Seiko Chronograph 50 M
Odpowiedz do tematu

: Seiko Chronograph 50 M
Witam szanownych Użytkowników!
Jestem tu nowy:)
W moim Seiko 7T92 przestały działać oba przyciski.
Zegarek mam od nowości. Zegarek ktoś przywiózł i wystawił na aukcji. Ogólnie rzecz biorąc był bardzo mało zakładany. Okazjonalnie. Wszystko było z nim OK. Po pewnym czasie jeden z przycisków zaczął ciężej reagować, potem było juz zupełnie ciężko i w drugim pojawił się ten sam objaw. Teraz oba są kompletnie nieruchome:( Gwarancji niestety nie posiadam. Jakoś w ubiegłym roku padła bateria i zegarek leżał w szufladzie. Szukałem w necie sposobu na wymianę baterii i naprawę tych przycisków. Trafiłem na to Forum:) Udało mi się odkręcić dekiel suwmiarką, bez zarysowań. Baterię zakupiłem lecz jeszcze nie zakładam. Chciałbym przywrócić sprawność przycisków. Miałbym prośbę, aby ktoś z Szanownych Forumowiczow pomógł mi udzielająć porady.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych serdecznie,

:
Na dzień dobry możesz dać po kropli (MAŁEJ) benzyny ekstrakcyjnej w szczelinę tłoczków. Po paru minutach sprawdź czy ruszyły. Jeśli tak, po godzinie wpuść odrobinie oleju syntetycznego (aby nie polskiego WD 40).
Bądź przygotowany na to, że zegarek stracił wodoszczelność. Zresztą u nich 50m oznacza, że można z zegarkiem wejść pod prysznic.

Gbourek.

:
Dziękuję bardzo za poradę. Spróbuję zastosować. Rezultat opiszę. Co do utraty szczelności zgadzam się. Pozdrawiam serdecznie,
Cast93

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.