie można co najwyżej dostać po łbie.



Gbu.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
można sobie dokupić do kompletu
http://www.miwo-military....ka-Dywizjon-303
:)

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
U mnie pomału wykluwa się pomysł na pasek w kolorach jednego ze sposobu malowania spodu w RAF'ie, czyli szary plus czerwono-niebieskie przeszycia.

--
aRTI01
:




:))

Jutro oklejam flotyllę :złośliwiec:

:
Fajne!

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.