Poprzedni temat «» Następny temat
Pomiary chodu zegarków
Autor Wiadomość
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2015-06-21, 18:28   Pomiary chodu zegarków

Przez ostatnie 15 dni (do 5 do 20 czerwca) notowałem wskazania czasu zegarków za pomocą apki na srajfona - WatchTracker. Mniej więcej codziennie dodawałem wskazanie czasu i nakręcałem zegarki z koronki około 20-30 przekręceń. Wyniki zobaczcie sami na wykresach poniżej.

SKX009 (7S26)


Zegarek nie ma dokręcania z koronki, więc wyniki są tylko z 4 dni, kiedy starałem się go nosić, ale myślę, że nie na tyle dużo, żeby go mieć na maksa nakręconego przez większość czasu.



Zeno Army Diver Limited Edition (ETA2824)


Starej cioci eci bałem się nakręcać, bo ponoć delikatne są te mechanizmy, więc również okres pomiaru krótki - 4 dni.



Poljot Strela (3133)


Strzałkę chyba nosiłem najczęściej, tzn. z 5 dni łącznie z 15 dni pomiarowych. ;)



Seiko SARB005 (6R15A)




Seiko SARB001 (6R15B)




Grand Seiko SBGR051 (9S65)




G-Shock DW-5600E (1545)


Kwarcyk, więc tylko 3 punkty pomiarowe na przestrzeni 15 dni.



Seiko SBBN015 (7C46)


Również tylko 3 punkty pomiarowe na przestrzeni 15 dni.



Grand Seiko SBGX093 (9F61)


Z uwagi na deklarowaną dokładność +-10s/rok zrobiłem na razie tylko jeden pomiar, więc wykresów brak. Kolejny pomiar może za miesiąc albo dwa, bo inaczej wykresy będą pokazywać tylko błąd pomiarowy. ;)

Trochę żałuję, że nie mam więcej pomiarów cioci eci w Zeno i Doxie, bo tak można byłoby porównać z Seiko 6R15 i 9S65, no ale trudno. Może innym razem ponoszę dłużej któryś z tych zegarków i wtedy zanotuję pomiary.

Zapraszam do wyciągania wniosków na podstawie załączonych wykresów no i do wrzucania swoich pomiarów. ;)
 
 
diver
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2015-06-30, 13:14   Re: Pomiary chodu zegarków

machlo napisał/a:
Przez ostatnie 15 dni (do 5 do 20 czerwca) notowałem wskazania czasu zegarków za pomocą apki na srajfona - WatchTracker. Mniej więcej codziennie dodawałem wskazanie czasu i nakręcałem zegarki z koronki około 20-30 przekręceń. Wyniki zobaczcie sami na wykresach poniżej.

SKX009 (7S26)
Obrazek

Zegarek nie ma dokręcania z koronki, więc wyniki są tylko z 4 dni, kiedy starałem się go nosić, ale myślę, że nie na tyle dużo, żeby go mieć na maksa nakręconego przez większość czasu.

ObrazekObrazekObrazek

Zeno Army Diver Limited Edition (ETA2824)
Obrazek

Starej cioci eci bałem się nakręcać, bo ponoć delikatne są te mechanizmy, więc również okres pomiaru krótki - 4 dni.

ObrazekObrazekObrazek

Poljot Strela (3133)
Obrazek

Strzałkę chyba nosiłem najczęściej, tzn. z 5 dni łącznie z 15 dni pomiarowych. ;)

ObrazekObrazekObrazek

Seiko SARB005 (6R15A)
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Seiko SARB001 (6R15B)
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Grand Seiko SBGR051 (9S65)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

G-Shock DW-5600E (1545)
Obrazek

Kwarcyk, więc tylko 3 punkty pomiarowe na przestrzeni 15 dni.

ObrazekObrazekObrazek

Seiko SBBN015 (7C46)
Obrazek

Również tylko 3 punkty pomiarowe na przestrzeni 15 dni.

ObrazekObrazekObrazek

Grand Seiko SBGX093 (9F61)
Obrazek

Z uwagi na deklarowaną dokładność +-10s/rok zrobiłem na razie tylko jeden pomiar, więc wykresów brak. Kolejny pomiar może za miesiąc albo dwa, bo inaczej wykresy będą pokazywać tylko błąd pomiarowy. ;)

Trochę żałuję, że nie mam więcej pomiarów cioci eci w Zeno i Doxie, bo tak można byłoby porównać z Seiko 6R15 i 9S65, no ale trudno. Może innym razem ponoszę dłużej któryś z tych zegarków i wtedy zanotuję pomiary.

Zapraszam do wyciągania wniosków na podstawie załączonych wykresów no i do wrzucania swoich pomiarów. ;)



Fajnie iż ktoś zamieścił taki temat bo ja mam zwiechę na punkcie nomen omen punktualności i dokładnego chodu zegarków (nie tylko), napiszę tylko iż zabrałem Revue Thomen (automat) w podróż za wielką wodę i w ciągu miesiąca pośpieszył tylko 12s (sam regulowałem do ręki sposobem doświadczalnym)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum